Skocz do zawartości
Gumi555

<span class="ipsBadge ipsBadge_red">ZAMKNIĘTY</span> Pytanie ] Win 8.1 a cs 1.6 / 2 karty graficzne w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się obecnie z problemem wydajności mojego laptopa. Do tej pory korzystam z Win 7 profesionall ostatnio z nadmiaru syfu na C: zastosowałem format c: .

 

Przeinstalowałem system i wszystkie sterowniki i jest wszystko ok ale czasami przy pierwszym uruchamianiu half-life zawiesza mi caly proces i konczy sie na alt+ctrl+del. Wydaje mi sie że moze to wynikać z 2ch kart graficznych w 1 lapku, jedna zintegrowana ( intel ) druga dedykowana (amd radeon). Mam pytanie do urzytkowników z podobnymi laptopami , jak poprawnie zainstalować sterowniki do kart tak aby się nie gryzły ? Obecnie u mnie wyglada to tak:fa605cff9e6e.jpg

 

a tutaj ppm: 0b06f52ff2da.jpg

 

Przed formatem nie miałem dwuch pozycji do konfiguracji grafiki dlatego mnie to zdziwilo ale obecnie system postawiony jest wg zaleceń samsung update i automatycznych wyszukiwarek aktualizacji sterowników intel. Co ciekawsze gdy odinstaluje sterowniki karty Intel wygrywa mi standardowa karte VGA ale w menadżerze urządzeń wtedy pojawia sie [ ! ] przy tej karcie. Domyslam się ze może to wygladać tak ze przy wiekszym zapodrzebowaniu na wydajnosc graficzną załączana jest dedykowana karta graficzna AMD ale to tylko moje domysły :D. Dodam ze fps i całą reszta jest ok 100 caly czas ( poza sg ) tylko przy tym pierwszym rozruchu csa wiesza mi csa.

 

 

Drugim pytaniem jest sprawa win 8.1 a cs1.6 sterowników itp. Na laptopie orginalnie był ten system postawiony z partycji recovery i momentami zastanawiam sie zeby do niego wrócić ale jak wczesniej go uzywałem miałem pewne problemy ze sterownikami itp bo był to okres gdzie 8.1 dopiero wchodził na reynek w Polsce. Mam pytanie do użytowkików tego SO czy obecne są jakies problemy czy utrudnienia w obsłudze steam na SO win8.1 ?

 

 

Z góry dzieki za wszystkie uwagi, propozycje i pomoc :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

 

Wydaje mi sie że moze to wynikać z 2ch kart graficznych w 1 lapku, jedna zintegrowana ( intel ) druga dedykowana (amd radeon)

To nie ma wpływu. Problem leży gdzie indziej.

 

 

 

 jak poprawnie zainstalować sterowniki do kart tak aby się nie gryzły ?

Te karty się nie gryzą. Po prostu zainstaluj najnowsze sterowniki do nich ze stron producentów. Oczywiście wcześniej musisz je odpowiednio usunąć (AMD ma swoje małe narzędzie do usuwania komponentów i pozostałości po swoich sterownikach ale nie wiem jak jest z intelem).

 

 

 

 Co ciekawsze gdy odinstaluje sterowniki karty Intel wygrywa mi standardowa karte VGA ale w menadżerze urządzeń wtedy pojawia sie [ ! ] przy tej karcie.

Można powiedzieć, że normalne zachowanie. Bez zewnętrznych sterowników, system musi obsługiwać kartę na swoich zaimplementowanych sterownikach, które są głównie po to żeby sprzęt dało się używać (kosztem niskiej wydajności i masy problemów).

 

 

 

Mam pytanie do użytowkików tego SO czy obecne są jakies problemy czy utrudnienia w obsłudze steam na SO win8.1 ?

Nie, chyba że system jest piracki/nieaktualizowany/niezadbany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


***Wiadomość wygenerowana automatycznie***
watekzamkniety.png

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.

Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

Pozdrawiamy,
Zespół Multi-Head.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem o co chodzi ale na win 8 podczas akcji fps spadał mi do 60, przy najnowszysch i starszych sterownikach, dodatkowo cs podczas włączania wieszał sie , musialem go odpalac po 2, 3 razy zeby móc dopiero wbić do gry. No i musiałem wrócićdo win 7 pro. Nie wiem czy jestem pojedynczym przypadkiem czy wiecej ludzi ma podobno problem ale najwidoczniej jestem skazany na win 7 ;)

 

 

Pemat do zamknięcia ;)  Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Posiadam Win8 i do czasu ostatniej aktualizacji steam'a nie miałem żadnych problemów z cs'em. Niestety teraz fps'y spadły mi o połowę ze 100 do 50. Odpalając non steama przy włączonym steamie mam 100 fps'ów, zatem Twoje problemy są zapewne spowodowane podobnym czynnikiem co u mnie - aktualizacją steam'a i plików gry. Próbowałem różnych manewrów, jednak żaden z nich nie przyniósł oczekiwanych efektów.

 

 

 

Z tego co słyszałem wersja 8.1 nadal nie jest należycie dopracowana, przez co spora rzesza klientów unika aktualizacji do najnowszego wydania i nie mam tutaj na myśli tylko tego konkretnego problemu, tj zawirowania z cs'em, a wielu innych niedociągnięć wynikających z korzystania z najnowszej aktualizacji SO.

 

 

 

Jestem posiadaczem oryginalnej wersji SO, także jak podkreślałem wcześniej, winy dopatrywałbym się po stronie steam'a, który nie jest kompatybilny z naszym systemem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

watekzamkniety.png

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.

 

Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Multi-Head.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...