Skocz do zawartości
blurred

Siemka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić Crossa pojemność 250cc, ale mam takie pytanko odnośnie tego ilu z Was śmiga lub śmigało na początku bez prawka. Interesuje mnie tylko i wyłącznie jazda po lasach i różnego tego typu terenach. Z racji, że mieszkam na wsi daleko do takich terenów nie mam.  W mojej okolicy jeździ sporo osób, ale nigdy nie widziałem u nich rejestracji na Crossach ściągają ja :D. Czy po prosu jeżdżą na lewo :P ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Crossach ściągają ja :D. Czy po prosu jeżdżą na lewo :P ?

 

 

 

 

Większość off-roadowc'ów jeździ nie zarejestrowanym motocyklem ponieważ nie widzą sensu rejestrowania owego jednoślada skoro latają oni tylko po lasach itd. bądź pojazd nie posiada homologacji. Dla mnie to troszkę błędne myślenie bo do tego lasu tak czy siak musisz jakoś dojechać trasą publiczną a wtedy ryzykujesz napotkanie kontroli drogowej. 

 

 

 

Art. 95. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów,

podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

 

Art. 94. § 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia,

podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

 

Art. 96. § 1. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który:

(...)

4) dopuszcza pojazd do jazdy na drodze publicznej pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu;

(...)

podlega karze grzywny.

 

Po za tymi artykułami gdyby nie daj boże miałbyś jakąś stłuczkę/wypadek koszty kolizji pokrywasz z własnej kieszeni. Dlaczego? To proste niezarejestrowany pojazd jest niedopuszczony do ruchu co za tym idzie? - brak ważnego ubezpieczenia. Suma sumarum lepiej dmuchać na zimne i zarejestrować oraz ubezpieczyć pojazd wtedy bez żadnych obaw będziesz mógł sobie wyjechać na każdą drogę/off - road. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli chodzi o Full Crossa to nawet nie możesz go zarejestrować, ponieważ Cross nie posiada homologacji, świateł, kierunków itp, Full Cross jest przeznaczony wyłącznie do jazdy po torze ( w świetle prawa :D )

 

 

 

Jeśli chciałbyś jeździć po drogach publicznych to szukaj Enduro, chociaż do lasu też polecam Enduro ponieważ są to motocykle do tego przeznaczone :D Trochę inna charakterystyka oddawania mocy.

 

 

 

Jak chcesz coś więcej wiedzieć to pisz, postaram się pomóc w miarę możliwości :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do lasu najlepiej enduro. Ciekawą opcją jest XR 250 R. Rzadko spotykany motocykl, aczkolwiek godny polecenia. Cross do lasu ma zbyt narwaną charakterystykę. Jak wiadomo inna zasada dzialania sprzęgła, twardsze zawieszenie przez co długo nie pojeździsz, twarde siedzenie, troszeczkę inna pozycja. Crossa nie zarejstrujesz gdyż nie ma on homologacji. Jednakże są yzfki z homologacją. W razie problemów pisz. Od dziecka latam ma crossach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...