Skocz do zawartości
NeQ

Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Dam to tutaj może akurak ktoś na odpowiedz bądź coś podpowie.

 

Więć tak botowałem sobie linuxa ubuntu 14.04 z pendrive do zbotowania go na win 10 musiałem przestawić coś w biosie już nie pamiętam co to było (być może zmiana biosa UEFI). Problem jest taki że nie mogę uruchomić win 10 nie czyta dysku.Do biosa nie mogę wejść choć robiłem wszystkie możliwe kombinacje,awaryjnie zainstalowałem linuxa obok windowsa bo bez komputera jak bez ręki :) lecz dalej nie mogę wejść w biosa w ostateczności zainstaluje win 7 z płyty i odzyskam klucz do orginalnego win 8 ale może ktoś miał podobny problem czy cuś wszystko trochę haotycznie opisane więc prosze pytać :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- odpaliłeś linuxa z live CD

 

- nic nie instalowałeś

 

- jedynym miejscem gdzie grzebałeś to BIOS

 

- nie możesz ponownie wejść do BIOSA

 

 

 

Zalecam reset biosa poprzez wyciągnięcie bateri z płyty głównej i odłączenie go z prądu na jakieś 15min dla pewności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Troszkę niepokoji mnie fakt że nie mogę odpalić win 10 po zainstalowaniu linuxa (taki zabieg już wcześniej przeprowadzałem)

 

-Ubuntu wykrywa dyski i pliki windowsa lecz przy próbie zmiany botowania(menu linuxa-takie fioletowe) nie wykrywa nic po za ubuntu nie wiem czy warto bawić się w rozbieranie całego lapka aby później nie doczekać się efektu :)

 

 

 

Jakis fan linuxa zna program do botowania pendrive?(program na linuxa)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Troszkę niepokoji mnie fakt że nie mogę odpalić win 10 po zainstalowaniu linuxa (taki zabieg już wcześniej przeprowadzałem)

 

-Ubuntu wykrywa dyski i pliki windowsa lecz przy próbie zmiany botowania(menu linuxa-takie fioletowe) nie wykrywa nic po za ubuntu nie wiem czy warto bawić się w rozbieranie całego lapka aby później nie doczekać się efektu :)

 

 

 

Jakis fan linuxa zna program do botowania pendrive?(program na linuxa)

 

 

 

 

W takim razie nie rozbieraj :D Myślałem że w ogóle się nie odpala, nic a nic.. Poczytam coś na necie, jak coś znajdę to podrzucę ^^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...