Skocz do zawartości
Tony Montana

niski ping i lagi - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się do Was z prośba o pomoc w wyeliminowaniu problemu - który całkowicie psuje radość z gry (pojawiają się lagi- cyklicznie co jakiś czas).

https://www.fotosik.pl/zdjecie/8df3c76a38693444


Na zdjęciu proszę o zwrócenie uwagi na net_graph, chodzi o przerwanie połączenia.

Co zrobiłem już:

-reinstal steam

-reinstal hl

na czystym configu problem ciągle występuje.

Zaktualizowane zostały sterowniki karty graficznej

- poustawiałem priorytety hl.exe (wysoki);

- synchronizacja pionowa wyłączona;

Pomysły mi się skończyły, może ktoś z Was miał podobnie...

Sprzęt którym dysponuje:

- GeForce GTX 970

- Intel core i5-4460 3.2Ghz

- 16 Gb Ramu

- Windows 10

- Internet łącze stałe 120 MB

 

Edytowane przez Tony Montana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli WIN 10 to może jakas aplikacja jest odswiezana w tle i generuje lagi(sprawdz w menadzeze zdan czy cos nie wykorzystuje sieci)

Ewentualnie antywirus,nie wiem jaki masz router o ile masz można tam tez wylaczyc firewall i sprawdzić.

jeszcze to tez można sprawdzić Panel sterowania-opcje zasilania-zmien plany na wysoka wydajność i sprawdz wtedy.

sterowniki karty sieciowej aktualizuj jeszcze

Chyba ze wirus :/

Edytowane przez FPS_761
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ping mam raczej stabilny, nie widac wgl skoków. Zarówno przy teście np. ping onet.pl jak i w csie. Dodam tylko, że wcześniej tzn miesiąc temu ten problem nie występował. Nic nie doinstalowywałem do csika. Wirusów brak (Kaspersky protection)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie pojawia mi sie napis o rozłączeniu połączenia.

Natomiast wbiłem na serwer o 23 i tego problemu już nie było. Wczoraj było podobnie że w godzinach nocnych jest ok.

Pierwsze co pomyślałem do dostawca internetu. Machnąłem speed testa i wszystko gra.

Pogubiłem sie całkowicie, dodam że w miedzy czasie kminiłem że to wina dostawcy i zażądałem wymiany routera. Co zostało zrobione a problem pozostał, więc może gdzie indziej jest problem.

Pomysłów na tą chwile brak, dzięki wszystkim którzy starają sie pomóc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


22 godziny temu, Tony Montana napisał:

ping mam raczej stabilny, nie widac wgl skoków. Zarówno przy teście np. ping onet.pl jak i w csie.

Utraty pakietów często nie uświadczysz po pingu. Ja 2-4 miesiące temu miałem to samo i okazało się że miałem niski priorytet na jednym łączu między mną a ISP.

Są programy, które pingują wybrane adresy w czasie rzeczywistym i na nich świetnie widać gdzie i ile pakietów się traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Spróbuj koligacje zmienić. Menadzer zadan>hl.exe>ustaw koligacje i zostaw jeden rdzeń i zobacz czy bedzie dalej. Jeśli tracisz pakiety to nic nie pomożemy. Tak z ciekawości, z czego masz internet? :D 

Edytowane przez klqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wejdź na ts i kliknij na swój nick środkowym klawiszem myszki "rolka". Tam będziesz miał możliwość sprawdzenia czy tracisz pakiety. Pozycja "utrata pakietów". Jeśli procenty skaczą dzwoń do operatora z wyrzutami ;).

Ewentualnie komenda ping -t onet.pl. Jeśli w którejkolwiek linijce wystąpi upłynął limit czasu żądania lub ping nagle skoczył oznacza, że tracisz pakiety.

Edytowane przez Consecuente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...