Skocz do zawartości

Problem z CHOKE !


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Guest

Witam:)

 

Problem z serwerem który występuje od ładnych kilku miesięcy wydaje się nie do rozwiązania - cały czas w czasie gry wyświetlany u mnie jest w net_graph: choke od 30 do 100. Na początku każdej rundy to wartość od 80 w porywach do 100 potem w miarę upływu czasu  spada do 60 - 30 jak runda zbliża się do końca, giną kolejni gracze i obciążenie serwera jest mniejsze.

 

To jedyny serwer na którym występuje ten problem, gram na kilku serwerach i nigdzie nie ma problemu z loss czy choke, zawsze jest 0, 0 najwyżej skacze do 3 i natychmiast spada do zera

 

wiec nie mogę obwiniać mojego komputera czy łącza internetowego to ewidentnie problem  po stronie serwera - coś jest nie tak, pytanie tylko co?

 

Na początku problemów ( bo kiedyś dawno temu nie występował) próbowałem dostosować moje ustawienia - (po radach wujka "google" jak zmniejszyć choke), i zmniejszałem w konsoli po wejściu na serwer wartości cl_updaterate  i cl_cmdrate do 75 co dawało efekt w postaci spadku choke do max 60 i jakoś dało się grać. Niestety a może stety ktoś próbował rozwiązać ten sam problem od strony serwera i ustawił na stałe przywracanie standartowych ustawień przed każdą rundą więc zmniejszanie cl_updaterate i cl_cmdrate nie raz na mapę tylko po starcie każdej rundy stało się mało wygodne.

 

Jedno co zauważyłem to, to że w konsoli (a wiązało się właśnie ze zmianą CL-ek), wyświetlanych jest sporo błędów przy logowaniu na serwer, może to jest jakaś część problemu która może pozwoli rozwiązać tą zagadkę.

 

 

 

Skopiowane z konsoli:

 

 

 

Invalid file type...skipping download of bin/TrackerUI.DLL

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_!.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_!-bigger.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_i.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_i-bigger.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_skulls.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_ne.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_nw.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_se.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_sw.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'resource/TutorScheme.res'

 

Error: server failed to transmit file 'resource/UI/TutorTextWindow.res'

 

 

 

Gdzieś na serwerze jest zaszyta błędna ścieżka do kolejnego katalogu, w konsoli nie widać całości jest tylko końcowy fragment ale gdzieś wcześniej musiał wkraść się błąd (literówka) i warto może to sprawdzić bo wygląda na to, że pliki nie trafiają tam gdzie powinny a są wywalane w kosmos, nie wiem czy może mieć to jakiś związek z problemami z choke ale warto ten błąd wyeliminować i zobaczyć co się podzieje. Serwery CS-1.6 to przecież już wieloletni standard i stoi ich tysiące, więc ich ustawienia powinny być doprowadzone do perfekcji i takie problemy nie powinny występować tym bardziej, że ten serwer też nie jest jedyny tylko stoi w rodzinie serwerów Multi a na innym serwerze na którym gram czasem ten problem nie występuje.

 

 

 

Poniżej logowanie do serwera VIP - Multi - only DD2 gdzie nie ma takiego problemu (błędów w konsoli jak i choke), jak i na wszystkich innych serwerach gdzie sprawdzałem co jest wyświetlane w konsoli po zalogowaniu.

 

 

 

Skopiowane z konsoli:

 

 

 

NET Ports:  server 27015, client 27005

 

Server IP address 192.168.0.17:27015

 

Connecting to 80.72.43.106:27027...

 

Connection accepted by 80.72.43.106:27027

 

* Privileges set

 

BUILD 6153 SERVER (0 CRC)

 

Server # 251

 

Missing RIFF/WAVE chunks

 

Bene dolaczyl

 

Requesting tempdecal.wad from server

 

Requesting tempdecal.wad from server

 

 

 

Pozdrawiam Bene.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie da sie tego naprawic. aczkowiek mozna sytuacje poprawic recznie

 

Tzn zbinduj sobie np pod f5 takie ustawienie cl_updaterate jakie miales w cfg bez wymuszania przez serwer na 100

 

Wina pluginu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuja mi sie bardzo podobne, i nawet niektore te same bledy.Wczesniej gralem normalnie bez zadnych problemow lecz co wejscie na server lub zmiana mapy pokazywalo sie w consoli to : 

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_!.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_!-bigger.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_i.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_i-bigger.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_skulls.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_ne.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_nw.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_se.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_sw.tga'

 

 

 

To jest male piwo zeby ten folder ogarnac i bledow nie ma lecz reszta to kosmos i stalo sie tak,ze juz w ogole grac na serverze nie moge (Tylko FFA) Wywala mase innych bledo w consoli,wywala z serva a i czasem calkiem zamyka gre.Temat ciezki. 4 dni nie moge Łoić wam tyłków na servie. :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. to ciekawe bo mi też wywala te błędy a nie mam problemów z niczym. wszystko ładnie śmiga nic mi się nie zacina, nie wywala. Popatrze, poszukam. ale to tylko jak dadzą mi dostęp do ftp. :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te bledy Lyubov niezwracaj uwagi bo poprostu te pliki z folderem carrer mozna sciagnac z neta i wgrac,wtedy niema tych bledow.Wczesniej gralem na FFA i za kazdym razem wywalalo te bledy ale gralem normalnie i nic nie rozlaczalo :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hmm.. to ciekawe bo mi też wywala te błędy a nie mam problemów z niczym. wszystko ładnie śmiga nic mi się nie zacina, nie wywala. Popatrze, poszukam. ale to tylko jak dadzą mi dostęp do ftp. :P

 

 

też na to czekam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...