Skocz do zawartości
Kagi

[ZAMKNIĘTY Zrobienie masy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czy jest tu ktoś ektomorfikiem jak ja i wie jak szybko przybrać na masie? Oprócz gainerów bo nie chce być ulany po kilku dniach. Obecnie 180/63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sam bym chciał przytyć (175/60) ale nie da rady. Jem jem jem i nic. Podobno dietetyk by coś pomógł ale wiemy, że to kosztuje. W internecie niby jest dużo sposobów ale każdy jest inny i inaczej wszystko przyswaja. Na twoim miejscu zacząłbym dietę wysoko tłuszczową czy jak to tam żebyś miał z czego budować mase. To chyba by było najrozsądniejsze. Mogę się też mylić, bo nie znam się na dietetyce na tyle żeby stwierdzić co jest dobre ale tłuszcz to jednak podstawa w masie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja wiem. Tłuszcze, białko, wszelkie węglowodany, ja to wiem. W internecie jest sporo, ale o kant du*y można potłuc większość. Pytam osób, które serio zrobiły coś w tym kierunku jako ekto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Polecam białko zwykłe czyste bez dodatków  (skoro nie ćwiczysz). Ustal sobie dietę jedz dziennie po 5 posiłków o tych samych godzinach nigdy nie jedz do syta, a tak żebyś czuł sie komfortowo. Pamiętaj żeby nie siedzieć w domu po posiłkach staraj sie być aktywny idz na spacer z psem itp. ;p 

Wazylem 65kg teraz 85 progres jest ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sam jestem ektomorfikiem i mam straszne problemy z przybraniem nawet 0,5kg na masie.

Znajomy który ma podobny organizm zaczął stosować podczas treningów Demace i szybko przybrał na masie,

Środek ten choć ciężko dostępny, powoduje zwiększenie ilości wody która jest w organizmie, przez co gwałtownie rośnie masa, aby się nie "zalać" należy mieć odpowiednio dobraną dietę i regularnie ćwiczyć co ważne przed, jak i po zakończeniu kuracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Kagi Najważniejsze są dwa posiłki, rano + przed treningiem. Jeśli chcesz nabrać masy mięśniowej w miarę krótkim okresie to nie polecałbym diety tłuszczowej. Przed treningiem musi być spora ilość węgli, dostarczą energie podczas treningu + lepsze samopoczucie. Dieta tłuszczowa jest bardziej dla zaawansowanych zawodników, którzy pilnują jedzenia i zazwyczaj wykonują ją zaraz po wykonaniu redukcji. Pamiętaj, liczy się makro w diecie .. KCAL to nie wszystko, chyba że chcesz się zalać fatem i być grubą świnią bez mięśni. Gainer dla początkowych to głupota, pare miesięcy pochodzisz i wtedy mógłbyś się rozglądać za suplami. Polecam creatine universal mono + vitargo, białko dostarczysz z posiłków. Jakbyś chciał to mogę podesłać diete, jak ważyłem 82 kg przy 182 CM wzrostu. Również ektomorfik.

Pozdrawiam QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Polecam dużooo ryżu z kurczaczkiem, białko i kratyne. Efekty zadowalające :) 

I tak jak wspomniał kolega wyżej posiłki dzień w dzień w tych samych godzinach.

 

 

Znam osobę, która nie ćwiczy i ma ten sam problem co Ty a lekarz do diety przepisał mu białko bądź kreatyne już nie pamiętam i musi co miesiąc kupować by się nie stracić w oczach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...