Bezzi ^_^

6 grudnia - Mikołajki

Napisano (edytowane)

mikolajki.png.8b1abd678f7b1024129e0d07e7de0482.png

Kochani dzisiaj mamy 6 grudnia czyli tego dnia obchodzimy Mikołajki! Z nocy 5 na 6 grudnia podkładamy prezenty naszym pociechom pod poduszkę lub do buta, jako że na naszym forum jest sporo „dzieciaczków” to jesteśmy raczej tą stroną, która układa buty i czeka do rana aż zapełnią się naszymi prezentami. Istnieje wiele legend na ten temat jedna głosi, że Mikołaj czeka aż wszystkie dzieci zasną, a robi to zaglądając przez okno naszych domów – jak dla mnie to trochę straszne. Jak już dzieci zasną Mikołaj wślizguję się do naszego domu i podkłada prezenty, ważne jest to, żeby buty były czyste inaczej nici z prezentu - także pasta w dłoń szorujemy buciki ^_^

Christmas-012.jpg.343a5950d0590c53ec3e7b10a2549696.jpg

Istnieje również inny sposób na „zwabienie” Mikołaja mianowicie układamy swoje skarpetki nad kominkiem i zostawiamy szklankę mleka, ten zwyczaj wywodzi się z kultury Amerykańskiej co można zobaczyć na wielu filmach świątecznych z tego kraju. W naszym kraju jest to bardzo rzadko stosowana metoda, lecz z roku na rok coraz częściej – chyba nie muszę wspominać, że skarpetki też muszą być czyste. ;d

1167012.jpg.6c1537aee10b8d7c162eeef7f9b7a425.jpg

Kilka ciekawostek na ten temat: 

1. W 1969 roku Mikołajki były uznawane za dzień wolny od pracy.

2. Na Wyspach Brytyjskich był zwyczaj wynoszenia dyrektora szkoły ze szkolnego budynku, a dzieci przejmowały kontrolę nad szkołą.

3. W X wieku Mikołajki były opowiadanie jako dramaty liturgiczne, zwyczaj zyskał na popularności aż do średniowiecza. 

5.jpg.3c2d87ef46edbd94edb8072563e1a1b2.jpg

Mordeczki! Ja i cała redakcja życzymy Wam mase prezentów tego dnia! Pamiętajcie żeby nie zostawiać śmierdzących butów i skarpet, inaczej Mikołaj Wam padnie i nici z prezentów!

23299-8413-pijany-mikolaj.jpg.b3e105f81fd83650dc8a50ab4da6b168.jpg

Ps. Mikołaj niesistnieje  ;d

Informacja: jest to przypomnienie o tym dniu, nie artykuł dlatego też nie jest zbyt długi :) Nie wiedziałem też czy lepiej było dodać temat wczoraj czy dziś, teraz czytając widzę, że lepiej było by wczoraj, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! 

Edytowane przez Bezzi ^_^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja się tak zastanawiałam dlaczego ja nic nie dostałam, a buty tak uwalone że głowa mała hahahah xd . Każdy z Nas obchodzi ten dzień i cieszmy się z Niego, i Ci którzy posiadają tu pociechy, wiedzą jaką radość mają dzieci jak dostaną prezenciki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam klasycznie się obudziłem jak mama próbowała do pokoju wejść więc po prostu dała tą czekoladę parę groszy i wyszła xd.

Plusik za pracę. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Artykuł mierny tak jak osoba która go pisała :D

Adaś oczywiście jest to napisane w formie żartu. Artykuł jest jak najbardziej na plus oby więcej takich. 

Edytowane przez Frost`

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam żadnych skarpet nie czepialem, a prezenty zawsze były. Nie wiem czemu tylko zawsze jak pojawiały się prezenty to któryś z rodziców znikał na jakiś czas :/ fajna praca= fajny plus :lama:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Master napisał:

ciekawa praca, czuc juz powoli ten świąteczny klimat i wgl :) lap plusika :)

musisz poćwiczyć jeszcze w nabijaniu tych postów.. patrz jak się to robi

Artykuł jakże ciekawy, czekam aż napiszesz post o świętach!!! a potem o niedzieli palmowej!

pozdro
!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta