Skocz do zawartości
Lesto

<span class="ipsBadge ipsBadge_purple">ZAAKCEPTOWANE</span>[RECENZENT] Lesto

Rekomendowane odpowiedzi

Wiek: 15 lat, rocznikowo 16

 

Staż na forum: ok 1 miesiąc (staż poparty postami i godzinami na forum)

 

Twoje osiągnięcia na forum Multi-Head.pl: jest to moje pierwsze podanie o rangę na forum

 

Znajomość zasad pisowni ortograficznej, stylistyki, gramatyki[x/10]: najtrudniej oceniać samego siebie jednak myślę, że mocne 6 mogę sobie postawić

 

Ilość czasu jaką poświęcisz na zdawanie recenzji: jeśli już otrzymam tę funkcję to myślę, że jedna recenzja na tydzień się pojawi. Jeśli przeczytam lub oglądnę coś wartego polecenia to będę zamieszczał więcej recenzji.

 

Przykład jednej recenzji (napisana samemu, internetem można się wspomagać):

 

wawa-torun1.jpg

 

 

Książka autorstwa Aleksandra Kamińskiego pt. ,,Kamienie na Szaniec".

 

Głównymi bohaterami książki są Alek (Aleksy Dawidowski), Rudy (Jan Bytnar) i Zośka (Tadeusz Zawadzki).

 

Historia oparta na faktach opowiada o ,,wspaniałych ideałach Braterstwa i Służby, o Ludziach, którzy potrafią pięknie Żyć i pięknie Umierać" oraz o II Wojnie Światowej i desperackich działaniach

 

ze strony młodych Polaków w walce z okupantem.

 

Chłopaki w wieku 17-22 lat podejmują działanie w Szarych Szeregach podziemia Warszawy.

 

W pierwszych miesiącach walki prowadzą działalność dywersyjną jednak po pewnym czasie dywersja przekształca się w otwarty sa

botaż.

 

Wszyscy główni bohaterowie giną w akcjach.

Podczas powrotu Rudego do domu zostaje on złapany przez niemieckich SS i zaciągnięty na przesłuchania.

 

 

Udaje się go odbić w Akcji pod ,,Arsenałem". W wyniku poniesionych ran i obrażeń Rudy umiera w objęciach swojego najlepszego przyjaciela Zośki. W tejże akcji postrzelony (śmiertelnie - jak się później dowiadujemy) zostaje Alek, który umiera mniej więcej w tym samym czasie co Rudy. Ostatni z przyjaciół -Tadeusz - ginie w akcji pod Sieczychami

po strzale w klatkę piersiową.

 

 

Lektura godna polecenia, gdyż trafia do każdego młodego serca.

 

 

 

//Edit

 

Wyłapana literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

Na tak :P Ciekawa i złożona praca. (Możesz,mi napisać prezentację maturalną na temat "Theatrum mundi" czyli teatr świata w literaturze :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

podanieprzyjete.png

 

Witaj! Twoje podanie zostało zaakceptowane przez administratorów. Oznacza to, że zostałeś przyjęty na stanowisko Recenzenta. Gratulujemy, mamy nadzieję na owocną współpracę oraz życzymy wielu sukcesów.

 

 

Pozdrawiamy,

Administracja Multi-Head.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...