Skocz do zawartości
Legendarny RoMaN

Uwaga i propozycja od Romana.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam graczy jak i adminów. Pozdrawiam Dankę ;).

 

Tak chciałem napisać uwagę i propozycję dlatego bo serwer laguje czyli wszyscy gracze mają ściny i dosyć często to się zdarza, A nie powinno bo serwer stoi na 1s1k moim zdaniej 2 miejsce w polsce jeśli chodzi o serwery. Nie powinien tak lagować ja wiem w czym jest problem i zaraz to wyjaśnię. 

 

 

 

plugin wymuszania interp 0.01,cmdrate 101, cl_updaterate 100,

 

 

 

1. ex_interp

Komenda ta jest domyślnie w wersji non STEAMustawiona na 0.1, 0.05 albo dobrą wartość 0.01 - zależy to po prostu od wersji instalatora. Najlepszymi wartościami jest zakres od 0.01 do 0.05 - chociaż na ligach jest wymagany 0.01. Więc jak to działa? Otóż tak że jest to czas w sekundach co ile wysyłamy dane o położeniu naszych hitboxów i co ile je odbieramy (0.1 = 10 razy na sekundę, 0.01 = 100 razy na sekundę). Jeżeli gramy na interpie 0.1 odbieramy informację znacznie później niż ci grający na 0.01 dzięki czemu możemy strzelać w pobliżu przeciwnika. Tak jak napisałem najlepszym ustawieniem jest 0.01.

Podsumuwójąc tu nie ma ligi gdzie się gra przez sieć lan internet jest za słaby na komendę interp 0.01.

 

 

 

 

2.rate

Jest to maksymalna liczba wysyłanych informacji w bajtach o reakcjach przeciwników na ich komputerach. Odpowiada ono za przeprowadzenie do hitboxu gracza traceline'ów (linii które sprawdzają czy pocisk trafił w gracza i ile hp mu odbiera) itp. Zbyt niskie jego ustawienie kończy się ogromnym opóźnieniem nawet do 2 sekund! Najlepsza wartość to 25000-250000 (zależy od zajęcia łącza internetowego). Więc jeżeli masz często włączoną przeglądarkę internetową podczas gry, e-mule, BEARSHARE czy coś innego co zżera łącze, ustaw na 25000 (odpowiednik 0,25 mb/s) - dzięki czemu cs nie będzie zabierał całej przepustowości łącza a gra będzie dość komfortowa (przy pobieraniu przez przeglądarkę ping 40-50 na 1,5 mb/s), a jeżeli nie masz włączonego gg, SKYPE czy komunikatora głosowego ustaw na 250000 co zmniejszy ping, ale zabierze całą przepustowość łącza (jest to odpowiednik 2,5 mb/s). Można ustawić też niestandardową wartość np 150000 ale nie zawsze działa to dobrze na cs i na ping (najlepiej żeby to była wielokrotność 2500).  

 

ja grałem na 250000tys rate i ping jest duzo mniejszy.

 

 

 

4. cl_cmdrate

Jest to wartość odpowiadająca za ruchy związane z walką (traceline'y, ruchy itp). Jest to liczba ile razy na sekundę dostajemy takie informacje. Odpowiednia wartość to 80. Czym więcej się dzieje na ekranie tym więcej używanych jest bajtów z komendy rate.

 

 

 

 

 

 

5. cl_updaterate

Dzięki tej komendzie dostajemy informacje od serwera o grafice i dźwiękach gry. Oczywiście czym większa jatka tym więcej bajtów z rate jest zarezerwowanych na potrzeby tej komendy. Tak jak wyżej mierzona wartość jest to liczba ile razy na sekundę dostajemy takie informacje. Najlepsza wartość to 80.

 

Dlatego jestem za tym żeby usunąć plugin wymuszania bo każdy gracz po swój internet musi ustawić te komendy a ten plugin mocno się gryzie z innymi pluginami i najmocniej obciąża serwer.

Wiem to bo sam byłem opiekunem i miałem dużo takich róznych problemów duzo siedziałem w gogle i sprawdzałem jak zoptymalizować serwer żeby był super nie zawodny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wystarczy odpowiednia konfiguracja w cfg serwera. Nie wiem jak wygląda sytuacja z logami - czy ktoś na bieżąco robi z tym porządek. Być może na serwerze jest już za "ciasno".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Nie wiem jak wygląda sytuacja z logami - czy ktoś na bieżąco robi z tym porządek.

 

 

Owszem, zajmuję się tym cały czas. Kopiuje je do swojego osobnego folderu po czym usuwam.

 

 

 

 

 

Ja osobiście nie zauważyłam, żeby cokolwiek lagowało.

 

Co do ścinek - mam je (lecz wydaje mi się, że jest to wina mojego laptopa, który ma już swoje lata), ale dosłownie zetnie raz, max dwa na dobre 2 mapy na dosłowną sekundę.

 

Nie widziałam, by ktokolwiek skarżył się na to, ale skoro tak wygląda sytuacja to chciałabym poznać opinie innych - czy ścinki/lagi są faktycznie na serwerze (i mój laptop nie ma nic z tym wspólnego) czy jest wszystko w porządku. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja potwierdzam, ścinki zdarzają się zwłaszcza w godzinach 19-21 ale nie jest to codziennie (przynajmniej u mnie).

 

Pokusiłem się o zapuszczenie program analizujących ruch sieciowy i w tych godzinach pojawiają się retransmisje, np. wczoraj były - serwer faktycznie mi lagował (przed 21 przestał). Wygląda na to jakby serwer nie odpowiadał na czas, może być to związane dużym obciążeniem, małą ilością ram'u, albo błędną konfiguracją plugin'ów (to o czym pisał Roman).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Potwierdzam słowa Romana. Sam miewam lagi i problemy z pingiem sięgającym czasem 160. W tym czasie nie ściągam plików, nie mam też wirusów i innego oprogramowania mogącego korzystać z sieci bez mojej wiedzy.

 

 

PS. Wręcz błagam o usunięcie napisu po zabiciu nożem, który strasznie utrudnia celowanie w przeciwnika po pojawieniu się.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Potwierdzam, mnie też momentami ścina ale nie zauważyłem żeby między 19 a 21 się jakoś nasilało. Podłączam  się pod prośbę Yody co do napisu po zabiciu nożem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ostatnio pograłem chwilę przyznam sa lekkie ściny tylko w godzinach po południowych . Raczej to wina Hostingu z jakiego się korzysta , jest może za mocno  obicążony . Na serwerze dd2#1 oraz dd2/inferno też są lekkie ściny (czas okolo 5-10 sekund) w sumie wystepuje średnio co 1-2 mapy jedna ścina taka potem jet okej i taki cykl jest 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie chodzi tu o jedną ścinkę tylko o to że są lagi przez całą mapę i co rundę o to chodzi. Jest plugin nie potrzebny z tym nożem to raz.

 

Po drugie wymuszanie komend to jest zbędne. A i vip powinien mieć defa!!!! i 2 hg bo jest drogi bardzo drogi także powinien być na maxa zbudowany a nie standardowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

lagi są ale ja mam osobiście wrażenie, że tyczą się one całego 1s1k ostatnio. na dd2/inf sytuacja jest podobna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Szczerze ? Mi się nic nie zacina, raz mi się zacięło ale to przez to, że pobierałem film, a tak to nic ani razu, a gram często. :)

 

 

:) też  nic  mi się  nie  zacina  jak  ktoś  ma  kompa  z  drewna  i  neta  do  dupy  to  już  nie  nasza  wina :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja nie zauważyłam żeby lagi były na serwerze, a trochę grywam w różnych porach. Jedyne co dziś zauważyłam, że osoba która napisała ten temat, ma niesamowite klatki.. Widzę, że masz admina.. Także powinieneś coś z tym zrobić, bo pewnie innych wywalasz za klatkowanie, a sam klatkujesz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wybaczcie, że odpisuję z lekkim opóźnieniem, lecz najpierw miałam +/- 2-tygodniowy urlop, a odkąd wróciłam to troszkę rzeczy na głowie mam.

 

 

 

Co do tematu.

 

Rzadko pojawiają się klatki/lagi (przynajmniej u mnie). Dwójka z Was napisała, że nie są one tylko na ODD2#2, lecz na innych serwerach również, więc obawiam się, że to będzie wina ze strony hostingu. Wieczorem bądź na dniach porozmawiam w tej kwestii z H@ i napiszę co i jak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

:) też  nic  mi się  nie  zacina  jak  ktoś  ma  kompa  z  drewna  i  neta  do  tyłka  to  już  nie  nasza  wina :D

 

 

 

 

Teksty typowego Polaka -  ja mam dobrze więc co mi inni. A tak dla Twojej wiadomości testowałem również na internecie firmowym, który ma symetryczne łącze 10 MB/s (tak tak MB a nie mb), komuterze 32GB ramu Intel-7 4 rdzenie 3.00 GHz i dysku SSD, który ma bardzo szybkie I/O dla małych plików więc takich jak korzysta CS w celu wczytywania konfiguracji i ustawiania dla renderowania na texturach i też się ścinało, więc jak nie masz nic konstruktywnego do wniesienia w temacie to po co pisać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Teksty typowego Polaka -  ja mam dobrze więc co mi inni. A tak dla Twojej wiadomości testowałem również na internecie firmowym, który ma symetryczne łącze 10 MB/s (tak tak MB a nie mb), komuterze 32GB ramu Intel-7 4 rdzenie 3.00 GHz i dysku SSD, który ma bardzo szybkie I/O dla małych plików więc takich jak korzysta CS w celu wczytywania konfiguracji i ustawiania dla renderowania na texturach i też się ścinało, więc jak nie masz nic konstruktywnego do wniesienia w temacie to po co pisać?

 

 

skoro  jest  temat  i  jako ze  grywam na  tej serwerowni dość często mam  prawo  do  wypowiedzenia  się  w  tym  temacie i  10 MB/s hahah  mój 1 net  na  radiówce tyle  miał ;) 

 

pozdrawiam : LopeZ :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...