Skocz do zawartości
Gość

Problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Guest

Mam problem z moim komputerem i nie mogę sobie poradzić. Robiłem już kilka rzeczy tj. Czyszczenie rejestrów, skanowanie, robiłem formata, reinstalowałem i nic, nadal to samo. Postaram się jak najlepiej przedstawić Wam obecną sytuację. 1 problem to gdy np. wchodzę na forum MH to u góry wyskakują mi jakieś dziwne, kolorowe paski, nie wiem czemu. Druga sprawa to nie wczytywanie obrazów na fb czy właśnie na forum. Trzecia i najważniejsza oraz najbardziej uciążliwa dla mnie sprawa to problem przy pobieraniu, a dokładniej, gdy pobieram pewną rzecz to leci normalnie, lecz pod koniec pobierania w miejscu, gdzie jest pokazane ile pobrało znak zapytania i pobieranie kończy się. Gdy przechodzę do instalacji wcześniej pobranego pliku to niestety wyskakuje błąd i pisze, że pobrany plik jest niekompletny. Mogę dodać, że próbowałem na każdej przeglądarce i nadal to samo, korzystam z opery, raczej to nie wina karty graficznej, bo komputer jest nowy, ma zaledwie 4 miesiące, mam wątpliwości co do aktualności sterowników, lecz nie chcę grzebać, bo boję się, że jeszcze bardziej coś popsuję. Jeżeli ktoś ogarnia to i może pomóc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

 

 

 

http://speedy.sh/uB48F/bez-tytulu.jpg tu link do obrazka, który pokazuje problem 1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

Miałem bardzo podobnie.Wejdź na stronę z sterownikami i pobierz do karty graficznej.Powinno być dobrze,a jak się boisz to zanieś do jakiegoś informatyka,albo cos.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

Tak jak pisał Komuna to może być wina sterowników karty graficznej... po prostu są przestarzałe xD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Mam problem z moim komputerem i nie mogę sobie poradzić. Robiłem już kilka rzeczy tj. Czyszczenie rejestrów, skanowanie, robiłem formata, reinstalowałem i nic, nadal to samo. Postaram się jak najlepiej przedstawić Wam obecną sytuację. 1 problem to gdy np. wchodzę na forum MH to u góry wyskakują mi jakieś dziwne, kolorowe paski, nie wiem czemu. Druga sprawa to nie wczytywanie obrazów na fb czy właśnie na forum. Trzecia i najważniejsza oraz najbardziej uciążliwa dla mnie sprawa to problem przy pobieraniu, a dokładniej, gdy pobieram pewną rzecz to leci normalnie, lecz pod koniec pobierania w miejscu, gdzie jest pokazane ile pobrało znak zapytania i pobieranie kończy się. Gdy przechodzę do instalacji wcześniej pobranego pliku to niestety wyskakuje błąd i pisze, że pobrany plik jest niekompletny. Mogę dodać, że próbowałem na każdej przeglądarce i nadal to samo, korzystam z opery, raczej to nie wina karty graficznej, bo komputer jest nowy, ma zaledwie 4 miesiące, mam wątpliwości co do aktualności sterowników, lecz nie chcę grzebać, bo boję się, że jeszcze bardziej coś popsuję. Jeżeli ktoś ogarnia to i może pomóc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

 

 

 

http://speedy.sh/uB48F/bez-tytulu.jpg tu link do obrazka, który pokazuje problem 1.

 

 

 

 

Dorzucę swoje :)

 

 

1) Jeśli wgranie nowych sterów nic nie dało, ja bym wyciągnął kartę graficzną i przeczyścił jej blaszki spirytusem salicylowym oraz przedmuchał gniazdka (także kable bym przedmuchał i ich gniazdka)

 

 

 

2) Przed i po formatowaniu problem pasków i pobierania nie znikł tak ?

 

 

3) Napisz jaki masz system i dysk

 

 

4) Czy problem z pobieraniem jest zawsze, napisałeś uciążliwa czyli raz jest ok a raz nie ?

 

 

 

5) Jeśli pliki się pobierają w kratkę raz dobrze i raz źle, to zrobiłbym defragmentację dysku a następnie uruchomił z linii komend chkdsk który naprawi zepsute sektory. Do defragmentacji użyłbym programu od producenta CCleaner http://www.piriform.com/defraggler

 

 

 

Wracając do tego chkdsk może ci wyskoczyć że nie może teraz przeprowadzić naprawy więc będziesz musiał to zrobić z płytki windowsa zanim system się załaduje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

 

Dorzucę swoje :)

 

 

1) Jeśli wgranie nowych sterów nic nie dało, ja bym wyciągnął kartę graficzną i przeczyścił jej blaszki spirytusem salicylowym oraz przedmuchał gniazdka (także kable bym przedmuchał i ich gniazdka)

 

 

 

2) Przed i po formatowaniu problem pasków i pobierania nie znikł tak ?

 

 

3) Napisz jaki masz system i dysk

 

 

4) Czy problem z pobieraniem jest zawsze, napisałeś uciążliwa czyli raz jest ok a raz nie ?

 

 

 

5) Jeśli pliki się pobierają w kratkę raz dobrze i raz źle, to zrobiłbym defragmentację dysku a następnie uruchomił z linii komend chkdsk który naprawi zepsute sektory. Do defragmentacji użyłbym programu od producenta CCleaner http://www.piriform.com/defraggler

 

 

 

Wracając do tego chkdsk może ci wyskoczyć że nie może teraz przeprowadzić naprawy więc będziesz musiał to zrobić z płytki windowsa zanim system się załaduje.

 

 

 

 

 

Co do sterowników to nie wiem, pobieram i gdy chcę zainstalować pisze, ze mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań.. // Laptop, a z racji, że na komputerach się za bardzo nie znam to na własną rękę boję się go rozkręcać.

 

Tzn. to było tak, że gdy już miałem to kiedyś to zrobiłem tak jak wyżej napisałem wszystko co możliwe i po jakimś czasie było OK, więc nie wiem co było kluczem.

 

Win 7 Home Premium, ST1000LM014-1EJ164 Ata Device

 

No teraz już cały czas jest ten problem. Zapomniałem dodać, że jeszcze jest taka sytuacja, że odpalam filmik na np. YouTube i chwilę leci, a po jakimś czasie zatrzymuje się i robi się zielony ekran. Pozostaje mi wtedy tylko odświeżenie strony, niestety problem się powtarza.

 

Więc ostatni punkt odpada.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli przyjdzie ci robić formata, to spróbuj sformatować dysk tą płytą DBAN. Ona usuwa wszystko do zera, nawet te pliki windowsowe które jakieś tam zawsze zostają po formacie. No i polecałbym pobrać inną wersję systemu z jakiegoś torrenta, po prostu inną niż ty masz bo może coś z nią nie tak (chyba że masz oryginalną).

 

 

 

A pkt.1 probowales ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie spełniasz minimalnych wymagań do sterowników pod twojego lapka :P no idioci.. spróbuj napisać do nich maila i przedstawić jak sytuacja wygląda. Nie daj się spławić na reklamacje do sklepu bo oni odpowiadają za sterowniki a nie sklep. Chyba że masz na gwarancji.. to ułatwia sprawę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Komp jest czyściutki po formacie i nie ma co grzebać. Zawsze po formacie rozpoczyna się od instalcji sterowników.. Podajesz model płyty głownej/ magistrali i ściągasz pod dany model.. Bo tak pieprzenie się za przeproszeniem to nic nie da.

 

Masz surowy komputer więc obstawiam, że jest to w 99% wina sterowników, które po prostu są nieaktualne.

 

Jeżeli nie możesz znaleźć to podaj mi model płyty głownej i model karty graficznej.

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

REF. Znów to samo, sterowniki aktualne, CCleaner znów poszedł w ruch i nadal nic. Jakieś sugestie?

 

 

Odezwij się do mnie na steam, postaram się pomóc ;) podam Ci stare, ale dobre sterowniki pod tą kartę graficzną :)

 

 

jbc pinek310 ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...