Skocz do zawartości
Gość

Głośniki - Poradzicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

 

 

Jest tu może jakiś DJ, albo ktoś, kto zna się na głośnikach ? Chciałbym kupić głośniki/kolumny, które łącznie mają moc ok 500-700 W (np. dwie kolumny po 350 W), ale mogą mieć większą moc ;) Maksymalny fundusz to 2000 zł ;) Jeśli ktoś się zna to proszę o pomoc ;) Będą + za dobrą radę ;)

 

 

 

Myślałem nad tym, ale 2600W to już jest ciężki sprzęt chociaż może jednak ?;> http://allegro.pl/kolumny-glosniki-2600w-2-gorki-i-2-subbasy-i3440041341.html#tabsAnchor (dowiedziałem się, że to badziew) :P

 

 

 

Wzmacniacz w tej cenie ;) Nie musi być wtedy aż 500-700 W ;)

 

 

 

Ponoć te są dobre, ale za 2 dam 1600 zł i dobry wzmacniacz do tego ponoć około 800-1000 zł, co już niestety za dużo :(http://www.redcoon.pl/B273161-Tonsil-Zeus_G%C5%82o%C5%9Bniki-pod%C5%82ogowe?refId=ceneo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Polecam Jamo, B&W oraz KEF. Nie wiem czy zmieścisz się w 2.000 ale firmy zacne. Jamo i Kef`a posiadam, B&W odsłuchiwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stare dobre tonsile . Cena niska ale jakość zajebista . Mam z tata w zakładzie 4 x kolumny + ampituner yamaha . Niesamowity dźwięk i jakość . Za cztery głośniki zmieścisz się w 600 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sorki Insider zaszalałeś z tą zajebistą jakością. Jednak faktycznie nie są najgorsze. Wszystko zależy też od modelu. Słodziak a do czego Ci taka moc potrzebna. To ma być moc skuteczna czy chwilowa, jaki wzmacniacz masz do tego?

 

 

 

edit: nie doczytałem o wzmacniaczu. Moja propozycja odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Consku głośniki są stare ale bardzo dobre jakościowo do tego niesamowity amplituner yamaha miód malina . Do czego ci to bd potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zastanawiam się nad tym ;)http://www.redcoon.pl/B273161-Tonsil-Zeus_G%C5%82o%C5%9Bniki-pod%C5%82ogowe?refId=ceneo Na razie kupiłbym jedną + wzmacniacz za około 1000 zł, a jak wpadną jakieś fundusze, to dokupię drugą ;) Co o tym myślicie ?

 

 

 

@: Sprzedaż tylko w parach :/ To po ch*** podają cenę za jedną ? Czasem nie rozumiem tych sklepów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widzisz zależy co kto uważa za jakość. Mówiąc o amplitunerze od razu dyskwalifikujesz jakość. Oczywiście mówię o sprzęcie w porównywalnych granicach cenowych. Tylko, że faktycznie pomyślałem o hi-end. Sorki za offtopic ale mam pewne pojęcie o sprzęcie audio. Swego czasu nie umknął mi ani jeden numer miesięcznika AUDIO.

 

 

 

PS. Jakie tonsile posiadasz, które chwalisz?

 

PS2. Moc maksymalna to jest moc chwilowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Consec, ale przecież to jest Off-Topic więc pisz ile chcesz ;) Mi się przyda jak najwięcej informacji na ten temat i przy okazji jak podacie jakieś konkrety to będzie miodzio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dam Ci te, które posiadam. http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/kefcoda7.php Uwierz potrafią zadziwić te satelitki. Niestety z racji wieku i spustoszeń spowodowanych przez kochane dzieciątko służą jako tył w kinie domowym. Te głośniki były okrzyknięte jako best buy wg Hifi choice dawno, dawno temu. Tak grających satelit Tonsil nigdy nie wyprodukował w tamtych latach. Kupiłem je wraz ze stand`ami kamiennymi firmy IXOS, na których sam KEF je reklamował. Jestem dumny z tych głośniczków i kocham je jak tylko można kochać sprzęt grający. Jestem maniakiem dźwięku jednak fundusze jakimi dysponuję nie pozwalają rozwinąć skrzydeł.

 

 

 

PS. Nie patrz na moc głośników i tak jej nie wykorzystasz. Moc nie oznacza dobrego brzmienia. Ważniejszym parametrem jest skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Większość kolumn Tonsila miała słabą górę. Najczęściej zapiaszczoną. Basy zwykle w miarę dobrze skontrolowane, jednak zbyt wychodzące na przód sceny. Czyli po prostu zbyt natarczywe. Środek (najważniejszy w muzyce) był średnio zgrany z dołem. To akurat sprawa zwrotnicy. O tych co piszesz nic nie wiem. Dawno już nie bawię się w sprzęt hi fidelity czy tym bardziej hi-end.

 

Słodziak wybierz się do jakiegoś salonu i poproś o odsłuch. Wybierz te, które brzmią dla Ciebie najlepiej. Tylko nie pozwól, żeby podłączyli Ci je przez konekty warte setki za metr (przewody). Potrafią bardzo zmienić słyszalny dźwięk :). Nie jestem ekspertem i nie uważam się za niego ale niegdyś naczytałem się trochę. Dużo czasu minęło ale firmy, które wymieniłem na bank ciągle są w czubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przydałby się taki sprzęt, który jestem w stanie w ogóle gdzieś kupić w miarę dobrym stanie :D I to tego żeby miały w miarę dobre pie***cie :D Kolega gra jako DJ i ma dwie takie http://www.redcoon.pl/B273161-Tonsil-Zeus_G%C5%82o%C5%9Bniki-pod%C5%82ogowe?refId=ceneo tylko rozszerzone o 100 W ;) Ładnie mu to gra tylko nie wykorzystuje całej mocy, bo nie ma takiego wzmacniacza ;) Ale słyszałem i są jakościowo dość dobre i ładnie napierniczają :P Ale ja się na tym jako tako nie znam :D Byłem dzisiaj w Saturnie i widziałem "Klipsch icon kf-28 czarny" za 2000 zł (bez wzmacniacza raczej). Miały moc 150 W jeden chyba, ale mówisz, że moc nie jest w ogóle ważna tyle że z tego co słyszałem mogłyby ładnie pozamiatać jednak sam nie wiem ;) Wzmacniacz jeszcze muszę w tym wszystkim mieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Conscu słuchałeś kiedyś radmora ?

 

Ja polecam te tonsile 300 . Sprawdzone ładnie grają i są nie zawodne . Tak jak consek mówi pochodz po sklepach a może coś znajdziesz :) Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słodziak satelitki z prezentacji wyżej "zamiatają" aż miło. Uwierz, że pół osiedla by Cię słyszało. Oczywiście bas nie jest potęgą (małe pudło rezonansowe) ale daje radę. Mój główny zestaw głośnikowy to Jamo Cornet 175. Kupiłem je kiedyś przypadkiem w dobrej cenie. kolumna podłogowa o całkiem dobrze skontrolowanym basie. Nieco zbyt delikatnym zwłaszcza przy niskiej głośności (efektywność się kłania). Wysokie tony delikatne i jedwabiste. Nic rewelacyjnego ale jak na potrzeby domowe i kina domowego nic lepszego nie ma potrzeby posiadać (gdybym mógł to bym posiadał ;P). Ostatnim elementem prócz wzmacniacza mojego systemu dźwiękowego jest głośnik centralny Jamo Center 200. Na tamte czasy wspaniały głośnik. Jego wartość przekraczała obie kolumny przednie :). Kupiłem nówkę sztukę za 1/3 ceny. Głupi ma zawsze szczęście :).

 

 

 

Insider słuchałem ale nie pamiętam :). Szczyt mojego zainteresowania sprzętem grającym przypadł na okres studiowania (niezapomniane chwile). Baaaaardzo dawno temu :). Większości z Was nie było jeszcze na świecie. Dlatego też moje opinie mogą być już nieprawdziwe. Jednak tyle kiedyś się dowiedziałem i tyle przekazuje Wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Owszem :). Posiadałem całkiem wysoki model cd sprzężony ze wzmacniaczem Sony. Wraz z tymi częściami posiadałem tuner sony 505 ES. Jeśli ktoś ma o tym pojęcie, to wie co znaczyło ES przy modelach sony. Później na poczet kina domowego zakupiłem amplituner Technics`a. Ten już potrafił kodować dźwięk AC3. Sprzedałem go kilka lat temu. Żeby nie skłamać chyba sześć. Także ten technics nie taki najgorszy. A z ciekawostek Technics=Panasonic :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To ja już sam nie wiem :P Skoczę jeszcze do tego saturna i się tam kogoś popytam ;) Bo taki sprzęcik to jednak inwestycja na lata, a one wizualnie dość fajnie wyglądały i jak kiedyś będę się urządzać, to mogą mi się ładnie wpasować czego raczej nie można powiedzieć o tych tonsilach :P Muszę się zastanowić :P Mam nadzieję, że Cię jutro lub w jakiś inny dzień jeszcze Consec dorwę na TS i jeśli będziesz miał wolną chwilkę to podzielisz się ze mną swoim doświadczeniem :P

 

 

 

@ Jeśli można to plusiki wam dodam jutro, bo dzisiaj już nie dam rady :P( Podchodzę do kompa raz na jakiś czas )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


http://allegro.pl/kolumny-tonsil-altus-300-polskie-i3440567274.html Na głośnikach nie znam się zbyt dobrze bo w tym nie siedzę. Jednakże mogę polecić Ci coś takiego. Insieder już pisał o nich wcześniej. Głośniki naprawdę dają swoje i czy do jakiś dyskotece, imprez, sylwestrów zawsze nie zawodzą. Są dość drogie jeżeli chcesz jeszcze dokupić wzmacniacz możesz wyjść po za te 2000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeszcze się ostatecznie zastanowię, ale jednak jestem najbardziej za tym wyborem: http://www.redcoon.pl/B273161-Tonsil-Zeus_G%C5%82o%C5%9Bniki-pod%C5%82ogowe?refId=ceneo Tylko teraz musiałbym do tego jakiegoś dobrego wzmacniacza poszukać w przystępnej cenie :D Ciężki orzech do zgryzienia, ale muszę przy tym posiedzieć :P Za same głośniki wychodzi 1600 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...