Skocz do zawartości
Mart_Verum

[Redaktor] Mart_Verum

Rekomendowane odpowiedzi

Imię: Marta

Wiek: 25

Kontakt [steam/Gadu-Gadu]: steam / forum

Staż na forum: od 2 lat

Doświadczenie w pełnieniu podobnej funkcji: pracowałam w redakcji muzycznej przez dwa lata

Twoje osiągnięcia na forum Multi-Head.pl: admin cod 200 :)

Znajomość zasad pisowni ortograficznej, stylistyki, gramatyki [x/10]: 8/10 (tylko Bralczyk i Miodek mogą powiedzieć, że znają na 10 :))

Ilość wolnego czasu na pełnienie funkcji Redaktorskiej: chciałabym poprowadzić cykl muzyczny na Multi-Head.pl, więc zakładam, że napiszę 1 artykuł tygodniowo :) oprócz tego chętnie piszę o filmie lub sporcie (konkretniej NBA)

Przykładowy wywiad (najważniejszy podpunkt, musi być napisany wedle stylistyki, gramatyki, ortografii na najwyższym poziomie):

 

 

 

Rozmawiałam z Evo, podobno artykuł też się nada.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

 

 

 

Koszykówka w wydaniu NBA, czyli o tym, że i czarni i biali potrafią skakać

 

 

 

Ktoś kiedyś powiedział, że pisać o koszykówce, to tak, jak "tańczyć o architekturze". To trzeba zobaczyć na własne oczy, ponieważ żadne słowa nie będą w stanie oddać tego, co się dzieje na boisku. W pełni się z tym zgadzam, dlatego artykuł kieruje do osób, które nie wiedzą z czym się je tych dziesięciu graczy na boisku i ich wiedza ogranicza się do tego, że Michael Jordan wystąpił w Kosmicznym Meczu.

 

 

 

Daty są zbędne. Nie jest to wykład o historii koszykówki ani tłumaczenie zasad (to może w oddzielnym artykule?). Chciałabym raczej tutaj podzielić się swoimi przemyśleniami (o ile to dobre słowo; zabrzmiało filozoficznie) i może zachęcić Was do obejrzenia meczu. Moim celem jest pokazanie Wam NBA od tej strony, której na pewno nie znacie. W kilkunastu zdaniach, choć myślę, że temat można pociągnąć nawet na kilka stron.

 

 

 

W Polsce to tylko piłka nożna i Lewandowski i raz na jakiś czas siatkówka... Ktoś tam wspomni coś raz na jakiś czas o Gortacie albo LeBronie, ale ogólna świadomość sportu jest znikoma. Potwierdza to chociażby fakt, że przecież telewizja transmituje (jak dobrze pójdzie) 3 mecze tygodniowo, a jest ich pewnie około 50-60. Nie wiem dlaczego, bo sport ten jest o wiele bardziej efekciarski niż "gała" lub "siatka".

 

 

 

To, co z miejsca wyróżnia koszykówkę NBA od innych dyscyplin to przede wszystkim to, z jaką pompą rozgrywane są mecze. To nie jest tak, że zawodnicy wychodzą z szatni, pograją godzinę i do widzenia. Miliony dolarów są ładowane w promocje sportu, koszykarze zapraszani są na niesportowe eventy, a podczas halftime'u (przerwy pomiędzy drugą i trzecią kwartą) niekiedy zdarzają się występy topowych gwiazd muzycznych. Znacie aktora Jacka Nicholsona? To wielki fan Los Angeles Lakers. Kojarzycie takiego rapera Wale? To ambasador Washington Wizards. Drake? Aktywnie promuje drużynę z Toronto, Raptorsów. To pokazuje jak istotną częścią wizerunku gwiazd jest aktywne uczestniczenie w życiu sportowym Ameryki. To daje prestiż.

 

 

 

Większość koszykarzy amerykańskich w lidze wychowywało się w trudnych warunkach. To często ludzie, którzy albo stracili któregoś z rodziców (ojciec Carona Butlera skazany za narkotyki) albo stracili dom (Jimmy Butler będąc nastolatkiem był bezdomny) czy też przydarzyły im się inne problemy, które przezwyciężali grając w kosza. Pasja do basketu wygrywała u nich często z ulicą. Mieli wybór: albo ciężka praca na boisku albo dealerka. NBA jako organizacja bardzo promuje inicjatywy, które mają uświadamiać młodych ludzi, że konflikty z prawem nie są warte marnowania życia. Koszykarze angażują się w zbiórki potrzebującym, odwiedzają ciężko chore dzieci w hospicjach. To wszystko dlatego, żeby pokazać młodym ludziom, zafascynowanym NBA, że można żyć inaczej niż na ulicy. Pewnie ciężko Wam to sobie wyobrazić, bo u nas jednak jest inna kultura, ale powiem Wam, że w Stanach są takie "communities" (społeczności), które żyją całe dnie na ulicach, nie mając pracy, próbując wiązać koniec z końcem. Chłopaki z NBA pokazują im, że oni będąc kiedyś w takiej sytuacji, wydostali się z niej. Dają im nadzieję.

 

 

 

Koszykówka w amerykańskim wydaniu nie jest jedynie sportem. Nie chodzi o rzucanie do kosza i efektowne wsady. Koszykówka to styl życia, część kultury. Kultury, która w Polsce jest jeszcze obca, ale którą na pewno warto poznać bliżej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Również jestem na TAK.

 

Nie dość, że jest to osoba, która na pewno sobie poradzi to na dodatek piszę bardzo ładne artykuły. ^^

 

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Takiego redaktora nam trzeba! 

 

Ładna składnia zdań, brak błędów ortograficznych, ogółem bardzo fajnie napisane (gdzieś tam tylko zabrakło "ą" w jednym słowie).

 

Masz moje tak!

 

 

 

A co do koszykówki- mnie i tak nic nie przekona do tego sportu. Po prostu nie lubię tej dyscypliny:D

 

 

 

Nie mogę się doczekać artykułu na temat muzyki :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę, że nie m co dłużej czekać. 

 

Tak jak wyżej napisał dupa wszystko ładnie napisane bez błędów ortograficznych z ładną składnia. Dobrze obmyślane każde zdanie, temat chyba też Ci przypasował. 

 

W dodatku jesteś odpowiedzialną i sumienną osobą. Takich nam w redakcji trzeba. Czekam na kolejne prace. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

podanieprzyjete.png

 

Witaj! Twoje podanie zostało zaakceptowane przez administratorów. W celu dopełnienia formalności prosimy o kontakt. Gratulujemy, mamy nadzieję na owocną współpracę oraz życzymy wielu sukcesów.

 

 

Pozdrawiamy,

Administracja Multi-Head.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...