Skocz do zawartości
CLS63S AMG

Wywiad z Maxem, jest sąsiadem Roberta Lewandowskiego?

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że mam pozwolenie od Maxa na wstawienie wywiadu.

 

Reporter - @CLS63S AMG

Respondent - @Max

 

[CLS63S AMGCześć wszystkim! Witam po raz pierwszy w kąciku redaktorskim. Jak zauważyliście po tytule moim dzisiejszym gościem, który postanowił udzielić mi wywiadu jest opiekun sieci - @Max. Cieszę się, że znaleźliśmy czas na przeprowadzenie wywiadu. Zaczniemy standardowo ile masz lat oraz skąd jesteś?

[MaxRównież się cieszę, że mam możliwość udzielenia dla Was wywiadu. Odpowiadając na pytania — w maju skończę 27 lat. Pochodzę z wioski położonej pomiędzy Nowym Sączem a Limanową. Aktualnie mieszkam i pracuje w Niemczech :).

[CLS63S AMG] Opowiesz nam coś o swoim miejscu zamieszkania? Gdzie najczęściej lubisz przebywać?

[Max] No cóż, mieszkam na Bawari — dokładniej Monachium. Można powiedzieć, że Robert Lewandowski to mój dalszy sąsiad, bo mieszkam niecałe 3 kilometry od niego :) Najczęściej lubię przebywać pod kołdrą lub przy komputerze w domu ;p.

[CLS63S AMGO kurde, zadam może pytanie z kosmosu ale czy widziałeś jego dom? Porównaj Polskę i Niemcy, który kraj według Ciebie jest lepszy? Bardziej rozwinięty? 

[MaxOczywiście, że wiedziałem. Miałem nawet okazję pracować ostatnio dla jego sąsiada ;) Który kraj jest lepszy i bardziej rozwinięty? Przecież odpowiedź jest prosta!
Jeżeli chodzi o rozwój technologiczny to Polska pozostaje daleko w tyle. Akurat pracuje jako technik w dziale rozwoju firmy, która zajmuje się automatyka budynkową — więc wiem co mówię. Szpitale, szkoły, hotele, sklepy, domy seniora i tak dalej, są w pełni zautomatyzowane. Dodatkowo coraz więcej prywatnych inwestycji, czy domów jednorodzinnych decyduje się na systemy automatyki o czym w Polsce można tylko pomarzyć ;) Niemcy za to preferują prostotę przy projektowaniu stron internetowych. Design większości jest bardzo okrojony i minimalistyczny. Bardzo dużym plusem życia w Niemczech jest jego komfort.
Bardzo prosto to zobrazuje. W jeżeli w Polsce zarobisz na danym stanowisku 3000 to w Niemczech podobnie tylko waluta jest różnicą ale nie jest tu istotna - w tym porównaniu. Diesel w Polsce 8 a w Niemczech 2, chleb w ojczyźnie 10 a tutaj 1. Zycie jest zwyczajnie tańsze. Za 100 euro masz pełny wózek w markecie a w Polsce za 100 złotych?

[CLS63S AMGFajnie, że się rozpisałeś. Uprzedziłeś moje pytanie, mianowicie gdzie pracujesz, lecz zadam Ci podobne pytanie. Czy opiszesz nam na czym polega Twoja praca? Za co odpowiadasz? 

[MaxTak jak wspomniałem wyżej, pracuje jako technik w dziale rozwoju. Zakres moich obowiązków jest bardzo szeroki, w zasadzie robie wszystkiego po trochę. Głównie projektuje obudowy dla urządzeń, które produkujemy i wykonuje modele 3D w Solidworksie. Szczegółowo testuje nasze aplikacje — przed każdą publikacją. Ostatnio nawet zrobiłem tłumaczenie na język Polski. Piszę również instrukcje obsługi dla urządzeń w języku angielskim. Zajmuje się też trochę grafiką. Kilka nawet, zostało wykorzystanych w naszym sklepie internetowym. W wolnych chwilach programuje i szczegółowo testuje nasze urządzenia pod względem działania oprogramowania. Często programuje przygotowane już przez elektryków instalacje KNX i przeprowadzam serwisy na terenie całej Europy. Głównie po całych Niemczech, ale dotychczas miałem okazję zwiedzić służbowo Austrię, Włochy, Belgię, Holandię, Danię i Norwegię.

[CLS63S AMGO kurczę, wiele krajów odwiedziłeś. Jeżeli w wolnych chwilach zwiedziałeś to jaki kraj podobał Ci się najbardziej?

[MaxSzczerze, to mało zwiedzam, bo niestety brakuje czasu. Kilka wyjazdów wyglądało tak, że rano wsiadałem w samolot, na miejscu samochod z wypożyczalni albo taxi i wieczorem samolot powrotny. W  tamtym roku przez jakieś zamieszanie w wypożyczalni spóźniłem się na samolot z Kopenhagi do Monachium i zostałem u znajomego na noc i połowę kolejnego dnia. Trochę pojeździliśmy na rowerach i muszę przyznać, że Kopenhaga to całkiem ciekawe miasto. Pizga tylko wiatrem strasznie :p, Jeżeli jadę samochodem firmowym to zawsze coś uda się zwiedzić. Włochy tez całkiem przyzwoicie się prezentują tylko straszny bajzel po miastach.

[CLS63S AMGTylko pozazdrościć, czy w aktualnej pracy czujesz się spełniony? Czy będziesz planował zmianę pracy, jeśli tak to na jaką. 

[MaxNiestety niecałkowicie. Nie jest źle, ale chciałbym pracować dla siebie, a nie dla kogoś. Wracajac do wcześniejszego pytania, dodatkowo weekendami pracuje jako elektryk. Projektuje i wykonuje instalacje elektryczne — zarówno zwykłe, jak i połączone z różną automatyką. To akurat bardzo lubię bo jestem sobie szefem i dobrze jest się rozciągnąć, bo czasami siedzę w biurze od poniedziałku do piątku po 10 godzin dziennie przy komputerze. Na jaką chciałbym zmienić? Codziennie mam inny pomysł. Na pewno będzie to coś związanego z elektryką, elektroniką i automatyką. Na razie poczekam, aż sytuacja się ustatkuje i zobaczymy co czas przyniesie ;)

[CLS63S AMGSam sobie być szefem bardzo fajna sprawa. Jakie jest Twoje największe marzenie? 

[MaxNajwiększe marzenie? Myślę, że tak jak wspomniałem wyżej. To otworzyć swój biznes i żeby moje dziecko/dzieci nie żyły tak biednie, jak ja w dzieciństwie ;).

[CLS63S AMGDomyślam się, że nie chcesz rozmawiać o dzieciństwie, ale spróbuje. Opowiesz nam coś o swoim dzieciństwie? Jak je wspominasz?

[MaxNie, dlaczego? Na ogół nie było tragicznie. Po prostu się nie przelewało. Nie jeździłem na wszystkie wycieczki szkolne bo nie było, za co i tak dalej. Mieszkałem na wsi wiec każdy każdego znał, dodatkowo w sąsiedztwie mieliśmy kilku rówieśników. Wracając po szkole rzucaliśmy plecaki w kąt i do późnego wieczoru bawiliśmy się na zewnątrz, jeżeli rodzice nas nie potrzebowali do pomocy. Mieliśmy gospodarstwo i często musieliśmy pracować w polu od powrotu ze szkoły, aż do nocy. Im człowiek był starszy tym bardziej się nie chciało :) Czasami bywały problemy, jak to w każdej rodzinie, ale tym się nie będę dzielić. Generalnie wspominam na plus.

[CLS63S AMGCo lubisz robić w wolnym czasie?

[MaxGrać na komputerze, słuchać muzyki i jeździć motocyklem.

[CLS63S AMGJaka jest Twoja ulubiona piosenka? Masz swojego ulubionego wykonawcę? 

[MaxNa chwile obecną najczęściej słucham tego:

 

W gimnazjum miałem zajawke i leciał tylko Słoń, później głównie Szpaku a teraz słucham praktycznie każdego gatunku muzyki (nawet klasyczną)  Najmniej disco polo - to raczej po alko na imprezach   

[CLS63S AMGNo dobrze, jak często imprezujesz? Wspomniałeś o alkoholu, jaki jest Twój ulubiony alkohol? 

[MaxOstatnio imprezowałem w święta Bożego narodzenia. Cierpię na problemy neurologiczne i od stycznia, aż do ubiegłego tygodnia brałem silne lekarstwa wiec nie dało się nawet piwa - w zasadzie alkohol pobudza moje schorzenie. Udało się unormować i w zasadzie od kilku dni mógłbym się już napić, ale nie czuje na to ciśnienia;p
Jägermeister z lodem, limonką i redbullem lubię najbardziej! Niestety po 3 drinach trzeba zamienić redbula na sprite, żeby pikawa nie wyskoczyła :D Całkiem przypadł mi do gustu również Jack Daniels Gentelmen :)

[CLS63S AMGDobrze, że wszystko unormowałeś. Zrobimy pierwszą mini grę, będziesz musiał dopasować cechy charakteru do osób z forum, cechy mogą się powtarzać. Cechy charakteru do wyboru to: Sumienność, troskliwość, uczciwość, uprzejmość, kreatywność, komunikatywność, empatia, asertywność, pomysłowość, życzliwość, fałszywość, arogancja, fałszywość, hipokryzja, impulsywność, lekkomyślność, niecierpliwość. A osoby to: 

@FUHRER

@Born

@elo elo 350

@Gazik

@Adi

[Max

@FUHRER Sumienność, kreatywność, asertywność, pomysłowość, życzliwość;

@Born komunikatywność, uczciwość, sumienność, arogancja;

@elo elo 350 uczciwość, uczciwość, uczciwość, uczciwość, arogancja;

@Gazik fałszywość, arogancja, fałszywość, hipokryzja, impulsywność, lekkomyślność, niecierpliwość, fałszywość, hipokryzja;

@Adi Sumienność, kreatywność, życzliwość, komunikatywność.
 

[CLS63S AMGKto jest Twoim przyjacielem forumowym? 

[MaxCiężkie pytanie. Myślę, że bardziej mam znajomych. Z jednymi większy - z drugimi mniejszy kontakt.  

[CLS63S AMGW porządku. Co sądzisz o aktualnej sytuacji w Ukrainie? 

[MaxNie chce się jakoś szczególnie wypowiadać w tym temacie. Nie jestem specjalistą. Powiem tylko, że sytuacja jest dynamiczna, dziwna i szkoda tych niewinnych ludzi, którzy giną.

[CLS63S AMGJaki masz styl ubioru? Preferujesz ubrania markowe? Jeśli tak to jaka marka jest Twoją ulubioną. 

[MaxW 90% markowe. Koszule i koszulki od Ralph Lauren to jest to co lubię najbardziej.  Do pracy w biurze kupuje koszule i koszulki w H@M, Reserved, Levis, CK i podobnych. Natomiast bluzy czy kurtki  do pracy z Engelbert Strauss.  

[CLS63S AMGUżywasz mediów społecznościowych? Jeśli tak to jaki portal najczęściej odwiedzasz?

[MaxTak, używam - jak każdy w tych czasach. Najczęściej jest to Facebook.

[CLS63S AMGFacebook fajny portal, dużo rzeczy można się dowiedzieć. Na MH masz już konto ponad trzy lata, czemu akurat wybrałeś tą sieć serwerów?

[MaxTrafiłem tu całkowicie przez przypadek. Lubię pograć w coś po pracy i akurat przez wyszukiwarkę serwerów w counter strike 1.6 znalazłem serwer DD2/INF. Grałem tam stosunkowo często ale był problem z adminami. Założyłem konto na forum, żeby zgłaszać cheaterów i tak już zostałem do dnia dzisiejszego.

[CLS63S AMGCzy według Ciebie jesteś dobrym opiekunem sieci? Po otrzymaniu awansu zaskoczyło Cię coś? A może sobie z czymś nie radziłeś. 

[MaxNiestety nie mi oceniać swoją pracę. Zaskoczył mnie fakt i ilości pracy wykonywanej "poza forum", której użytkownicy nie widzą ;p Każdy w nowej randze trafia na jakieś trudności. Nikt nie wie wszystkiego. W każdej randze, na początku - zadawałem masę pytań, żeby nie zrobić czegoś źle.

[CLS63S AMGCzy można Cię spotkać na jakimś serwerze sieciowym? Jeśli tak to na jakim.

[MaxTak. Najczęściej na 3 mapie w cs GO, DD2 DM w 1.6 oraz ts3.

[CLS63S AMGMógłbyś nam wyjaśnić czemu @aquax jest na dwóch sieciach właścicielem? 

[MaxCiężkie pytanie. Prawdomównie nie znam do końca historii Pochylni.  

[CLS63S AMGPrzed jakimi grami lubisz zasiadać w wolnym czasie?

[MaxCounter strike 1.6 / GO.

[CLS63S AMGOd ilu lat grasz w te gry? W którą grasz częściej? 

[MaxCiężko dokładnie określić. W 1.6 grałem jak miałem jakieś 12 lat - czyli 15 lat temu. Potem kilka lat przerwy i od 4 lat vos tam gram. W Globala gram stosunkowo niedługo. Kilka miesięcy.

[CLS63S AMGCzym dla Ciebie jest Multi-Head? 

[MaxMiejscem, w którym mogę się oderwać od rzeczywistości, bezinteresownie pomagać innym a i przy okazji nauczyć się czegoś nowego. 

[CLS63S AMGPrzed Tobą kolejna mini gra. Musisz opisać jednym słowem poniższe osoby: 

@RYBSON

@senor

@Djugari

@Adi

@Bene

[Max

@RYBSON bankier

@senor sensor

@Djugari tak

@Adi gta

@Bene podróżnik

[CLS63S AMGSkąd pomysł na nick? 

[MaxMój dziadek miał na imię Maksymilian a, że na wsiach każdy każdego zna, mają swoją gwarę i określenia to nie mówiło się po nazwisku tylko od imienia. Automatycznie babcia została "Maksową". Przykładowo: Idź pożycz cukru do "Maksego" ,  Podomkę masz za długą? Zapytaj "Maksowej" czy Ci skróci i tak dalej. Automatycznie kolejne pokolenia były nazywane pochodnie. Przykładowo mój ojciec ma całkiem inne imię a wołali do niego "Maksy". Ja już z młodszego pokolenia więc starsi ludzie na wsi wołali do mnie "Maksy" ale młodsi już "Max". Podsumowując mój nick to moja rodowa ksywa.

[CLS63S AMGNa koniec ostatnia mini gra, mianowicie "szybkie strzały".  Granie na komputerze stacjonarnym czy granie na laptopie?

[MaxDawniej na laptopie teraz zdecydowanie PC.

[CLS63S AMGByć niewidzialnym czy być nieśmiertelnym? 

[MaxNiewidzialnym.

[CLS63S AMGWyobraź sobie, że możesz dziś otrzymać 1 000 000 złotych albo 1 grosz i każdego kolejnego dnia podwojoną jego wartość, i tak przez miesiąc; więc dziś dostaniesz 1 grosz, 2. dnia 2 grosze, 3. dnia 4 grosze i tak dalej. Co byś wybrał?

[MaxProste, że drugą opcje po 30 dniach miałbym 5 368 709.12 a nie 1  000 000  

[CLS63S AMGZbliżamy się ku końcowi. Zagadka dla Ciebie brzmi, tylko proszę bez oszustw. W jakim miesiącu gadatliwa dziewczyna mówi najmniej?

[MaxNiestety to znam. W lutym bo ma najmniej dni z wszystkich miesięcy 

[CLS63S AMGNo szkoda, jak Ci się podobał wywiad? Brakowało Ci jakiegoś pytania? A może czujesz się nieusatysfakcjonowany? 

[MaxWszystko w jak najlepszym porządku. Ciekawe forma wywiadu. 

[CLS63S AMGCzy na koniec wywiadu chciałbyś coś dodać od siebie? A może kogoś pozdrowić?

[MaxCoś dodać? No pewnie, że tak! JG zawsze i wszędzie!! Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników - nawet @Gazika

[CLS63S AMGDzięki za poświęcony czas, fajnie się rozmawiało. Pozdrawiam wszystkich czytających! 

 

 

 

Edytowane przez CLS63S AMG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moim zdaniem wolałbym jakąś czcionką czy kolorkiem rozróżnienie wizualne kto, co mówi - jednak myślę, że i tak treść to nadrabia.
Temat z pomysłem jak i masą informacji.

Tam tylko widziałem fałszywość dwukrotnie, ale kto wie może cecha należała się komuś więcej :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nikt wcześniej nie napisał tylu miłych słów na mój temat, dzięki @Max! Wywiad przeprowadzony z pomysłem, ale next razem użyj koloru czcionek dla redaktora i osoby,  z którą przeprowadzasz wywiad. Mega spoko, pozdro! :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...