Jump to content
Guest

Shaco, Demoniczny błazen

Recommended Posts

35_Web_0.jpg                       Shaco

 

 

 

 

 

 

 

 

Na początek może historia postaci

:

 

 

 

 

 

 

Mówią, że śmierć nie jest zabawna. Chyba, że jesteś Shaco - w tym wypadku jest prześmieszna. Jest pierwszym w Valoran, w pełni funkcjonującym zabójczym komikiem. Zabawia tak długo, dopóki ktoś nie umrze ze śmiechu, a potem śmieje się ostatni. Postać Demonicznego Błazna do dziś pozostaje zagadką. Nikt nie wie, skąd się wziął, a sam Shaco nie odpowiada na to pytanie. Wielu wierzy, że nie pochodzi z Runeterry - że został przyzwany z mrocznego, pokracznego świata. Inni uważają, że jest manifestacją mrocznych pragnień ludzkości i dlatego nie można z nim dyskutować. Najczęściej zakłada się, że Shaco jest płatnym mordercą, zajmującym się sobie tylko znanymi szaleństwami, dopóki ktoś go nie wynajmie. Z pewnością udowodnił, że jest przebiegły, uciekając władzom szukającym go jako podejrzanego o okropne zbrodnie. Chociaż ta plotka może być pocieszeniem dla rodowitych Valorańczyków, wydaje się nieprawdopodobnym, by taki przestępca pozostawał na wolności.

 

Jakakolwiek nie byłaby prawda, Shaco dołączył do League of Legends z sobie tylko znanych pobudek. Budzi postrach, więc unikają go zarówno inni bohaterowie, jak i media. Tylko przywoływacze z Institute of War wiedzą, dlaczego takiej istocie pozwolono na dołączenie do League, ale większość Runeterran uważa, że ułatwia to kontrolowanie poczynań nieuchwytnego Shaco. Naturalnie, jest on popularny tam, gdzie kwitnie szaleństwo, jak pośród głodnych władzy przywoływaczy z Noxus i Zaun.

 

 

 

Teraz co nieco o umiejętnościach

 

 

 

 

Backstab.jpg         Cios w Plecy

 

 

 

 

 

 

Bierna: Shaco zadaje 20% więcej obrażeń, uderzając od tyłu.

 

 

 

 

 

Deceive.jpg          Podstęp

 

 

 

Aktywna: Shaco teleportuje się i jest niewidzialny przez 3,5 sek. Jego następny atak wykonany w ciągu 6 sek. będzie trafieniem krytycznym. 

 

Zasięg: 400

 

Czas: 11 sekund odnowienia

 

Koszt: 90 / 80 / 70 / 60 / 50 many

 

Obrażenia z trafienia krytycznego

 

140/160/180/200/220 % 

 

 

 

 

 

Jack_In_The_Box.jpg          Zabawka Niespodzianka

 

 

 

 

Aktywna: Shaco tworzy w wybranym miejscu Zabawkę Niespodziankę. Po 2 sekundach stanie się ona niewidzialna, by ujawnić się, kiedy zbliży się do niej wróg, strasząc pobliskich przeciwników oraz atakując ich. Ataki zadają obrażenia magiczne. Niespodzianka może być niewidzialna przez 60 sek. lub 5 sekund w czasie strzelania.

 

Zasięg: 425

 

Czas: 16 sekund odnowienia

Koszt: 50 / 55 / 60 / 65 / 70 Many

 

 

Two-Shiv_Poison.jpg       Zatrute Kosy

 

 

 

 

Bierna: Kiedy Zatrute Kosy są gotowe do użycia, podstawowe ataki Shaco spowalniają cel na 2 sek. Zmniejszają też szanse na trafienie stworów na 2 sek.

 

Aktywna: Zadaje obrażenia magiczne i spowalnia cel na 3 sek.

 

Zasięg: 425

 

Czas: 8 sekund odnowienia

Koszt: 50 / 55 / 60 / 65 / 70 Many

 

Spowolnienie: 10% / 15% / 20% / 25% / 30%

 

Szanse na trafienie stworów: 20% / 22,5% / 25% / 27,5% / 30%

 

Obrażenia magiczne: 50 / 90 / 130 / 170 / 210 (+100% mocy umiejętności) (+100% premii do obrażeń ataku)

 

Obrażenia magiczne z Ciosem w plecy: 60 / 108 / 156 / 204 / 252(+120% mocy umiejętności) (+120% premii do obrażeń ataku)

 

 

 

 

Hallucinate.jpg      Halucynacje

 

 

 

 

Aktywna: Shaco znika i pojawia się ze swoim klonem, który istnieje do 18 sek. Klon zadaje 75% obrażeń Shaco (Zadaje ona połowę obrażeń wieżom) i otrzymuje 50% więcej obrażeń. Kiedy ginie, wybucha i zadaje obrażenia magiczne pobliskim wrogom. Klon może być kontrolowany klawiszem alt i prawym przyciskiem myszy lub przy ponownym użyciu tej umiejętności.

 

Zasięg klona: 1125

 

Czas: 100 / 90/ 80 sekund odnowienia

 

Koszt: 100 many

 

Obrażenia magiczne od wybochu: 300 / 450 / 600 (+100% mocy umiejętności)

 

 

 

Cena i inne

 

 

Cena: 3150PZ lub 790RP

Typ: Zabójca ; Walczący wręcz

Data Wydania: 10 października 2009

 

No to tyle suchych faktów, teraz coś ode mnie o Shaco.

Nie będę podawał buildów, gdyż pod każdą grę jest inny zazwyczaj :)

 

Shaco jest Junglerem, który ma bardzo dobre wejście w ganki dzięki q, oraz któremu nie sprawia dużo kłopotów jungle dzięki w.

Można go robić zarówno pod ad jak i pod ap, ja jednak preferuje Shaco ad(chyba że większość teamu jest ad, wtedy ap się staram)

Dlaczego ma dobre Ganki? Ano dlatego że wchodzi na linię niewidzialny, i od razu atakuje krytycznie oraz spowalnia wroga, co daje sporą przewagę w akcji.

Jest dosyć trudną postacią, gdyż sterowanie klonem i sobą nie należy do najprzyjemniejszych czynności, oraz jego papierowa konstrukcja nie ułatwia mu ganków kiedy gracze z linii przysną.

Na początku gry jest bardzo korzystny, gdyż albo zaskakuje przeciwników, którzy zazwyczaj albo muszą się wrócić albo padną, albo zmusza ich do kupowania pink wardów, które także nie zawsze zdają się na Shaco (tp z q w krzaki i odczekanie aż się q zregeneruje)

Niestety, w późniejszych fazach gry ma coraz mniej do powiedzenia i jego obecnośc w Team Fightach skupia się głównie na wyeliminowaniu Ad carry + supporta i ewentualnej ucieczkce.

Shaco może mieć problemy z Warwickiem, który może go łatwo wykryć oraz z osobami które zakupiły oracle oraz z innymi postaciami które wykrywają przeciwników, n. Twisted Fate.

Ogólnie jest bardzo fajną postacią, którą warto umieć grać gdyż jest jednym z tych Junglerów który robi różnicę na starcie, która jest bardzo pomocna w późniejszych fazach gry(Np. odcięcie mida od farmy i pozwolenie się nafeedować własnemu miderowi).

To chyba tyle.

 

Link to comment
Share on other sites

Jakbyście chcieli coś mniej więcej o grze jakąś postacią to piszcie mi na pw, postaram się pograć nią tydzień i ocenić jak się nią gra, lub kupić i ocenić jak z mojej perspektywy się nią gra, gracza średniawego nawet bardzo :P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma napisanych buildów, ale tak to ogólnie jest dobrze. Fakt faktem skopiowałeś, ale dodałeś końcówkę od siebie, więc dam Ci plusa. Powodzenia w dalszych poradnikach.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, musisz sam stwierdzić czy lepiej się gra postacią budowaną pod ad czy ap czy tank czy jak tam wolisz, i sam musisz dojrzeć do tego co jest Tobie potrzebne ;)

 

Poza tym nie raz nie dwa widziałem ludzi na ślepo budujących z builda w necie znalezionego.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Dokładnie, musisz sam stwierdzić czy lepiej się gra postacią budowaną pod ad czy ap czy tank czy jak tam wolisz, i sam musisz dojrzeć do tego co jest Tobie potrzebne ;)

 

Poza tym nie raz nie dwa widziałem ludzi na ślepo budujących z builda w necie znalezionego.

 

 

Shaco jest papierowy. W grze ma za zadanie w teamfight'cie rozwalić ADC (ma łatwe dojście), później może paść ^^

 

Link to comment
Share on other sites

 

Shaco jest papierowy. W grze ma za zadanie w teamfight'cie rozwalić ADC (ma łatwe dojście), później może paść ^^

 

 

Ogólnie mówiłem o postaciach a nie konkretnie o Shaco :)

 

Link to comment
Share on other sites

No OK, ktoś robi poradniki, według mnie Shaco ma tylko dobre ganki ;/  w reszcie jest słaby, na liniach zawsze nim przegrywam

 

 

Link to comment
Share on other sites

***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

watekzamkniety.png

 

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.

 

 

Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

 

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół Multi-Head.pl.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...