Jump to content
Mów mi Więcej

[ZAMKNIĘTY]Rezerwacja nicków

Recommended Posts

Hej.

Myślę że warto się zastanowić nad wprowadzeniem rezerwacji nicków na serwerze.

Spotkałem się z tym na innych serwerowniach, że jest plugin, który wymaga od gracza z rezerwacją wprowadzenia hasła - jeżeli tego nie zrobi jest kickowany.

Oszczędzi to nam podszywek. Propozycję wysuwam, bo, przykładowo wczoraj - ktoś grał na nicku Nessa - szczęśliwie byli admini i szybko się zorientowali, że brak steam i avatara daje przypuszczenie o podszywaniu się.

 

A co ze zwykłymi graczami? Oni też nie powinni być narażeni na podszywanie się.

Edited by Mów mi Więcej
odpowiedz na notatke
Link to comment
Share on other sites


Zwykły gracz zawsze może wykupić VIP'a (dzięki temu wesprą serwer ) na nick+hasło i również będzie bezpieczny :) Byłem obecny również wczoraj , zareagowaliśmy dość szybko aczkolwiek jakie kary przewiduje "taryfikator" za podszywkę ?? Wczoraj kusił mnie perm bo nie dość , że podszywka ,to jeszcze pod admina co może nieźle namieszać.

 

Link to comment
Share on other sites


W dniu 8.03.2018 o 14:06, Mów mi Więcej napisał:

Propozycję wysuwam, bo, przykładowo wczoraj - ktoś grał na nicku Nessa - szczęśliwie byli admini i szybko się zorientowali, że brak steam i avatara daje przypuszczenie o podszywaniu się.

Admini w każdej chwili mogą zgłosić się z hasłem i takie zabezpieczenie otrzymają. To samo się tyczy wszystkich, którzy kupują VIP.

Natomiast co do zwykłych graczy (nie-admin, nie-vip): rzadko się trafiają podszywki ale jeśli już ktoś bardzo chce, możemy mu założyć hasło na jego prośbę.

Nie uciekałbym się z zakładaniem kont w grze w sytuacji gdzie obecnie znowu jest fakap, ani adminów ani graczy nie ma na serwerze i nie ma nawet kto tych nicków rezerwować. A jest z tym związany jeden problem, z którym się trzeba będzie zmierzyć na podobnej zasadzie jak z cziterami, mianowicie trolle podbierające i rezerwujące nicki. Wystarczy poobserwować co się chwilami działo na CS:GO modach. Chwila nieuwagi, łatwe hasło i włam na konto gotowy.

Poza tym aktualnie siły przeznaczyłbym na rozruch serwera a nie na dodawaniu rzeczy bez których serwer radził sobie kilka lat.

Jutro zbieramy się ekipą podyskutować o problemach sieci, poruszę i ten temat.

Link to comment
Share on other sites


Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...