Skocz do zawartości
Gość

Problem z CHOKE !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Guest

Witam:)

 

Problem z serwerem który występuje od ładnych kilku miesięcy wydaje się nie do rozwiązania - cały czas w czasie gry wyświetlany u mnie jest w net_graph: choke od 30 do 100. Na początku każdej rundy to wartość od 80 w porywach do 100 potem w miarę upływu czasu  spada do 60 - 30 jak runda zbliża się do końca, giną kolejni gracze i obciążenie serwera jest mniejsze.

 

To jedyny serwer na którym występuje ten problem, gram na kilku serwerach i nigdzie nie ma problemu z loss czy choke, zawsze jest 0, 0 najwyżej skacze do 3 i natychmiast spada do zera

 

wiec nie mogę obwiniać mojego komputera czy łącza internetowego to ewidentnie problem  po stronie serwera - coś jest nie tak, pytanie tylko co?

 

Na początku problemów ( bo kiedyś dawno temu nie występował) próbowałem dostosować moje ustawienia - (po radach wujka "google" jak zmniejszyć choke), i zmniejszałem w konsoli po wejściu na serwer wartości cl_updaterate  i cl_cmdrate do 75 co dawało efekt w postaci spadku choke do max 60 i jakoś dało się grać. Niestety a może stety ktoś próbował rozwiązać ten sam problem od strony serwera i ustawił na stałe przywracanie standartowych ustawień przed każdą rundą więc zmniejszanie cl_updaterate i cl_cmdrate nie raz na mapę tylko po starcie każdej rundy stało się mało wygodne.

 

Jedno co zauważyłem to, to że w konsoli (a wiązało się właśnie ze zmianą CL-ek), wyświetlanych jest sporo błędów przy logowaniu na serwer, może to jest jakaś część problemu która może pozwoli rozwiązać tą zagadkę.

 

 

 

Skopiowane z konsoli:

 

 

 

Invalid file type...skipping download of bin/TrackerUI.DLL

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_!.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_!-bigger.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_i.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_i-bigger.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_skulls.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_ne.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_nw.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_se.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_sw.tga'

 

Error: server failed to transmit file 'resource/TutorScheme.res'

 

Error: server failed to transmit file 'resource/UI/TutorTextWindow.res'

 

 

 

Gdzieś na serwerze jest zaszyta błędna ścieżka do kolejnego katalogu, w konsoli nie widać całości jest tylko końcowy fragment ale gdzieś wcześniej musiał wkraść się błąd (literówka) i warto może to sprawdzić bo wygląda na to, że pliki nie trafiają tam gdzie powinny a są wywalane w kosmos, nie wiem czy może mieć to jakiś związek z problemami z choke ale warto ten błąd wyeliminować i zobaczyć co się podzieje. Serwery CS-1.6 to przecież już wieloletni standard i stoi ich tysiące, więc ich ustawienia powinny być doprowadzone do perfekcji i takie problemy nie powinny występować tym bardziej, że ten serwer też nie jest jedyny tylko stoi w rodzinie serwerów Multi a na innym serwerze na którym gram czasem ten problem nie występuje.

 

 

 

Poniżej logowanie do serwera VIP - Multi - only DD2 gdzie nie ma takiego problemu (błędów w konsoli jak i choke), jak i na wszystkich innych serwerach gdzie sprawdzałem co jest wyświetlane w konsoli po zalogowaniu.

 

 

 

Skopiowane z konsoli:

 

 

 

NET Ports:  server 27015, client 27005

 

Server IP address 192.168.0.17:27015

 

Connecting to 80.72.43.106:27027...

 

Connection accepted by 80.72.43.106:27027

 

* Privileges set

 

BUILD 6153 SERVER (0 CRC)

 

Server # 251

 

Missing RIFF/WAVE chunks

 

Bene dolaczyl

 

Requesting tempdecal.wad from server

 

Requesting tempdecal.wad from server

 

 

 

Pozdrawiam Bene.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie da sie tego naprawic. aczkowiek mozna sytuacje poprawic recznie

 

Tzn zbinduj sobie np pod f5 takie ustawienie cl_updaterate jakie miales w cfg bez wymuszania przez serwer na 100

 

Wina pluginu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pokazuja mi sie bardzo podobne, i nawet niektore te same bledy.Wczesniej gralem normalnie bez zadnych problemow lecz co wejscie na server lub zmiana mapy pokazywalo sie w consoli to : 

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_!.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_!-bigger.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_i.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_i-bigger.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/icon_skulls.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_ne.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_nw.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_se.tga'

 

 

 

Error: server failed to transmit file 'gfx/career/round_corner_sw.tga'

 

 

 

To jest male piwo zeby ten folder ogarnac i bledow nie ma lecz reszta to kosmos i stalo sie tak,ze juz w ogole grac na serverze nie moge (Tylko FFA) Wywala mase innych bledo w consoli,wywala z serva a i czasem calkiem zamyka gre.Temat ciezki. 4 dni nie moge Łoić wam tyłków na servie. :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


hmm.. to ciekawe bo mi też wywala te błędy a nie mam problemów z niczym. wszystko ładnie śmiga nic mi się nie zacina, nie wywala. Popatrze, poszukam. ale to tylko jak dadzą mi dostęp do ftp. :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na te bledy Lyubov niezwracaj uwagi bo poprostu te pliki z folderem carrer mozna sciagnac z neta i wgrac,wtedy niema tych bledow.Wczesniej gralem na FFA i za kazdym razem wywalalo te bledy ale gralem normalnie i nic nie rozlaczalo :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

hmm.. to ciekawe bo mi też wywala te błędy a nie mam problemów z niczym. wszystko ładnie śmiga nic mi się nie zacina, nie wywala. Popatrze, poszukam. ale to tylko jak dadzą mi dostęp do ftp. :P

 

 

też na to czekam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...