Skocz do zawartości
Gość

[ZAMKNIĘTY]multi cheaty na dd2

Rekomendowane odpowiedzi

Serwer może i stoi na wysokim poziomie, lecz trzeba i tak przyznać że i tak trochę grywalność spadnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może i nie jestem administratorem serwera, ale postaram się coś wnieść ze swoich doświadczeń. Z tego co się zorientowałem już dawno temu, za pierwszym razem gdy ten delikwent wszedł i zaczął rozrabiać, nie spodobało mi się to. Zacząłem szukać coś na ten temat i oczywiście chciałbym się z tym podzielić. 

 

 

Ktoś puścił na serwer tak zwanego DDoS ( Jeżeli ktoś nie wie co to oznacza, zapraszam do czytania: http://pl.wikipedia.org/wiki/DDoS ) z botem, który wchodzi o wyznaczonych porach i sobie rozrabia. Nie pomaga zbanowanie na zakres jak i nick, ze względu na to że ten bot ma po prostu wirtualne IP, które jest przydzielane za pomocą specjalnego programu. Co za tym idzie, nie ma możliwości zbanowania typka. A więc pasuje znaleźć na niego sposób, jedyny jaki ja widzę to tylko i wyłącznie załatwienie nowego serwera z nowym ip. Wiem co za tym idzie, ale niestety w inny sposób się z gościem nie pożegnamy. Wiem że jest to drogie rozwiązanie i wymaga wiele poświęcenia. Można też pogrzebać głębiej i znaleźć dość prymitywny, ale prosty sposób na niego i wrzucić odpowiedni plugin, który zapobiegałby atakom DDoS, jak i różnego rodzaju botów. Innego rozwiązania nie widzę. A przez to że gościu utrudnia grę i denerwuje każdego gracza, niestety ta grywalność na serwerze spada.. Reszta już zależy od osób zarządzającymi serwerem, bo to w końcu one mają władzę ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niech się nim zajmie jakis "lepszy " informatyk ;3, niech mu pusci ddosa, może zrozumie, może IP sb zmienił, ale port ma nadal ten sam ;] według mnie serwer only steam sprawiłby, że grywalnośc troche by spadła, ja bedac adminem na pewnym serwerze banowałem typa na ip i cfg na raz, nie wejdzie, ni chu** xD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Niech się nim zajmie jakis "lepszy " informatyk ;3, niech mu pusci ddosa, może zrozumie, może IP sb zmienił, ale port ma nadal ten sam ;] według mnie serwer only steam sprawiłby, że grywalnośc troche by spadła, ja bedac adminem na pewnym serwerze banowałem typa na ip i cfg na raz, nie wejdzie, ni chu** xD

 

 

 

 

Nic Ci nie pomoże to że masz jego port.. Ip ma zmienne, i tego typa nie ogarniesz. Jedyną alternatywą w tym przypadku to jest możliwość napisania do Disconnect.pl aby sprawdzili czy nie było czasem ostatnio ataków ddos na ich serwer dedykowany. Jeżeli nie to niech sprawdzą czy był na konkretny serwer czyli nasz, opisując sytuacje co się działo w tym czasie na serwerze. Bo to żeby wytropić typa, można jedynie po logach, które znajdują się w plikach serwera i my szaraki nie mamy do tego dostępu. Nikt tego nie ogarnie, aby puścić mu ddosa niestety. Wystarczy że będzie posiadał odpowiedni program antywirusowy aby zablokował ddosa. Zostaje opcja napisania do dostawcy serwera i nic więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

 

 

 

 

q0ej.png

 

 

 

 

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.

 

Jeśli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post u moderatorów lub administratorów.

 

Pozdrawiamy

Zespół Multi-Head.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...