Skocz do zawartości
Gość

O cs :3

Rekomendowane odpowiedzi

Postawnowilem zrobic poradnik dla Poczatkujacych cs'owców.

 

 

 

Steam

 

Co to steam? Czy warto na to wydawać kase?

 

Na steam wg mnie lepiej sie gra. Servery są bez cheaterów ogolnie możliwość grania na ulubionych mapach ponieważ serverów jest naprawde dużo. Czy warto? Tak bo to tylko 50zl a naprawde dostaracza dużo zabawy. Możemy podpatrywać ciekawe miejsce na mapach od dobrych graczy, tricki.

 

 

 

Non-Steam

 

 

 

Mało serverów, Wiekszość z dużym pingiem. Czesto zdarzaja sie cheaterzy i ogólnie dużo Low. Chcerz sie nauczyć grać-kup steama.

 

 

 

Jak zacząć grać na Non-Steam

 

 

 

Pobieramy Gre z

 

 

 

BRAK nie podam w goggle jest tego masa.

 

(Instalujemy. Potem sciagmy Patcha v.23 i rownież instalujemy(potrzbny do wyszukiwania serverów)No i teraz nic tylko odpalic Cs'a

 

 

 

Gra- Ustawienia, Pomocne Komendy

 

 

 

Wiec Gdy włączymy gre wybieramy Options. Ustawiamy wszystko co jest nam potrzebne. Grafika, czułość myszki, nick w grze i tag itp.

 

 

 

Polecam następujace ustawienia.

 

Celownik : Small, zielony oraz nie zaznaczamy Translucent. Myśle, że tak jest najlepiej.

 

 

 

Nastepnie klikamy Advenced i ustawiemy Old Style Menu. Czemu? Nie zasłania ekranu podczas kupowania i jest to dosyć wygodne.

 

 

 

Na samym dole okienka Advenced mamy do wyboru radar. Bardzo ważne, ustawcie sobie na Solid.Czemu? Bo lata pełno debili krótrzy nie patrzą się na radar, nie widzą Bomby na nim i do tego strzelają do swoich. Wiec pamiętajcie co jakiś czas spoglądać na radar,a dzieki opcji Solid poprostu jest on lepiej widoczny.

 

 

 

Polecam ustawienie kucania na Scrol w dól(dobre uniki). Na scrol do góry skakanie- Dobre do Bany hoppa.

 

 

 

Przydatne Komendy

 

 

 

Wiec zacznę te których ja używam

 

 

 

Net_graph 3 (pokazuje Fps, możemy widzieć kiedy mamy ich mało bo komputer ma dużo procesów).

 

Jeżeli używamy Net_graph 3 to po każdym włączeniu cs musimy wpisać komendę net_graphwidth 500 (Przesuwa wskaźnik fps w wolne miejsce)

 

 

 

ex_interp 0.01- Bardzo ważna komenda. Pomaga trafiać w ludzi (rozszerza klatki). Poprostu jest dość pomocna.Wpisujemy przy każdym włączeniu Gry

 

 

 

Dla niektórych jest jeszcze jedna komenda. Sv_musk 1.... Pozdro dla Crayona ;]

 

 

 

Gra

 

Wiec kiedy podłączymy sie pod jakiś server gramy na różnych mapach o których tu napisze.

 

Są różne typy map

 

 

 

De- Mapy z Bombside. Bardzo często używane na meczach ligowych(sparach). Najbardziej znane- De_dust, De_dust2, De_Inferno, De_nuke, De_kabul (nie gra sie meczy, ale jest to znana mapa).

 

 

 

Cs- Mapy z zakładnikami, najcześciej Grane Cs_assault (nie gra sie na nim meczy), Cs_office

 

 

 

Aim- Małe mapy. Bronie leżą na ziemi (Ak47, M4a1) małe mapy.

 

 

 

Fy_ podobne do aim, ale na ziemi leża praktycznie wszystkie bronie.

 

 

 

Fun- jak sama nazwa mówi mapy do zabawy

 

 

 

as- Mapy z zakładnikiem

 

 

 

Kz/bh- Mapy do ćwiczenia Bunny hopa oraz Dalekich skoków.

 

 

 

Surf- Surfowanie to świetna zabawa zrobię kiedyś poradnik o tym. Mapy Fun

 

 

 

Jest tego więcej ale nie pamiętam już all.

 

 

 

Bronie w Grze.

 

 

 

Ogolnie w grze ekwipunek kupujemy przyciskiem B. Nasze pieniądze sa W prawym dolnym rogu.

 

 

 

1- Pistolety, tu polecam USP oraz Deagla. USP- początkowy pistolet Ct jest dosyć mocny i szybko strzelny. Deagle- B.mocny wolno strzela.

 

 

 

2-Shootguny, Dobre tylko na surfie, nie polecam

 

 

 

3-Uzi, nic fajnego najlepsze jest MP5. Ładne Head shoty można walić.

 

 

 

4- Tutaj podziele na CT oraz TT

 

CT

 

Famas- Dobry przy burst fire modzie na dalekie odległości.

 

M4a1- Świetna broń zajmuje 1 miejsce w cs dzieląc je z ak47.

 

Awp- Snajperka, zabija Jednym strzałem dla umiejących grać jest genialną bronią. Dobrze kupować do niej Deagl'a

 

TT

 

Gail- Nie taki zły, przydaje sie gdy nie ma sie zbyt dużo pieniędzy.

 

ak47- duży rozrzut i duża moc. Wg. mnie to jest najlepsza broń w cs. Banie wchodzą okrutne .

 

Awp- To co w Ct.

 

 

 

5-Krowa. Beznadziejna broń. Cieżką, 100 ammo. Jak dla mnie jest do dupy.

 

 

 

6,7- ammo do broni

 

 

 

8- Wyposarzenię

 

8.1- Kamizelka

 

8.2- Kamizelka+helmet(Bardzo ważne)

 

8.3- Granat (flash) też jest bardzo użyteczny.(Możemy kupić dwa)

 

8.4- Granat HE (wybuchowy) Bardzo przydatny.

 

8.5- Granat- Smoke. Przydaje sie na meczach.

 

Dalej nie ma co opisywać jednynę co potrzebne to w ct Def do szybszego rozbrajania Bomby.

 

 

 

Servery Fun

 

 

 

Są servery zrobione do gry związanej z inna np. diablo mod albo Wow mod. Wbijasz lvl masz profesje i magiczne przedmioty. Jest także zobie mod. Są specjalne mapy zm itp. Uważam, że nie powinno sie grac na tych servach. Oduczymy sie team play'u i ogólnie wydaje mi się, że gorzej sie bedzie grało ^

 

 

 

Myślę, że poradnik Choć trochę pomoże wam w Grze

 

 

 

Jeżeli o czymś zapomniałem pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Poradnik dla poczatkujacych super :.d. Jesli zrobile poradnik sam to duze gratki to super, jesli skopiowales z jakiegos forum podaj zrodlo.

 

Leci + za poradnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie było to na zasadzie skopiuj -> wklej . Tylko poczytałem trochę napisałem coś od siebie i poniektóre części powklejałem . :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...