Skocz do zawartości
Dexi

Counter Strike 1.6 czyli upadły król sceny e-sportowej

Rekomendowane odpowiedzi

[align=center]iu8hc3odw2y8.png[/align]

[align=center] [/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Counter Strike 1.6 bawi graczy od blisko piętnastu lat, dla jednych rozrywka, dla innych do niedawna źródło utrzymania. Jak to się stało, że prosta modyfikacja podbiła serca graczy? Prawdopodobnie prostota miała tu właśnie ogromne znaczenie, a dzięki nieskomplikowanej mechanice gracze błyskawicznie potrafili odnaleźć się w jej świecie.

[/align]

[align=center]Counter Strike powstał  jako modyfikacja i otrzymał wsparcie od Valve, wkrótce kolejne wersje moda stały się samodzielnymi produkcjami, które jedynie wykorzystywały silnik "gry matki", którą w tym przypadku był Half-Life. Ogromna popularność CS 1.6 szybko wypchnęła go na sceny e-sportowe, gdzie królował aż do 2012 roku. Mimo to do dziś jego popularność diametralnie nie spadła i nadal bawi graczy mimo iż już nie jest mistrzem w tej dziedzinie.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Teraz kiedy do wyboru mamy wiele innych gier oferujących w tej dziedzinie dużo większe doznania oraz emocje wielu z nas nadal sięga po ciężkim dniu po "starego kompana" CS 1.6.  Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Natomiast mam wrażenie, że to nie bariery technologiczne nadal nas przy nim trzymają, ale jego niegasnący przez lata urok rywalizacji jakiej próżno szukać w wielu bliższym aktualnym trendom produkcjach.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Nazwanie CS 1.6 "upadłym królem e-sportu" chyba jest dość trafnym określeniem, bo biorąc pod uwagę czas przez jaki na tej scenie się utrzymał chyba śmiało możemy go królem mianować, niestety dziś jego popularność w tej dziedzinie nie jest już tak wysoka. Nie oznacza to jednak, że z tej sceny zszedł, wręcz przeciwnie nawet w chwili obecnej jest nadal platformą turniejową w niektórych ligach e-sportowych. Jedyne co się tak naprawdę zmieniło, to brak jego udziału w wielkich wydarzeniach, gdzie dziś króluje młodszy brat CS:GO.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Więc czy tak naprawdę CS 1.6 upadł? Pewnie nie do końca, ale możemy mieć pewność, że nie będzie wieczny, cieszyć się nim będziemy do czasu gdy będzie wspierany przez Valve. Pewnym jest również, że jeśli straci wsparcie to wkrótce po tym nawet tryby zgodności nie pozwolą nam uruchomić go na nowych maszynach. Tak czy inaczej teraz szkoda czasu na takie zmartwienia bo biorąc pod uwagę aktualne statystyki, i tylko użytkowników steam'a, CS 1.6 nadal jest wśród dziesięciu najpopularniejszych gier. Nie jest on może w szczytowej formie, ale biorąc pod uwagę aktualne trendy i bariery technologiczne to naprawdę dużo.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Jak wszyscy wiemy CS 1.6 na scenie e-sportowej występował w tradycyjnej formie, ale co z modyfikacjami?. Modyfikacji jest naprawdę wiele, a możliwość posiadania własnego serwera oraz prostota zarządzania nim dzięki ogromnej ilości poradników, spowodowała swego czasu ogromny wysyp pseudo-sieci serwerów. Na szczęście czas weryfikuje wiele spraw i zweryfikował również to komu zależało na zapewnieniu graczom rozrywki, a komu na władaniu mocą admina, jak gdyby było to coś nieuchwytnego. Wracając do modyfikacji, do najpopularniejszych należą do dziś COD oraz Zombie Mod.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Pamiętam, kiedy pierwszy raz, jeszcze w szkole podstawowej, kolega zaprezentował mi Counter-Strike'a. Brak połączenia z internetem niejako nie dawał mi szans na grę, ale i to dało się jakoś obejść. Niestety gra z botami nie dostarczała wrażeń, wręcz przeciwnie, schematyczna gra przeciwników często irytowała i szybko zrezygnowałem z rozgrywki. Rok później postanowiłem spróbować swoich sił ponownie, wtedy już z żywymi przeciwnikami bawiłem się jak nigdy, jakiś czas, korzystałem oczywiście z non-steam'owej wersji, bo przecież po co płacić skoro mam za darmo, a kilka lat później zdecydowałem się nagrodzić twórców i zakupić symboliczną kopię gry.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Wracając na chwilę do kwestii e-sportowej, chyba wielu z nas pamięta jakimi wspaniałymi wynikami cieszyła się polska "złota piątka" podczas występów w turniejach CS 1.6. Gdy polacy wygrywali zapewne każdy z nas siadał i próbował powtórzyć fenomenalne akcje, które wielu potrafiły nas o tej grze nauczyć.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Pamiętajmy więc wszyscy jak wielki wkład w e-sport miał i ma nadal Counter-Strike 1.6. Miejmy również nadzieję, że korzyści jakie przyniósł na arenie cybersportu będą procentować i kiedyś wrócimy do niego jako do swoistego prekursora.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Bawmy się i czujmy radość z gry, pamiętając przy tym, że gdzieś po drugiej stronie siedzi człowiek taki jak my i powinniśmy właśnie dlatego odpowiednio dobierać słowa komunikując się czy to z drużyną, czy z przeciwnikiem. Pamiętajcie, e-sport ma ze sportem wiele wspólnego to znaczy nie zapominajmy o Fair Play i szacunku do innych "zawodników".

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Tym mam nadzieję pozytywnym wątkiem chciałbym mój tekst zakończyć, liczę na komentarze i waszą opinię o tekście i jego temacie.

[/align]

[align=center] [/align]

[align=center]Pozdrawiam :)

[/align]

[align=center]

[/align]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

No, ładnie :). Bardzo mi się spodobało co napisałeś. + za dobrą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

Wątek jak najbardziej spoko :). Dzięki za informacje jakie tutaj napisałeś ;).

Ode mnie + za dobrą robotę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy zobaczyłem tekst pomyślałem "O Boże jakie to długie". Lecz gdy zacząłem czytać to nie mogłem przestać :D Dzięki za miłą lekturę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

Fajna lektura i jest tu zawarta prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to jest to, ciekawa lektura :)

Bardzo mi się to podoba, czekam na więcej.

Skromny plusik ode mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wszystkim którzy do tej pory przeczytali i tym, którzy zostawili komentarz. Miło, że ktoś czyta i się podoba, na pewno będzie coś w przyszłym tygodniu, tylko muszę się zastanowić nad wartym uwagi tematem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

Bawmy się i czujmy radość z gry, pamiętając przy tym, że gdzieś po drugiej stronie siedzi człowiek taki jak my i powinniśmy właśnie dlatego odpowiednio dobierać słowa komunikując się czy to z drużyną, czy z przeciwnikiem. Pamiętajcie, e-sport ma ze sportem wiele wspólnego to znaczy nie zapominajmy o Fair Play i szacunku do innych "zawodników".

[align=center]

[/align]

Doskonały tekst Dexi.

Cytat powyżej proponuję wziąć sobie do serca, gdyż zdecydowanie zbyt często podczas rozgrywki zapominamy o kulturze i szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starannie napisany i czytelny tekst. Miło się go czyta, oby więcej takich ;). +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo Fajny akrtykuł, zrozumialy i wciagajacy :) no i moze ostatni akapit pouczy tych co trzeba... +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

Fajnie się czytało :D

Dużo wnosi ten artykuł :)

Łap + ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Guest

Mądry tekst, można z uciechą przeczytać.

Sama prawda.

Nawiązując, zapraszam do gry.

DD#2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CS 1.6 znika ze sceny turniejowej, lecz w moim przekonaniu jest to gra ponadczasowa, cały czas bardzo popularna, dlatego z nazwaniem go "upadłym" nie do końca się zgadzam i jeszcze bym się wstrzymał. :) Poza tym zastrzeżeń brak, artykuł bardzo ciekawy, czytało się go z przyjemności. Apetyt rośnie w miarę jedzenie, więc licz się z tym, że swoimi pracami będziesz musiał nas "karmić" stosunkowo regularnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...