Jump to content
Vix33nek!

 zamknięty Legalna czy nie?

Czy waszym zdaniem marihuana powinna być legalna w Polsce?  

45 members have voted

  1. 1. Czy waszym zdaniem marihuana powinna być legalna w Polsce?Recommended Posts

Witam. Chciałbym wam napisać parę słów na temat marihuany.

W moim artykule znajdziecie: 

1. W których krajach marihuana jest legalna w różnym stopniu.

2. Zastosowanie marihuany w celach leczniczych.

3. Skutki Palenia Marihuany.

4. Legalność w Polsce w teorii i praktyce.

5. Ceny oraz dostępność marihuany w Polsce jak i za granicą. 

6. Odpowiedzi wybranych użytkowników Multi-heada na pytanie "Jakie jest Twoje zdanie na temat marihuany, czy według Ciebie powinna być całkowicie legalna w Polsce?" 

Znalezione obrazy dla zapytania marihuana

Znalezione obrazy dla zapytania marihuana

 

1. Marihuana jest legalna w: Czechach, Holandii, Szwajcarii, Belgi, Urugwaju, Jamajce, Kanadzie, Chile, Stanach Zjednoczonych (nie we wszystkich stanach), Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Izraelu, Portugalii, RPA. W większości z tych państw, zastosowane jest ograniczenie ilości uprawianych roślin jak i gotowego suszu do spalenia. W Polsce aktualnie marihuana legalna jest tylko do celów leczniczych, lecz dostęp do tego nie jest wcale łatwy. 

 

2. Od niedawna w Polsce można otrzymać od lekarzy receptę na marihuanę, lecz dostęp nie jest taki łatwy z powodu sprowadzania takowej z zagranicy. Chorobami przy których "trawka" prawdopodobnie przyniesie dobry efekt są : 

- Jaskra (zmniejsza Ciśnienie w gałce ocznej, które uszkadza nerw wzrokowy)

- Epilepsja - Padaczka (Zmniejsza intensywność oraz liczbę napadów)

- Rak, glejak (W niektórych przypadkach, efektem podawania medycznej marihuany jest zanikanie komórek rakowych)

- Stwardnienie rozsiane (Zmniejszenie uczucia paraliżu czy napięcia mięśni)

- Astma (Zmniejsza ataki czy też potrzebę użycia inhalatora) - Znam osobę której pomogło. 

Marihuana pomaga również w leczeniu  - autyzmu, parkinsona, alzheimera, nerwicy jak i depresji.

Znalezione obrazy dla zapytania Leki zawierajÄce marihuane

3. Palenie marihuany przynosi wiele efektów. Efekt jest zależny od rodzaju zioła oraz naszego stanu psychicznego jak i fizycznego.

Generalnie po zapaleniu powinno się czuć:

- Rozluźnienie, odstresowanie, kreatywność

-Zmysły reagują bardziej, muzyka gra bardziej intensywnie, dotyk jest przyjemniejszy

-Bezgraniczna poprawa humoru

-Zwiększenie apetytu oraz lepsze odczuwanie smaku

- Suchość ust oraz rozluźnienie mięśni twarzy

-Niektórzy ludzie po zażyciu stają się leniwi

 

4. Wielu ludzi w Polsce czekało na legalizację medycznej marihuany. Wielu również tego momentu nie doczekało. Dopiero od 1 listopada 2017 roku lekarze mogą wystawiać, a farmaceuci realizować recepty na leki zawierające marihuanę. W praktyce to fikcja. Minął już ponad rok a medycznej marihuany w dalszym ciągu nie ma w aptekach.

Kiedy leki zawierające medyczną marihuanę będzie można wykupić w aptece? Nie wiadomo. Aktualnie nie wiadomo nawet ile koncernów, w ogóle będzie zainteresowane wprowadzeniem takowych leków na nasz rynek. Na razie udało się to jednej firmie, której właściciele skarżą się na zawiłe, wręcz zaporowe procedury rejestracyjne. 

 

5. W Polsce na czarnym rynku ceny marihuany wahają się w okolicach 30-50 złotych za gram. Dostęp do substancji zawierającej THC nie jest wcale trudny. Większość osób w młodym wieku zna chociaż jedną osobę do której można by się zgłosić z prośbą kupna bądź ogarnięcia trawy. W każdym mieście handel marihuaną jest na duża skalę. Gdyby w Naszym kraju zalegalizowano posiadanie oraz palenie marihuany, otwarto coffee shopy (sklepy w których można by legalnie zaopatrywać się w gandzie), Polska mogłaby zarabiać naprawdę olbrzymie pieniądze. W Kanadzie po legalizacji ludzie mogą kupować do 40 gram suszu. Na drugi dzień od legalizacji zaczęło brakować towaru do dystrybucji. W Holandii ceny marihuany są różne. Każda odmiana ma różną cenę, a ceny wahają się od 6,5 euro do nawet 18 euro. 

Ceny za poszczególne odmiany w Holandii:

- White Widow od 8 do 10 euro za gram

- Amnessia Haze od 10 do 12,50 euro za gram

-Buddha Cheese  od 9,50 do 12 euro za gram

-Zilver Haze od 10 do 12,50 euro za gram

- Rollex O.G Kush od 13,50 do 18 euro za gram

Znalezione obrazy dla zapytania diler

Znalezione obrazy dla zapytania holenderski coffee shop

 

6.  @Kolorowa -Moje zdanie jest takie, że maryśka to jest za******a rzecz xD. Głupawki i te sprawy są fajne nie powiem, ale czasami człowiek za przeproszeniem pierdolca dostaje po tym. Ma swoje wady i zalety, dużo czytałam ilu osobom ta maryśka pomogła i uleczyła a minus jest taki, że zwiększyła by się ilość ludności do palenia. Więc ciężko odpowiedzieć czy powinna być całkowicie legalna.

@Verti - Merry powinna być już dawno zalegalizowana, nikt od niej jeszcze nie umarł, ma wartości lecznicze, co wiele razy było to już udowadniane, fakt po kilku gramach spalenia tego może być jakiś problem, ale zazwyczaj od dużej ilości po prostu zasypiasz i budzisz się w następny dzień i nie wiesz po prostu co się działo wcześniej, sam jarałem kiedyś merry i wiem, że nic groźnego po niej się nie dzieje. Jesteś po prostu wychillowany, nie stresujesz się niczym, Ja gdy pierwszy raz wziąłem buszka Merry, zacząłem się śmiać, po czasie przeszło i nic ze Mną takiego strasznego się nie działo. Nie wiem czemu ludzie są za to łapani i więzieni, są groźniejsze sytuacje na Ziemi, morderstwa, gwałty i inne chore rzeczy. Ale nasze Polskie prawo woli karać tych co latają z ziółkiem, a tych co robią krzywdę drugiej osobie wypuszczać na wolność. Tyle w temacie, dziękuje @Vix33nek! że, dałeś Mi się wypowiedzieć w tym artykule, Pozdrawiam. :D 

@I love R4QU - Tak, powinna być legalna od 18 roku życia.

Tyle z mojej strony, dziękuje za uwagę:D 

Edited by Vix33nek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dziękuję @Vix33nek! za danie Mi się wypowiedzieć na temat Merry. :) Artykuł bardzo ciekawy i interesujący, przeczytałem od początku aż do końca, plusik leci dla Ciebie i powodzenia w dalszych artykułach. ^_^ Pozdro! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy w Polsce nie zrobią tak jak w Holandii Coffeshop-ach haha siadasz bierzesz bongo i cyk palisz telewizorek oglądasz 😂 😂 😂

Dobrze mi się czytało, serduszko zostawiłam i dziękuję, że mogłam się wypowiedzieć :D

Ps. Za ten dobry artykuł i smaki narobiłeś to pójdę zapalić koło 21 blanta 😂 😂 😂 :D

Edited by Kolorowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny artykuł leci + za to.

Ps. Jak chcesz to w innych artykułach mnie możesz o różne rzeczy pytać takie jak te :kappa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za******y artykuł dobrze się czyta a co do legalu to jestem na nie

@senor pasuje k***a :) 

Edited by erroR.!

Bt senor,

Jeśli chcesz napisać swoją opinię na temat danej pracy redaktorskiej to warto abyś rozwinął swoją opinię. Masz 24 godziny na edycję posta i rozwinięcie swojej wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alkohol jest legalny także ogarnijcie w jakim zjebanym kraju żyjemy, oczywiście że powinna być legalna bo i tak MASA ludzi jara, a gdyby opodatkować ten proceder to kraj by się srogo wzbogacił! a i jak fifa to tylko szklana

 

 

 

 

pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

po niektorych wypowiedziach szczegolnie osob pytanych w wywiadzie chyba lepiej ze jest nielegalna, co Wy w ogole piszecie ze same plusy XD  jak takie palacze czeste jestescie to minusy chyba dosyc szybko zobaczycie

 

chcialem poinformowac ze sprawa zostanie zgloszona, zostaly sporzadzone zdjecia z przyznania sie do zazywania nielegalnych substancji. pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaje*isty artykuł, leci plusik . Dużo się można dowiedzieć. Też jestem zdania, że powinna byćlegalna - Nikogo nie zabiła, pomaga w wyleczeniu niektórych chorób (również znam paręosób którym pomogło), no i ludzie i tak jarają więc zgadzam się z tym co napisał @w a n d i. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plusy jak i minusy oczywiście są. Prawdziwi "palacze" powinni wiedzieć co się dzieje po zażyciu. 

Artykuł bardzo fajny, kreatywny, lecz mało osób zapytałeś. 

PS. Kiedyś nauczę się kręcić lolki. @w a n d i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leci plus 

jak każda używka ma swoje plusy i minusy

ale ze względu na to iż sporo osób to pali powinni to zalegalizować czysty zysk dla państwa tak jak na paliwie  czy fajkach akcyza zrobiła by swoje 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marichuaninen a po co to komu? A komu to potrzebne? Mówię Nie uzywka! 

A tak serio to mi wszystko jedno, i tak bym nie jarał :D

Co do artykułu to bym przeczytał no ale za długi :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to zbyt jednostronny ten artykuł. praktycznie same pozytywne rzeczy napisane. 

szkoda ze nie wspomniales o uzależnieniu sie, i zaburzeniach które występują po zażyciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że marihanuana powinna być nielegalna dokładnie tak jak jest, a wszystkich mężczyzn którzy palą powinna czekać kara zgniatania jąder w dziadku do orzechów (kobiety obrzezać tępym nożem do smarowania chleba). To co wyczynia ten narkotyk z ludzkim organizmem i umysłem jest niemożliwe, raz spotkałem chłopaka, który aktualnie był pod wpływem - mówił, że widzi smoki i uprawiał seks ze swoim alter ego - sprzedałem mu listwę i zaleciłem wzięcie się za robotę i skończenie bycia najgorszym.

Dilerzy maczają swój towar, a potem taki nieświadomy mirek lat 16 kupuje to za 50zł ukradzione z portfela mamy (nie widziała bo oglądała Przyjaciółki) to jara, przetrzepuje mu mózg, oceny mu spadają, zakłada fullcap i mówi, że jest skaterem. No proszę was.

 

Alkohol jest legalny ponieważ jest on dla użytku ludzi inteligentnych i wiedzących co chcą od życia (reszta pijaczków to skutki uboczne), a marinahuona jest dla ludzi ograniczonych, bez własnego zdania i z czyimś penisem we własnym gardle.

 

Pozdrawiam, @w a n d i zgodzisz się chyba, co?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Ciekawie to zrobiłeś :)

Jak dla mnie Marihuana tylko dla medycyny

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Według mnie jest dobrze jak jest, @HardeQ dobrze napisał.

Gdzie jest wspomniane o negatywnych skutkach? O ludziach, którzy pod wpływem THC robili przeróżne rzeczy niezbyt dobre dla społeczeństwa?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marihuana - jej wpływ na zdrowie jest negatywny. Dlaczego? Zawiera delta9 tetrahydrokannabinolu (delta 9-THC), substancję, która negatywnie oddziałuje na nasz układ nerwowy i szybko powoduje uzależnienie psychiczne. Jej zadaniem jest bowiem wysyłanie nieprawidłowych sygnałów do komórek, które tworzą tkankę nerwową naszego mózgu. Substancję tę zawierają także nasiona marihuany (feminizowane, zarówno nasiona indoor, nasiona outdoor, jak również nasiona autoflowering).
Jak marihuana oddziałuje na nasz mózg?

Podczas palenia marihuany THC szybko przechodzi z płuc do krwi, co prowadzi do zapoczątkowania niekorzystnych procesów chemicznych w naszych szarych komórkach. THC oddziałuje tylko na te miejsca w mózgu, gdzie znajdują się komórki nerwowe wydzielające dopaminę - neuroprzekaźnik, który odpowiada m.in. za napęd ruchowy i procesy emocjonalne. Największe zagęszczenie tych komórek obserwujemy w części mózgu, która odpowiada za pamięć, myślenie, koncentrację, percepcję czasu i koordynację ruchową. W wyniku działania THC następuje zmiana w aktywności tych komórek, czego skutkami są objawy "haju", czyli:

    zniekształcone postrzeganie rzeczywistości,
    zaburzenie koordynacji ruchowej,
    zaburzenie logicznego myślenia,
    zaburzenia pamięci.

Źródło: https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zdrowie-psychiczne/marihuana-i-jej-wplyw-na-zdrowie-jak-thc-wplywa-na-mozg-aa-Xw1q-oziK-MAnW.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie palcie tego gówna, bo będziecie zjebani tak jak ja 

Bt Bene,

xD bierz na zlot

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc w oparciu o głosowanie w ankiecie w całej Polsce od dzisiaj jest legalna marihuana do celów rekreacyjnych. Dziękuję za uwagę, idę po wiadro.

Artykuł całkiem spoko, aż smaka narobił.

/Edit Żeby wam się dziury w głowie nie powiększyły od tego palenia ćpuny.

Edited by ☢BobSON☢

Share this post


Link to post
Share on other sites

watekzamkniety.png
 

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.
Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

Pozdrawiamy,
Zespół Multi-Head.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...