Skocz do zawartości
Max

#15 - Czy wiesz, że…?

Rekomendowane odpowiedzi

czywieszze.jpg.png.8253486caa88413c926d436119dfafa7.png

800px-JKRUK_20100629_KINGA_PREIS_BUSKO_IMG_5471.thumb.jpg.73c485bde99af7910037774c2103eec4.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kunegunda – imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów kuni „(ktoś) ze szlachetnego rodu” oraz gund „walka”, można określić jego pierwotne znaczenie jako „walcząca dla swojego rodu”. Jego zdrobnieniem powstałym na gruncie węgierskim jest Kinga, stąd polskie Kinga.

Kunegunda imieniny obchodzi: 3 marca i 24 lipca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No teraz już wiem, dziwnie, no ale Aleksandra to też zdrobnienie Ola, co według mnie bezsens :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mnie koledzy nie raz wołali Kunegunda za czasów smarkuli, a nawet nie miałam pojęcia o tym, że stąd się wzięło imię takie jak Kinga. 

Dzięki, Barti, za informację, zawsze coś się więcej wie... 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Max Bugs napisał:

Kunegunda – imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów kuni „(ktoś) ze szlachetnego rodu” oraz gund „walka”, można określić jego pierwotne znaczenie jako „walcząca dla swojego rodu”. Jego zdrobnieniem powstałym na gruncie węgierskim jest Kinga, stąd polskie Kinga.

@Master Zarowno imie, ktore powstalo ze zdrobnienia jak i zdrobnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...