Skocz do zawartości
MemesiO

Błędy, bugi, propozycje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat tworze dlatego, że jest kilka kwestii do poprawienia i przedyskutowania. Zapraszam @aquax do przeglądnięcia tematu i odpowiedzi.

1. VIP i jego mocne oblicze. Dużo graczy skarży się, że VIP jest za mocny. Kask w pistoletówce, apteczka, HP za zabicie w głowę/ciało, dublejump, wybór broni. Jest tego troszkę, sam uważam, że VIP obecnej formie jest zbyt OP. 

Propozycja nr1:

Usunąć apteczki z serwera do tego kask w pistoletówce. VIPy dostają HP za zabicie w głowę oraz w ciało, dochodzi do tego aptczka i potrafimy całą rundę lecieć na leczeniu. Kask w pistoletówce to dla mnie jest głupota. Mając glocka w TT musimy trafić 3 strzały w głowę. Nawet jak nam się uda, to vip schowa się, uleczy apteczką. Czasem dochodzi do sytuacji gdzie VIP wygrywa sam pistoletówkę na 8 osób no i pisze tu o graczach którzy nie są za dobrzy.

Propozycja nr2:

Zrobienie dwóch VIPów. VIP (zwykły) miałby hp za zabicie w głowe/ciało, wybór broni no i oczywiście większa kase za zabójstwo. Kosztowałby tyle co teraz.

SVIP (supervip) posiadałby prawie wszystko to co obecny vip, poza kaskiem w pistolce (tak jak pisałem ta opcja jest za bardzo OP). 

Podsumowując: Kask w pistolce usunąć, tak to dodaje dwie propozycje.

 

2. Gag/Mute - Błędy, Bugi

Zauważyłem pewien problem z tą opcją, gdy zmutujemy kogoś na jakiś czas (typu 30min) po zmianie mapy gracz już może rozmawiać. Nie ważne, że daliśmy mu nawet na 3dni mute/gaga. Po zmianie mapy czasem nawet jak gracz wyjdzie i wejdzie na serwer znika jego blokada. Jest to uciążliwe.  Dochodzi do tego kwestia czatu bywalca, obstawiam, że nie za bardzo jesteśmy w stanie przerobić pluginu tak, aby nie pokazywało &tekst. To samo tyczy się mute/gaga, jeżeli gracz dostał blokade, nadal może pisać na czacie bywalca. Jeżeli nie uda się tego poprawić, będziemy wyrzucać bądź banować takich cwaniaczków.

 

3. Wyrzucanie serwera przy zmianie mapy.

To o czym już rozmawialiśmy z @aquax myślę, że zlokalizowaliśmy problem. Ale gdzie on dokładnie tkwi tego Wam nie powiem. Dziękuje za zgłoszenia i jeżeli nadal się będzie pojawiać problem, proszę o podawanie godzin na Steam bądź tutaj w temacie. 

 

4. Reset rankingu, rang, top3 konkurs

Temat z top3 konkusu stoi pusty od dłuższego czasu, ostatni post z 1 czerwca 2019. Doszedłem do wniosku, że jest to zbędny konkurs, dlatego wychodzę z inicjatywą, aby reset rankingu oraz rang był co 3 miesiące. Jest to jakaś nagroda dla graczy którzy dłużej grają na serwerze. Oczywiście próg rang serwerowych pójdzie do góry. Obecnie na wbicie globala potrzebowałem 10 godzin spędzonych na serwerze. 

 

5. Drop skrzynek oraz ze skrzynek.

Proponuje obniżyć drop skrzynek/kluczy do minimum oraz zmniejszyć drop z otwierania. Posiadam wszystkie kosy dodające bonusy + do otworzenia obecnie mam jakieś ~300 skrzynek. 

 

6. HP skrzynki, bonusy kosy

Problem jest taki, że po wybraniu kosy +15% HP (bodajże spirala) wylosowaniu ze skrzynki +10HP do końca mapy (dość często się zdarza). Mamy 125hp jeszcze dochodzi VIP i biegam z beretami jak terminator. 

 

7. Obciążenie serwera VAR/SV

Serwer nadal ma problemy z VARem, potrafi skakać do 10 gdy jest 20 osób na serwerze. Nie wiem co może powodować tak duże obciążenie. 

 

8. Sloty

Duża część osób pisało mi na steam, aby zwiększyć ilość slotów. Na tą chwilę jest ich 21 rozumiem, że tickrate gra tutaj dużą role. Gdyby tak zwiększyć do 26 miejsc, myślę, że powinien serwer to uciągnąć. Lecz pierw trzeba znaleźć problem z pkt 7.

 

9. Reklama serwera

Pisałem o tym z kilkoma osobami, potrzeba 100zł na reklame miesięcznie serwera. Sam mogę wyłożyć teraz taką kwotę, ale fajnie by było gdy ktoś się dorzucił. 

 

10. sm_addban

Pisaliśmy o tym @aquax, próbowałeś coś wskórać ale się nie udało. Chodzi tu o kwestie uciekania przed banem. Gracze bardzo często wyzywają sie i szybko wychodzą z serwera. Jest opcja, ściągnięcia demka, zrobienia screena. Dodania tematu w UBT itp. na dłuższą metę jest to męczące. Wolałbym, aby admini nie musieli pisać w działach Skargi i problemy, czy zgłoś cheatera, lecz po prostu reagowali odpowiednio szybko.

 

11. Szybka rekrutacja

Adminów obecnie jest 7 wraz ze mną, często widuje na serwerze również @Freezu. Niestety nie wiem co się dzieje z @Anusiaxx, dostałem informacje od Lemona, że najprawdopodobniej ukradli jej konto, co z tym idzie od razu zabraliśmy jej uprawnienia na serwerze. Jednakże, dziwi mnie fakt, że na forum się nie odzywa. Pozostaje nas 6, co niektórzy mają problem z wyrobieniem normy godzin. Na innych serwerach jest nawet 9 adminów plus opiekun, więc wychodzę z inicjatywą, aby ogłosić szybką rekrutacje. Zmniejszyć wymagania do minimum, ale ze zdrowym rozsądkiem. Znam większość graczy na serwerze więc wiem kto odpada na starcie, a kto mógłby wspomóc nasze szeregi.

 

Na razie tyle mi przychodzi na myśl, jeżeli o czymś sobie przypomnę dodam post do tematu. Zapraszam do dyskusji adminów, chciałbym zobaczyć wasze propozycje. 

@TikiMaczeq @Gazownik @Anusiaxx @Cebulk4 @Cytrus8 @JJoker @aquax  

Edytowane przez MemesiO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1 pkt. racja - wejdzie byle bobek na serwer który w rzeczywistości ma golda 2 i nabije 50 fragów bez problemu z vipem
co do wyrzucania serwera, myślę że problem tkwi w samej paczce - była mowa dłuższy czas temu o nowej paczce, ale nie wiem czy to będzie zrealizowane, @aquax?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Freezu

W logach widnieje coś innego 

CHANGELEVEL: Looking for next level in mapgroup ''
Looking for next map in mapgroup ''...
CHANGELEVEL: GetNextMap failed for mapgroup '', map group invalid or empty
CHANGELEVEL: Looking for next level in mapgroup ''
Looking for next map in mapgroup ''...
CHANGELEVEL: GetNextMap failed for mapgroup '', map group invalid or empty
CHANGE LEVEL: de_mirage
L 02/11/2020 - 18:50:10: [SM] Changed map to "de_mirage"

Wygląda jakby próbowało zmienić mapę. Po kilku sekundach przywraca mirage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do punktu 1 - zgadzam się w stu procentach, są zbyt OP i najrozsądniejszą opcją byłaby (według mnie) propozycja numer 1.

punkt 4 - według mnie, 3 miesiące to za długo, lepiej byłoby tak co 2 miesiące reset rankingów.

punkt 5 - drop skrzynek/kluczy oraz losowanie noży powinno zostać zmniejszone trochę, w jeden dzień zdobyłem wszystkie noże, według mnie najlepiej byłoby dodać jakieś nowe noże, no i zrobić tak, aby bonusy z wszystkich noży działały, bo z tego co wiem działa tylko Spiralka i Wkrętak, może jeszcze któryś działa (nie wiem, nie używam ich zbytnio, są dla mnie brzydkie oraz tworzą według mnie przewagę, lecz nie widzę problemu w tym, że są)

punkt 6 - według mnie najprostrzą rzeczą byłoby usunięcie bonusu +10HP ze skrzynki.

punkt 7 - nie znam się na tym aż tak bardzo, ale możliwe, że var skacze przez ilość pluginów lub ich samą optymalizację.

punkt 8 - jak dla mnie problemu ze slotami nie ma, poza tym jeśli dobrze pamiętam to oficjalne mapy CS:GO są przystosowane tak, że każda drużyna ma max. 10 miejsc spawnu więc sloty 20+ by się chyba bugowały, lecz nie jestem pewien.

punkt 10 - dokładnie tak jak napisałeś, ta komenda powinna zostać odblokowana dla nas (tj. adminów) bo nie raz wystąpiła taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1.Co do VIPA zgadzam się z propozycją numer 1, najlepiej by było żeby nie było dodawane dodatkowe hp za zabójstwo to może odpaść, lepiej zrobić tak  żeby VIP sam kupował keva a nie dostawał full darmowego na start, apteczki moim zdaniem są za op dają nam 50 hp gdy mamy lowa najlepiej można je usunąć.

5. Wyrzuciłbym "Menu z wyborem granatów" jest to strasznie denerwujące i nie potrzebne w skrzynce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. Hełm w pistoletówce usunąć z tym się zgadzam, co do strzykawki to nie usuwać tylko zmniejszyć dodawane przez nią hp, np z 50 na 20/30. Można też usunąć dodatkowe hp dla VIP jakie dostaje się za kill. Bo powiedzmy, że jest akcja ktoś powinien zostawić na 18hp a po kilu mamy koło 20, a zza pleców przychodzi nam ktoś z pompą i strzela w plecy za 19, w takiej sytuacji powinniśmy zginąć (Mam na myśli sytuacje gdzie od razu ktoś jest na naszych plecach i nie zdążymy użyć strzykawki.

2. Również to zauważyłem bo taki Arab  (teraz gra na nicku Szejk) dostał perm mute a można było usłyszeć, że jednak go nie ma. Jeżeli damy komuś gag to nadal może on używać czatu dla bywalców.

4. Co 1 miesiąc to trochę mało i w tedy ranking zależy od tego kto wcześniej zaczął grać kiedy był reset.

5. Dobrym pomysłem jest zmniejszenie dropu skrzynek i zmusić graczy którzy chcą mieć wszystkie kosy do częstszego grania na serwerze aby kupić albo zdobyć skrzynki. Albo wprowadzenie limitu skrzynek np do 150.

6. Bonus z kosy mi nie aktualnie nie działa, a bonus hp ze skrzynki zdarza się często wiec to może być op. Zmniejszenie dropu skrzynek albo jak wyżej wprowadzić ten limit skrzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najpierw próbujemy wyeliminować crashe. Jestem w kontakcie z hostingiem i wgraliśmy specjalne pluginy by monitorowały gdzie dokładnie jest błąd.

Co do nowej paczki technik nie podjął się edycji by dodać wszystkie rodzaje broni (nowa paczka jest na Only AWP ) 

Co do vipów trzeba rozsądnie podejść i zrobić tak by było dobrze. Jak znacznie osłabimy vipa  to nikt już tego nie kupi a to jedyne źródło utrzymania serwera.

Drop ze skrzynek wczoraj został zmniejszony.

Na resztę punktów aktualnie się nie wypowiadam bo te co wymieniłem są najważniejsze by je spełnić w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@aquax VIP w obecnej formie jest za bardzo op. Tu chodzi o rozgrywkę. Duża część graczy widząc vipa tak łatwo zdobywającego fragi mając za przeproszeniem ch**a skilla i 50 fragów wychodzi z serwera. Według mnie tracimy wiecej jak zyskujemy. Nie chodzi mi o usunięcie premce prawie wszystkiego. Dwie rzeczy, kask w pistolce i apteczki. VIPowi zostaje prawie wszystko, kasa za zabójstwa, wybór broni, zestaw granatów, Kevlar, HP za zabicie, Duble jump. Przeczytaj wypowiedzi adminów, każdy z nas posiada vipa. Dla każdego on jest za mocny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@aquax Chciałbym odświeżyć propozycje nr1 z VIPAMI one są za OP szczególnie na pistoletowkach.I moim zdaniem zacząć trzeba od zmniejszenia ilości pieniędzy dostawanej po zabójstwie bo ktoś na pistoletowce zabije 2 osoby a zagra z glockiem to ma na AWP. 2 Rzecz to usunięcie najlepiej kamizelki i hełmu z pistoletowej rundy aby VIP sam musi sobię kupić kevlar bez hełmu. Najlepiej by było gdyby VIP nie obowiązywał by na rundach pistoletowych 

Edytowane przez Gazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Vipa ogarniał ten technik co robił go moda ze skrzynkami. Inne vipy bugują wszystko dlatego ten co jest jeszcze musi przez jakiś czas zostać. Rozmawiałem już z memesio i na pewno go w jakimś stopniu osłabimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...