Skocz do zawartości
KAPI NS

[ZAMKNIĘTY Dobra Fura :D

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,za niedługo robię prawko i chciałbym posłuchać waszych opini na temat kupna jakiejś Furki.

 

Najlepiej jak dla mnie było by gdyby był to samochód który mało pali,na gaz,z mocą pod silnikiem, fajnie wygląda, ma mało usterek i kosztuje tak w granicach 4-6/6,5  tyś :D 

 

 

 

PS. Wg. mojego opisu znaleźć konkretną furmankę ciężko :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panie, takie rzeczy to tylko w Erze.

 

 

 

Na początek coś prostego w prowadzeniu, co się da łatwo naprawić i niskim kosztem. Golf IV 1.6/1.8 chyba byłby najlepszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No myślałem właśnie nad 206/306 

 

Coś ze sportowym Klimatem przydało by się :D 

 

Problemem jest cena :D ciężko znaleźć porządny samochód (tej marki) z tak niską ceną :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


po raz kolejny przychodzę ze spóźnioną pomocą ;d

 

chcesz tani? mazda 626 92-97. jest w miarę duży i wygodny, a waży tyle samo co corsa d. ja takim od początku popinam i nie narzekam, chociaż cały czas go boli coś - w końcu 20 letnie auto. moja madzia 2.0 115km katalogowo, bo w rzeczywistości na pewno tyle nie ma xD ale mocy mu starcza, jak za mało to masz jeszcze silnik 2.5 160km. w aucie ważącym 1100 160 koni to rakieta. spalanie gazu w mieście ok 12l-13l. ciężko podać dokładną wartość, bo wskaznika spalania nie ma, ale tyle z obliczeń wychodzi ok 400km z butli 33 litry. instalacja I gen ze 100 lat temu założona i z tego co wiem to na starych instalacjach trochę więcej palą, a zwłaszcza, że ona jest dedykowana do aut z lat 80. jakbyś znalazł z sekwencyjną powinno być mniej. wiem, że brzydki z zewnątrz - też nad tym ubolewam, dlatego możesz też a3 8l już bliżej 10 tys, ale może coś taniej też znajdziesz. nie napalaj się na 1.8 turbo, bo dodatkowe koszty ci dojdą jak turbina ci się posypie, a to boli po kieszeni ;) a 1.6 nie ma mocy. zwykły 1.8 jest optymalny. dowalisz do niego stożkowy filtr powietrza to z 5-10km ci podskoczy i parę nm i zadbaj o separator do niego, bo jak będzie zasysał ciepłe powietrze z silnika to będzie mijało się z celem. I ZAPAMIĘTAJ. SPORTOWA KOŃCÓWKA WYDECHU ŚREDNICY STUDNI NIE DODAJE MOCY, chyba że lubisz w ogłuszającym hałasie jeździć - powodzenia jak przyjdzie ci po autostradzie jechać z takim tłumikiem ;) łap ten filmik, może ten kolo ci podrzuci jakiś pomysł https://www.youtube.com/watch?v=Fm6SAQ4fncE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może mnie wyśmiejecie, ale Renault 19 świetne na pierwsze auto. Niezniszczalne, pali niedużo, fajnie się prowadzi :) 1.8 benzyna, nie pamiętam ile to miało koni, ale nie było źle, dało radę ujechać :D

 

Jeśli lubisz duże auta, to obecnie jeżdżę Chryslerem Voyager, 2.4 benzyna w gazie, automat. Dość ekonomiczne i ładnie jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla świeżaka z małą kieszenią to ja z swojej strony polecam cinquecento/seicento w wersji sporting. Pojemność 1.1 całkiem dobrze się spisuje jeśli chodzi, żeby poszaleć. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wsadzić tam silnik 1.2 z np. punta :D

 

Spokojnie tym 170 wyciągiesz, gorzej już na zakrętach :D

 

 

 

Nie wiem jakie masz standardy, ale jeśli nie wymagasz dużo od swojego pierwszego wozu i nie wstydzisz się nim jeździć, to nie będziesz żałować :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Dla świeżaka z małą kieszenią to ja z swojej strony polecam cinquecento/seicento w wersji sporting. Pojemność 1.1 całkiem dobrze się spisuje jeśli chodzi, żeby poszaleć. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wsadzić tam silnik 1.2 z np. punta :D

 

Spokojnie tym 170 wyciągiesz, gorzej już na zakrętach :D

 

 

 

Nie wiem jakie masz standardy, ale jeśli nie wymagasz dużo od swojego pierwszego wozu i nie wstydzisz się nim jeździć, to nie będziesz żałować :)

 

 

Mam ciężką nogę jak to mawiają :D To po Ojcu, samochód potrzebuje taki który nie rozwali się przy pierwszym kontakcie z krawężnikiem :D.... 

 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=bdcKkc1z7lM

 

 

I wszystko jasne powinno być :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do 6 tysięcy to i kupisz Golfa 4 wiadomo rocznik 1999-2000~ bo młodsze roczniki cenowo troszkę droższę. polecam Ci silnik 1,4 albo 1.9TDI.Auto nie zawodne,ekonomiczne no i jako tako wygląda :) Chociaż dużo ich jeździ po Pl :krolaquax:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...