Skocz do zawartości
Gość

Problem z komputerkiem.. pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) Dzisiaj rano, komputer po odpaleniu nie daje znaku życia.. Jeszcze wczoraj wszystko ładnie śmigało.. Sprawdzialem oczywiście czy nic się nie przepaliło.. Teraz pytanie do Was.. Bodajże z tyłu komputera, na karcie USB są 4 diody ustawione w kształt kwadratu.. Czyli:

 

1. 2

 

3. 4

 

czy ktoś pamięta, wie, jakie są oznaczenia poszczególnych lampek.. W moim przypadku wszystkie są czerwone.. Domniemam, że coś jest związane z procesorem bo wiatraki się odpalają, a odzewu od komputera nie ma..

 

pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Akurat czytałem ten temat.. Ale sęk w tym ze dane konfiguracje lampek coś oznaczają.. Np jeżeli 1 zielona 2 czerwona 3 zielona 4 czerwona to jest bodajże za małe napięcie. Tylko ze u mnie 4 czerwone.. Kluczem do rozwiązania problemu jest ogarnięcie co to oznacza.. Także, po włączeniu zasilania słuchać z tylu taki lekki dźwięk, tak jakby było zwarcie.. Ale bezpiecznik powinien powodować ze nie odpali się komputer w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dotarłem do źródła.. Zasilacz wymieniłem, znalazłem oznakowania diod.. Skutek: Odpoczynek od cs :D:D Zasilacz poszedł w piz** a do tego płyta główna.. Diody pokazują error chipseta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...