Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Zilean, Strażnik Czasu

Recommended Posts

Guest Guest

ZileanSquare.png     Zilean

 

 

 

 

 

 

 

 

Na początek może historia postaci:

 

 

 

Na pustkowiu Urtistanu leżało niegdyś wspaniałe miasto. Jak wiele pozostałych ziem poniżej Graet Barrier upadło dawno temu w okrutnej Rune War. Ocalał jednak jeden człowiek: czarownik o imieniu Zilean. Mieszkał w wieży zegarowej, co odzwierciedlało jego obsesję na punkcie czasu. Gdy szał bitewny zbliżał się do jego domu, Zilean eksperymentował z magią czasu, próbując przewidzieć wszystkie możliwe warianty przyszłości, by wybrać najlepsze rozwiązanie. Jednak magiczne sztuczki zakłóciły jego percepcję czasu i w momencie, gdy Urtistan został nawiedziony przez hordę rycerzy przywoływaczy nieznanej afiliacji, Zilean był zawieszony w kontemplacyjnym stanie. W momencie gdy zrozumiał swój błąd, z Urtistan zostały już tylko tlące się zgliszcza. Przywoływacze odpowiedzialni za zniszczenie miasta celowo zostawili wieżę zegarową nietknięta. Chcieli w ten sposób uniknąć ściągnięcia na siebie uwagi Zileana i zarazem zgotować mu tortury za jego przeoczenie.

 

Zilean nie miał dużo czasu, by rozpaczać po stracie, gdyż szybko odkrył efekt uboczny swoich niebezpiecznych badań: chronodysplazję. Ta mistyczna choroba zapewniała mu nieśmiertelność, lecz odłączyła jego świadomość od czasu teraźniejszego. Mentalnie dryfuje więc po czasoprzestrzeni, przemieszczając się z miejsc, które niegdyś zamieszkiwał do teraźniejszości, nie mając wpływu na bieg wydarzeń. Największym przekleństwem jest to, że Zilean niekiedy znajduje się w Urtistanie za czasów jego świetności, a chwilę potem błąka się po jego samotnych ruinach. Tylko potężna magia przywoływania, którą posiadają członkowie League of Legends, jest w stanie zdjąć klątwę Zileana, który dołączył do nich w nadziei na uzdrowienie, a następnie odnalezienie rozwiązania, które pozwoli mu uratować jego lud.

 

 

 

Teraz co nieco o umiejętnościach

 

 

 

Heightened_Learning.jpg       Łatwiejsza Nauka

 

 

 

Bierna: Wszyscy sojusznicy zyskują dodatkowe 8% pkt. doświadczenia. Efekt nie działa gdy Zilean nie żyje

 

 

 

Time_Bomb.jpg       Bomba Zegarowa

 

 

 

Aktywna: Podkłada bombę pod wybraną jednostkę, sojuszniczą bądź wrogą, która po 4 sekundach wybucha, zadając obrażenia obszarowe.

 

Zasięg: 700

 

Promień eksplozji: 330 (szacowany)

 

Czas: 10 sekund odnowienia

Koszt: 70 / 85 / 100 / 115 / 130 many

 

Obrażenia magiczne: 90 / 145 / 200 / 260 / 320 (+90% mocy umiejętności)

 

 

 

Rewind.jpg       Cofnij

 

 

 

Aktywna: Zilean potrafi przygotować się na przyszłe potyczki, zmniejszając czas odnowienia wszystkich innych umiejętności o 10 sekund. Cofnij nie działa na siebie i czary przywoływacza.

 

Czas: 18 / 15 / 12 / 9 / 6 sekund odnowienia

Koszt: 50 many

 

Time_Warp.jpg       Zagięcie Czasu

 

Aktywna: Zilean zagina czas wokół dowolnej jednostki, na pewien czas zmniejszając prędkość ruchu przeciwnika bądź zwiększając ją u sojusznika o 55%.

Zasięg: 700

 

Czas: 20 sekund odnowienia

Koszt:  8,0 many

Czas trwania: 2,5 / 3,25 / 4 / 4,75 / 5,5 sekundy

 

Chrono_Shift.jpg      Chronoskok

 

Aktywna: Zilean nakłada na siebie lub sojuszniczego bohatera ochronną runę czasu na 7 sekund. Jeśli cel otrzyma śmiertelne obrażenia, zostaje cofnięty w czasie, odzyskując pkt. zdrowia.

 

Zasięg: 780

 

Czas: 180 sekund odnowienia

Koszt: 125 / 150 / 175 many

Otrzymane zdrowie: 600 / 850 / 1100 (+200% mocy umiejętności)

 

 

 

 

 

Cena i inne

 

Cena: 1350PZ lub 585RP

Typ: Wsparcie ; Walczący z ystansu

Data Wydania: 18 kwietnia 2009

 

 

Dziś zajmę się własnym opisem jednej z najbardziej wkurzających i wyprowadzających z równowagi postaci w grze, mianowicie Zileanem.

 

Zilean może grać albo na supporcie albo na midzie, jednak ja preferuje grać nim na supporcie, jest śmieszniej wg mnie, a wiadomo gra powinna bawić. Tym razem twierdzę, że na supporcie trzeba mu oprócz wardów i kamienia filozoficznego kupić łzę bogini, gdyż z czasem zaklęcia będą rzucane coraz częściej i trzeba mieć po prostu więcej many.

 

Dalej, dlaczego jest jedną z najbardziej denerwujących postaci, gdyż posiada bomby czasowe z opóźnionym działaniem(4 sekund), co oznacza nie mniej nie więcej że jak na 1lvlu masz mniej niż 50 hp po starciu startowym i widzisz nad sobą tykającą bombkę, możesz się uśmiechnąć gdy usłyszysz first blood (albo You have been slained).

 

Pasywna umiejętność to nie mniej nie więcej jak to że szybciej wbija zespół lvl jak żyjesz ;)

 

Dalej, zaklęcie cofnij, jest zaklęciem które mega pomaga w grze, np. rzucasz bombę na przeciwnika wciskasz w i już możesz na nowo podpiąć pod niego bombę, co go jeszcze bardziej rozzłości gdyż już 1 dostał. Tym zaklęciem można również skrócić czas odnowienia ulti o parędziesiąt sekund.

 

Kolejne zaklęcie, Zagięcie czasu jest przydatne do ucieczki Twojej lub Twego kompana z linii, oraz w drugą stronę. Należy jednak pamiętać że działa tylko na 1 osobę więc jeśli goni was 1 osoba a wy macie low hp to lepiej na nią je rzucić niż na kogoś z was, i w drugą stronę jeśli uciekają we 2 na low hp to lepszy efekt może dać rzucenie zaklęcia na swojego kompana z linii niż na 1 rywala.

 

Ulti, ostatnia umiejętność, jest mega wkurzająca dla rywali, gdyż polega na tym że jeśli rzuci się je na siebie lub na sojusznika na parę sekund przed jego padnięciem, to po jakimś czasie wstaje z określoną liczbą hp ( np. mega wkurzające byłoby rzucenie tego na Aatroxa z Guardianką, bo żeby padł musieliby go 4 razy utłuc :)

 

Opisałem jak ja czuje się grając ta postacią, a jest to prosta gra, krzaki czekamy aż ktoś podejdzie blisko bombka ( 2 jak da radę) i znów w krzaki się chowamy( jeśli twarde trzymanie linii uprawiamy), jak w team fighcie to staramy się uprzykrzyć życie rywalom podczas ataku próbując spowolnić enemy ADC/supp i oczywiście katujemy bombkami i w razie potrzeby rzucamy ulti na kolegę z drużyny.

 

To chyba tyle co można o nim powiedzieć, jest naprawdę dobra zabawa z nim, trzeba spróbować aby się przekonać, taka mała odskocznia od gry na poważnie ;)

 

 

 

A i zapomniałem dodać o tym że bombki mogą naprawdę niezły zajazd robić, wystarczy nazbierać przedmiotów z AP(ale z rozsądkiem) i podpinać kombinacją (e)qw(e)q(e)wq i patrzeć jak życie mu ucieka w przeciągu 10 sekund lub mniej gdy ma się skrócenie czasu odnawiania(e użyte może być w dowolnym momencie, samemu najlepiej zdecydować kiedy).

 

Dziękuję, mam nadzieję że również znośnie to napisałem.

 

 

 

@Edit przecinek w liczbie osiemdziesiąt jest specjalnie gdyż minka wyskakuje 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Guest

No no jeżeli to twój poradnik to postarałeś się ;] :good:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Guest

Zilean zawsze się śmiałem z tej postaci:P. Super Poradnik.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

watekzamkniety.png

 

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.

 

 

Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

 

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół Multi-Head.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...