Skocz do zawartości
Dexi

[ZAMKNIĘTY]Gry komputerowe - czy naprawdę źle wpływają na społeczeństwo?

Rekomendowane odpowiedzi

[align=center]Zastanawialiście się czasami jaki wpływ tak naprawdę wywierają gry komputerowe na społeczeństwo i czy rzeczywiście jak to przedstawiają media, budują w nas negatywne emocje? Warto by się temu przyjrzeć, i samemu ocenić jakie znaczenie dla przyszłego życia ma spędzanie czasu w wirtualnej rzeczywistości. 

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Jak wiemy w Polsce poza psychologami z powołania mamy również wielu "ekspertów", którzy swoich opinii i przemyśleń nie popierają żadnymi doświadczeniami. Właśnie tacy samozwańczy "eksperci" propagują jak zły wpływ wywierają gry komputerowe na dzieci i młodzież. Niestety do takich sytuacji nie dochodzi tylko w Polsce i jest to według mnie zjawisko conajmniej nieprzychylne dla ludzi młodych, bo to z reguły oni budują współczesne śpołeczeństwo graczy. Wystarczy spojrzeć na zjawisko, jakim jest obarczanie gier komputerowych winą za czyny ludzi. Przykład może być bardzo prosty: Anders Breivik, choć teraz sprawa wygląda inaczej na samym początku winne tragedii były gry, przy których Breivik spędzał czas wolny.  Takich sytuacji jest mnóstwo, i można by wymieniać je w nieskończoność, bo z punktu widzenia współczesnych pseudo-psychologów: akty przemocy wśród dzieci = napewno grały w gry komputerowe. Ciężko by taki wniosek się nie nasuwał, w końcu powiedzmy 10 - 15 lat temu nie każdy miał do gier dostęp i wydaje się, że takich sytuacji było mniej, tylko nikt nie bierze pod uwagę, że te n-lat temu zasięg mediów był mniejszy co skutkowało tym, że sporo sytuacji nie ujrzało nigdy światła dziennego za sprawą np. telewizji. 

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Więc jak to w rzeczywistości wygląda? Cóż, z mojego punktu widzenia czynników przemocy i patologicznych zachowań może być dużo więcej i w zasadzie gry, stawiałbym na końcu stawki. Proste przykłady? Oczywiście: zły przykład ze strony osób publicznych, wpływ rówieśników, środówisko w jakim się wychowujemy. Właśnie to według mnie wywiera największe piętno na młodych ludziach.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Mogę śmiało stwierdzić, że 90% użytkowników tego forum jest aktywnymi graczami, co powoduje, że możemy na własnym przykładzie stwierdzić czy nasze życie idzie z tego powodu w złym kierunku. 

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Prawdą oczywiście jest, że gry dziś są bardziej realistyczne niż kilka lat temu co ma pewnie znaczenie, ale właśnie po to stworzono PEGI, by rodzice/opiekunowie mogli mieć świadomość tego jak bawią się ich pociechy, co nie zmienia faktu, że wielu rodziców nadal nie ma o tym pojęcia i sami częstują dziewięciolatka produktem, którego potencjalnym odbiorcą są osoby pełnoletnie. 

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]"Pan European Game Information, PEGI (pol. Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier, OSKG) ? europejski system oceniania gier komputerowych, założony przez Interactive Software Federation of Europe (ISFE) w kwietniu 2003 roku, używany w 32 krajach. We wrześniu 2009 oznaczenia PEGI zostały uznane za jedyne oficjalnie obowiązujące w Polsce. Do tego czasu, PEGI funkcjonowało w Polsce, lecz było ono półoficjalne." 

[/align]

[align=center] (źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_European_Game_Information

)

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Tak więc wracając do sedna, sam jestem graczem od conajmniej dziewięciu lat, i do tej pory szczęśliwie nie wstąpiłem na drogę ku przestępstwu. Co więcej, myślę, że gry sporo mnie nauczyły, a także pozwoliły zawrzeć wiele nowych znajomości i pomimo tego, że dawno się w jakąś grę nie bawię to z niektórymi współtowarzyszami mam dobry kontakt do dziś. 

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Jednak mimo wszystko społeczeństwo graczy powinno dążyć ku temu by nasza postawa w grach multiplayer była sportowa, jak na e-sport przystało. Jak już pisałem w poprzednim artykule Fair Play i szacunek do współgraczy to podstawa o czym wielu z nas zapomina, a co tak naprawdę pokazuje czy gry nas niszczą czy budują wsród nas więzi.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Zdaję sobie sprawę, że temat może być mało interesujący, ale tak jakoś nasunęło mi się to na myśl.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Pozdrawiam i liczę na komentarze :)

[/align]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

"Wskaż człowieka a paragraf zawsze się znajdzie". Skomentuję Twój jakże interesujący artykuł tymi słowy. Opisałeś w nim "negatywny" wpływ gier. A czym karmią nas media? W zwykłych codziennych wiadomościach jedyną dobrą "informacją" jest "dzień dobry" wygłaszane na początku przez spikera. A później? Później już tylko tragedie, katastrofy, wojny, morderstwa i groźby. Jaki wpływ mają filmy? Nasączone hektolitrami krwi i ociekające przemocą? A innych już prawie nie obejrzymy. Filmy, które są emitowane już w godzinach popołudniowych, kiedy dostęp do telewizora mają dokładnie wszyscy.

Inną sprawą jest opieka nad małoletnimi graczami przez ich opiekunów. W dobie gdy światem rządzi pieniądz rodzice zapominają lub muszą zaniedbać obowiązki w wyniku wiecznej pogoni za nim by godnie, lub choćby po prostu, dożyć dnia kolejnej wypłaty.

Świetny artykuł Dexi.,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny artykuł. Bardzo wciąga, ponieważ piszesz o tematach które każdego interesują. Oby tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle ile ludzi na świecie, tyle uzależnień.

Jedni wolą gry, drudzy siąkną opere mydlaną z Tv, a trzeci wolą czuć haj pod wpływem heroiny lub innego gorszego badziewia.

Osobiście, patrząc na moich kuzynów, albo młodszego brata, to troche w sercu boli, bo  w wieku 10-12 lat przechodzić całego BF4 z palcem w nosie, to naprawdę żal... W tym wieku to przynajmniej ja łamałem drzewka sąsiadom ewentualnie budowałem bazy na nich lub jakieś chore okopy, a pod wieczór kopało się w piłkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry artykuł, leci + ;)

Moim zdaniem więcej złych emocji jest w mediach, w tv po południu lecą filmy który może obejrzeć każde dziecko, pełno przemocy ...

Na dodatek media manipulują ludźmi .

Co racja to racja, kiedyś jak to napisał Camp robiło się zwariowane akcje, cały dzień na dworze.

Goniło się po lasach z zastruganymi kijami  ( przynajmniej ja xD )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artykuł świetny, leci +

Moim zdaniem to gry komputerowe bardziej uczą myślenia,kombinowania, a telewizja przyczynia się do złych emocji ludzi, pokazuje zawsze świat z najgorszej strony tak jak napisał to Consecuente. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

Artykuł świetny, bardzo mnie zainteresował :-] / leci +

Mam to samo zdanie co  kolega wyżej ( Blurred ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od inteligencji człowieka czy owa gra ma na niego jakiś negatywny wpływ twórcy gier nie karzą w nią grać i uzależniać się czy bóg wie co mają po niej robić takim trzeba pomagać bo są chorzy tak naprawdę. Co do tego co napisał Conse w pełni się zgadzam media manipulują pokazywaniem tego co się najlepiej sprzeda a głupi ludzi im ufają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artykuł spoko, leci +. Poruszasz temat który na pewno każdy lubi i każdego zaciekawi. Złe emocje wywołuje głownie telewizja, gry również ale one pokazują jak człowiek potrafi sie zmienić ze spokojnego, w arogancyjnego, agresywnego i nerwowego. Tyle ode mnie.

Oby wiecej takich artykułów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

q0ej.png

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.

Jeśli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post u moderatorów lub administratorów.

Pozdrawiamy

Zespół Multi-Head.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...