Skocz do zawartości
 • Anime Doman

  Seriale dawnych lat #2

  Witajcie w drugiej części mojego artykułu, w którym to przyglądamy się serialom, które mogliśmy zobaczyć na kanałach polskiej telewizji w ubiegłych latach.

  Zapraszam :lama: 

   

  Lokatorzy

  9yDIvbl.jpg

  Jest to Polski serial emitowany w przez pięć lat(2000-2005) na kanale TVP1. Jak część wie, serial opowiada nam o loasch grupy przyjaciół, którzy to wynajmują dom w jednej z Warszawskich osiedli. Codziennemu życiu tejże grupy towarzyszy gospodarz wynajmowanego mieszkania. Serial opiera się na takich serialach jak,, Man About the House, George and Mildred". Serial początkowo emitowany był raz w tygodniu- w niedziele o godz. 18:00. Od 2002 roku emitowany był również także w sobotę. Łączna liczba odcinków wynosi 226. Wszystkie te odcinki powstały w ciągu siedmiu lat.

   

  Złotopolscy

  QeVKli9.jpg

  Polski serial emitowany na kanale TVP przez trzynaście lat. Program należy do seriali obyczajowych. Jest to stary serial, który opowiada o losach dwóch gałęzi jednej rodziny zapoczątkowanych przez Dionizego i Jego siostrę bliźniaczkę Eleonorę. Serial może się poszczycić wynikiem najdłuższego czasu emisji w telewizji polskiej. Z biegiem czasu serial zaczął tracić na oglądalności, a w 2010 roku dyrekcja TVP2 podała, że pracę nad dalszymi odcinkami zostaną zaprzestane. Łączna liczba odcinków przekracza 1000.

   

  Randka w ciemno

  Ah98TB9.jpg

  Jest to program rozrywkowy emitowany w TVP1 od grudnia 1992 do 24 czerwca 2005 roku. Prowadzących było dwóch. Początkowo był to Jacek Kawalec, a następnie Tomasz Kammel. Jeśli ktoś nie kojarzy tego serialu to polegał on na tym, że przykładowo trójka mężczyzn znajdowała się za parawanem, a kobieta zadając pytania musiała do finału wskazać jednego z nich. Zwycięska para zawsze na koniec programu wygrywała podróż w kraju bądź też za granicą. Początkowo program emitowany był w piątki po Wieczorynce, ale po kilku latach można było go zobaczyć także w popołudnie po Teeleexpresie.

   

  Od przedszkola do Opola

  ngj6MIp.jpg

  Program rozrywkowy emitowany od 1995 do 2007 roku na kanale TVP1, a potem powielany w TVP2, TVP Polonia oraz TVP Rozrywka. Program stworzyły dwie kobiety- Jolanta Mąkosa oraz Barbara Skarżyńska. W rolę prowadzącego wcielił się Michał Juszczakiewicz. Każdy taki odcinek trwał około 30min. Dzięki temu serialowi w karierze muzycznej poniekąd mogła zaistnieć Natalia Szroeder lub Sylwia Grzeszczak. Łączna liczba odcinków przekracza 600. W tymże teleturnieju każdy uczestnik był zwycięzcą i dostał drobne upominki od prowadzącego.

   

  Śmiechu Warte

  xbD2TQn.jpg

  Polski program rozrywkowy emitowany przez trzynaście lat na zlecenie telewizji TVP Szczecin. Serial jest Polską wersją serialu japońskiej telewizji ,,Kato-chan Ken-chan Gokigen Terebi"". Jak sam tytuł pokazuje, w programie przedstawiano śmieszne sytuacje w domu, które przesyłali do studia sami ich autorzy. Przez pierwsze dziewięć lat prowadzącym był Tadeusz Drozga. Następnie w rolę prowadzącego wcielił się Tomasz Piasecki. Program był bardzo krótki, bo trwał zaledwie 25min. i miał aż 646 odcinków. Serial został zawieszony z powodu pogorszenia się stanu zdrowia papieża Jana Pawła II, ale twórcy w planach i tak mieli zamiar kończyć działalność z tym programem.

   

  Idź na całość

  rGdlVJE.jpg

  Jeden z najkrócej emitowanych teleturnieji w Polsce. Program emitowany był zaledwie cztery lata na antenie telewizji Polsat. Pierwotnym prowadzącym był Zygmunt Chajzer. Początkowo program cieszył się ogromną oglądalnością. Pewnego dnia liczba oglądających wynosiła aż 10mln osób przed odbiornikami. Tym samym przebity został wynik oglądania Wiadomości w TVP1. Niestety po zmianie prowadzącego, zmianie oprawy oraz akustyki liczba oglądających stopniowo malała aż jego produkcja przestała być opłacalna. 

   

  Dwa światy

  LXhXdBi.jpg

  Zarówno tematyka serialu jak i jego powstanie przypada na dwie części. Produkcja powstała ze współpracy polskich oraz australijskich reżyserów. Jest to serial telewizyjny przeznaczony głównie dla młodzieży. Zdjęcia do świata współczesnego kręcone były w Australii, a zdjęcia do światu równoległego nakręcone były w Polsce. Serial był emitowany nie tylko w tych dwóch krajach. Mógł cieszył się popularnością również w USA, Francji, Irlandii, Niemczech, Czechach czy chociażby w Portugalii.  Niestety liczba nakręconych odcinków wynosi tylko 23.

   

  Święta Wojna

  cQKhH48.jpg

  Jeden z najbardziej znanych polskich seriali emitowanych od 2000 roku do 2009 na stacji TVP2. Jest to jeden z najdłuższych polskich seriali, który osiągnął 320 odcinków w 10 sezonach. Akcja serialu dzieje się na górnym Śląsku w Katowicach. Główni bohaterowie posługują się dialektem śląskim do takiego stopnia, aby osoby nieznające go mogły zrozumieć wypowiedzi głównych bohaterów. Serial swego czasu nawet zyskał nagrodę. Podczas plebiscytu Telekamery 2001 roku zajął on trzecie miejsce.

   

  Dziękuję @kameleonn'owi oraz @SUNN.'owi, że jako starsi koledzy podzielili się wiedzą odnośnie dawnych seriali :D 

  Pozdrawiam, Doman

  Udostępnij tego posta


  Odnośnik do posta
  Udostępnij na innych stronach
  Osiągnięcia

  Napisano (edytowane)

  Nie znam :/ 

   

  Ale bardzo dobrzę się postarałeś. Łap +

  Edytowane przez kappa.

  Udostępnij tego posta


  Odnośnik do posta
  Udostępnij na innych stronach

  Przecież: "Randka W Ciemno", "Od Przedszkola Do Opola", "Śmiechu Warte" i "Idź Na Całość" to nie seriale...
  Nic więcej nie mam do dodania, zawiodłem się na Tobie...

  Udostępnij tego posta


  Odnośnik do posta
  Udostępnij na innych stronach
  Osiągnięcia

  No w końcu jakieś stare fajne tytuły ;)!

  Ino, że...

  Tak jak Squnik wspomniał pare opisanych tytułów to nie są seriale ^_^

  A jeżeli nawet już poruszyłeś temat owych programów to szkoda, że nie opisałeś na czym polegały programy rozrywkowe Od przedszkola do Opola, Idź na całość.

  Udostępnij tego posta


  Odnośnik do posta
  Udostępnij na innych stronach

  Gość
  Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  ×