Skocz do zawartości
Gość

Problem z JS adtaily + poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

No więc problem wygląda tak że kod adtaily blokuje niektóry funkcję (oczywiście nie w każdym skinie IP.Board) ale akurat na tym tak się stało.

 

 

Co mianowicie:

 

 

Nie pokazuje edytora BBCODE przy pisaniu posta (Odpowiedź):

 

 

 

 

88980480211136914532.png

 

 

 

 

Więcej opcji (Odpowiedź):

 

 

 

 

 

10584677526444440195.png

 

 

 

 

Druga sprawa co blokuje adtaily do @ na ShoutBoxie. Po kliknięciu w @ przekierowuje całą przeglądarkę aż do headera forum dodając do linki "#":

 

 

 

 

 

07898247442644521406.png

 

 

 

 

Na razie tyle zauważyłem co do tego. Oczywiście to nie działa tak że "łooo każdy tak będzie miał, jak ja będę pisał posty o ja !" Nie Panowanie i Panie. To działa tylko i wyłącznie na małą grupkę osób angażujących się w fora z kodem adtaily. Podałbym oczywiście przykłady takich for na który kod również buguje się w skinie ale to raczej nie jest takie bardzo potrzebne.

 

 

Przejdźmy do konkretów.

 

 

*Co się u Was w prototype.js podziało to ja nie wiem

 

Pokaże Wam jak pozbyć się tego problemu (oczywiścnie nie zawsze on działa ale warto spróbować).

 

 

 

Ótwórz public/js/3rd_party/prototype.js, znajdź "function toQueryParams(separator) {", przewień kilka linjek niżej i wrzuć przed

 

if (value != undefined) value = decodeURIComponent(value);
 

 

linijkę z

 

// AdTaily fix, omghax;if (key.indexOf('__adtaily') !== -1) return {};
 

 

W efekcie końcowym powinno to wyglądać tak:

 

function toQueryParams(separator) {var match = this.strip().match(/([^?#]*)(#.*)?$/);if (!match) return { };return match[1].split(separator || '&').inject({ }, function(hash, pair) {     if ((pair = pair.split('='))[0]) {var key = decodeURIComponent(pair.shift()),value = pair.length > 1 ? pair.join('=') : pair[0];         // AdTaily fix, omghax;     if (key.indexOf('__adtaily') !== -1) return {};             if (value != undefined) value = decodeURIComponent(value);
 

 

Oczywiście w ten sposób musi serwerować własne pliki, nie z mirrora Google'a ;-).

 

 

 

 

Poradnik nie jest mój ( google.pl ) lecz myślę że oczywiście się przyda i będzie dobrze funkcjonować forum.

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Gracz Codzika 401 - `eMMM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

watekzamkniety.png

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.

 

Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Multi-Head.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...