Skocz do zawartości
Gość

<span class="ipsBadge ipsBadge_red">ZAMKNIĘTY</span> Przyspieszenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam napisałem dla was poradnik jak przyspieszyć starsze komputery lub wolne łącze.

Lagi są jedną z najbardziej wkurzających rzeczy. Dlatego spróbuję pomóc Wam w zmniejszeniu pingu i zwiększeniu wydajności systemu oraz komfortu gry. Oto sposoby, które powinny działać:




1 )
 
Game Booster
 bardzo dobry program, który pozwala na defragmentację gry, optymalizacji systemu, poleca nam dobre sterowniki, wyłącza zbędne programy, przyspiesza grę oraz pełni funkcję Frapsa (podaje FPSy, pozwala screeny i filmiki)




2  )
 cFosSpeed
 - też dobry program, który sprawdza  łącze i ping oraz stara się je maksymalnie optymalizować. Pomaga on przy słabych połączeniach sieciowych, redukować lagi i zwiększać ping.



3 )
 Antywirus
 bardzo obciąża  system,  wyłączenie go  w czasie gry go pomaga zwiększyć wydajność.




4 ) 
Kumpel  mówił  MI ostatnio, że puszczanie muzyki przez

 Windows Media Player
, w czasie gry poprawia jej płynność.Ale nie wiem czy to prawda.


5  )
 Defragmentuj dysków raz na 2 tygodnie , szybszy dostęp do danych.

Kliknij przycisk Start> Wszystkie programy> Akcesoria> Narzędzia systemowe> Defragmentator dysków ~ aby uruchomić narzędzie i przyspieszyć swój komputer.



 

6 ) 
Skanowanie komputera w każdym tygodniu wirusy mogą spowalniać łącze internetowe lub komputer.




 

7 )
  Ustawienia gry - Bardzo ważna rzecz

Wiele osób nie zwraca uwagi na ustawienia gry. Jakie powinny być?

Najlepszym i najprostrzym  sposobem jest usunięcie pliku config.cfg z folderu X:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\\counter-strike\cstrike_polish

(X - litera partycji)

Jest to najłatwiejsze rozwiązanie, lecz zalecam wpisanie komend do konsoli (~):

rate 25000

cl_cmdbackup 2

cl_cmdrate 101

cl_updaterate 101

ex_interp 0.01



8 ) Wchodzimy w Sieć - Centrum sieci i udostępniania - Zmień ustawienia karty sieciowej - Ustawienia lokalne  i klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości


Odznaczamy dane usługi:

-Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6)

-Udostępnianie plików i drukarek w sieci


-Uruchamiamy ponownie system.


9 ) 
Optymalizacja gry:

Uruchom grę z pulpitu .(tam gdzie masz)

Otwórz Menedżer zadań (CTRL+ALT+DEL)

Znajdź proces hl.exe i zmniejsz jego priorytet na niski



10 ) 
Ważną rolę też odgrywa także sprzęt czyli nasz PC. Możemy mieć dobre łącze a słaby komp i wtedy występuje  lag graficzny. Powoduje on róże problemy z teksturami. Żeby pozbyć się laga graficznego, należy ustawić wszystkie detale gry na najniższe, chociaż i tak najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowej karty graficznej i szybszego procesora(najlepiej).



 

 

 

 

11 ) 
 Inna ważna sprawa, to łącze internetowe. Ciężko jest mieć dobry ping przy słabym i powolnym łączu . Oczywiście można spróbować grać jeśli ci to nie przeszkadza  ale najlepszym rozwiązaniem jest kupno szybszego łącza lub kradniecia internetu sąsiadce Obraz.gif.



 

Mam nadzieję, że pomogłem choć po części. Dziękuję za przeczytanie postu. Jeśli macie swoje sposoby na zmniejszenie lagów to dopisujcie!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...