Skocz do zawartości
Max

#1 - Czy wiesz, że…?

Rekomendowane odpowiedzi

czywieszze.jpg.png.8253486caa88413c926d436119dfafa7.png

Witam serdecznie! W ramach próby rozruchu redakcji pozwole sobie wprowadzic cos swiezego. Pod  takim tytulem co jakis czas odnajdziecie mniej lub te troche bardziej przydatne ciekawostki/informacje. Mam nadzieje, ze pomysl sie przyjmie! Pozdrawiam Max :) 

998180301_z22644735IERWiekszosc-lotow-odbywa-sie-z-wlaczonym-autopilotem.jpg.64a866276bc7b4dcfe7e039b67f6e9bd.jpg

Na pokładzie zazwyczaj jest dwóch pilotów. Nie każdy wie, że podczas lotu nie powinni jeść tego samego posiłku. I jest ku temu konkretny powód. Spożywanie dwóch różnych dań jest bezpieczniejsze - zarówno dla pilotów, jak i dla pasażerów. Dlaczego? Pozwala to uniknąć sytuacji, kiedy mogłoby dojść na przykład do zatrucia. Wówczas, kiedy jednemu z pilotów zaszkodziłoby jedzenie, drugi przejąłby obowiązki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna sprawa, pozdrawiam ;) +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też piloci robią tak, że jeden np pilotuje a drugi śpi i tak się zamieniają :D Taka mała ciekawostka ode mnie :P Temacik bardzo fajny, leci + :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, powiem Ci, że mi się to podoba. Pomysł jak najbardziej na plus. A już się czegoś nowego dowiedziałam z pierwszej ciekawostki, bo nie miałam o tym pojęcia. ;P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gut temat!  Tylko fajniej by było aby były np. 2 ciekawostki dziennie. To tylko propozycja, bo wiem, że nie każdy ma czas :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł!

O tej informacji też nic nie wiedziałem, zawsze myślałem że mogą jeść co chcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...