Skocz do zawartości
logiś

Wędkarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że znajdę tu osoby uprawiające ten przepiękny sport :) może pochwalcie się wynikami, może jakieś zdjęcia, wasze ulubione metody, wszelkie sprawy związane z wędkarstwem!

 

Ja może zacznę, mój ostatni wypadł okazał się ogromnym sukcesem. Dwa dni temu z znajomym pojechaliśmy na komercyjne łowisko Drozdówka w województwie lubelskim. Pojechaliśmy z myślą o karpiach, bo rok temu tam byliśmy i coś wpadło, lecz ten wypadł był dla nas szokiem..:) Jedną wędkę typowo na grunt (koszyk), haczyk 8 i białe robaki, drugą typowo pod karpia (metod mix), a trzecią na spławik, tyczka 5 m , żyłka 0.20, haczyk 8. Pierwsze brania na tyczkę rzecz jasna, małe okonie, trafiła się ładna płoć 20 cm i nadeszła chwila.. Spławika nie widzę, zacinam, na początku myślałem, że to jakiś zaczep, ale jak zaczął mi chodzić po tym łowisku.. 2 m od brzegu i pół łowiska przeszedłem z rybą..:D frajda ogromna, zmęczona ryba bez szans z logisiem! Zwycięstwo :D Następne brania na typowo grunt około 5 sztuk, adrenalina gwarantowana mówię WAM :), mam filmik wstawię niedługo i dwie jeszcze na tyczkę wpadły. Niedługo wstawię foty! Pozdrawiam! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To prawda że piękne hobby ja specjalizuję się w spiningowaniu. Łapię ryby dla przyjemności od 8 roku życia w tedy złapałem pierwszego szczupaka i dlatego do dzisiaj jestem wierny dla drapieżników.

 

 

 

mój sprzęt spiningowy to: 

 

kołowrotek Cormoran corcast 8pi-3000 i wędka 2,70m też Cormoran Bull fighterx z wyrzutem od 10-30g. żyłka 0.22mm o wytrzymałości 9,6kg.   Jest to typowy spining za 4 stówki na okonia szczupaka i pstrąga. 

 

ogólnie łapię pstrągi na obrotówy na czarnej hańczy, lubię też i szczupaka pociągać i z okoniami się pobawić. byłem w tamtym roku w holandi to 1,45kg okonia złapałem w polsce raczej nie możliwe a tam to standard. Ostatnio byłem na szczupaku ale cienizna 8 wypadów 3 ryby słaby rok jest na szczupaka. Natomiast dobrze okoń i pstrąg bije w tym roku, jutro akurat się wybieram z kumplem. Zdjęcie bym pokazał ale nie mam akurat na tym kompie ale na dniach wstawię. 

 

 

 

moje rekordowe życiówki to:

 

 

 

okoń - 1,45kg

 

szczupak - 7,20kg

 

pstrąg potokowy - 2,80kg

 

pstrąg tęczowy - 3,30kg

 

oraz troć wędrowna - 3,50kg

 

 

 

 

 

Zachęcam do tego sportu. Może jutro akurat coś uda się większego trafić to wstawię fotkę. Pozdrawiam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...