Skocz do zawartości
Doman

Recenzja filmu,, Furia".

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. :hi: 

Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z dzieł genialnego reżysera,scenarzysty oraz producenta filmowego Dawid'a Ayer'a. Zapraszam!

furia.jpg.0130c2bce4a1362ad32bcb7c32fee2e5.jpg

Tak jak wcześniej wspomniałem reżyserem tego dzieła kinowego jest  Dawid Ayer. W filmie tym występują tacy znani aktorzy jak: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Jon Bernthal oraz kilku innych aktorów, którzy dobrze sprawdzili się w swojej roli.

Film jako całość zrobił na mnie dobre wrażenie, ale nie podobały mi się pewne elementy. 

Film przyciąga na pewno genialną obsadą aktorską jak i przebiegiem wydarzeń. Film jak i aktorzy w sposób znakomity odzwierciedlili realia wojsk w tamtych czasach. Jeden z głównych bohaterów Don Collier początkowo zwykły żołnierz, zostaje mianowany dowódcą i musi zmierzyć się z trudnym wyzwaniem. W czasie przerwy podczas ataków na wojska nieprzyjaciela dostaje pod swoją komendę tzw,,żółtodzioba". Szarego szeregowego, który przypadkiem trafił w ich oddziały. Nasz  nowy dowódca oddziału w sposób okropny, ale skuteczny próbuję pokazać szeregowemu czym jest wojsko, pokazać, że albo on albo jego przeciwnik.,,Źółtodziób" mimo początkowych oporów w zabijaniu po stracie bliskiej mu osoby zmienia się w ,,maszynę". Radzi sobie, zespół go lubi, szanuje, ale szczęście nie trwa wiecznie. Wadą natomiast tego filmu jest fakt, że pojawia się w nim ogrom bluzg, niegrzecznych zachowań ze strony żołnierzy co stawia ich w niekorzystnym świetle.

Film wzbudził we mnie pozytywne uczucia. Pokazał w pewnym stopniu realia życia żołnierzy tamtych czasów. Pokazuje, że nie ma miejsca na miłość, litość czy strach.

FILM

http://www.cda.pl/video/590092e1

furia.jpg

Edytowane przez Doman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacytuje pewien fragment: "Wadą natomiast tego filmu jest fakt, że pojawia się w nim ogrom bluzg, niegrzecznych zachowań ze strony żołnierzy co stawia ich w niekorzystnym świetle." I po tym można poznać szarego odbiorce, który chce ukazania żołnierzy "dobra" (w tym wypadku wojska amerykańskiego) w świetle bohaterów honorowych, sprawiedliwych itp. bo jeśli pokaże się żołnierza "dobrego" od złej strony to od razu wielki szum i afera bo jak to przecież to nasi wybawcy i wielcy bohaterowie :) (Wiadomą jest rzeczą, że nie wszyscy żołnierze to źli ludzie, piszę tylko o fakcie, że na wojnach takie zachowania miały miejsce po obu stronach barykady) Oczywiście mówimy tutaj o zwykłym filmie akcji (który jest naprawdę świetny) więc oczekujmy od takiego filmy rozrywki a nie głębszych przemyśleń. 

Swoją drogą zastanówmy się jakby społeczeństwo odebrało film w którym pokazane są 2 strony barykady bez żadnych cenzur. Widząc jak dzisiejsze społeczeństwo potrafi myśleć taki film byłby przez nich skrytykowany od początku do końca, reżysera do więzienia by dali za sam pomysł a aktorów pewnie ukarali milionami dolarów grzywny.

Tyle w temacie. Recenzja spoko, ale mogłaby być dłuższa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko recenzja, chyba skuszę się na obejrzenie tego filmu. Leci +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądałem Julka mi go poleciła, film spoko i wcale nie uważam, że przedstawia ich w złym świetle tak jak jest opisane na końcu ktoś kto nie oglądał może tak uważać ;)

Edytowane przez BeZzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten film polecałam i będę polecać. Według mnie jeden z lepszych filmów wojennych. Ogólnie trochę przesadzili z tym, że ten Sherman tyle przetrwał. Chodzi mi o tą obronę tego skrzyżowania. To samo z panzerfaust'em. On po "przebiciu" wybucha, a w filmie przeleciał dalej.  Trochę za krótki ten film przynajmniej mogli pokazać co "maszyna" robiła pod Berlinem.

Młodzieżowy artykuł braciszku.

Okejka. :kappa: 

Edytowane przez Just NoOne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna recenzja, ale duzo powtórzeń słowa "Film". Leci plusik, ale następnym razem postaraj się użyć jakiegoś zamiennika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...