Skocz do zawartości
Kraszer

Może jakieś nowości dla urozmaicenia rozrywki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewne pomysły, które mogę urozmaicić w jakiś sposób rozrywkę.

Pierwszą z nich będzie mapa de_inferno, która by włączała się dopiero w godzinach nocnych (powiedzmy tak jak darmowy VIP dla wszystkich). Nie ukrywam, że dzieląc się tym pomysłem sam mam wątpliwości, bo niektórzy gracze mogą nie tolerować innych map poza standardową, ale to się już okaże po oddanych komentarzach w tym temacie. Jeśli gracze nie będą mieli zastrzeżeń i nic przeciwko co do tego pomysłu i mapy to myślę, że może być ta opcja codziennością albo co weekend (dwie opcje do wyboru i przemyślenia).

Drugą sugestią będzie rozgrzewka na początku rundy najzwyklejsza na kosy albo taka gdzie gracz będzie otrzymywał zestaw broni do wyboru tak jak posiada VIP z tym, że do tego można by dodać jeszcze 2 inne bronie do wyboru np. krowa, gail i pistolety usp, deagle, glock (w zależności kto co woli). Kolejną z opcji jest zrobienia losowego zestawu broni (tutaj już pojawiają się aż trzy opcje do wyboru i przemyślenia).

Trzecią i już ostatnią rzeczą są statystyki top15, które się resetują zbyt często moim zdaniem. W ciągu miesiąca chyba to już 2 albo 3 ich reset. Czy ten reset wykonuje Opiekun za pomocą cvaru tego nie wiem, ale jeśli tak dobrze by było ich nie resetować co chwila tylko minimum raz w miesiącu. Możliwe, że serwer ma ustawiony tzw. limit fragów i po jego przekroczeniu statystyki top15 się resetują to w tym przypadku można zwiększyć ten limit do niemożliwego i po prostu Opiekun by je resetował kiedy by uznał to za konieczne.

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kraszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


za 1 propozycją jestem na nie, dlaczego ? Standardowa mapa i sie tego trzymać.
za 2 jestem na tak, ponieważ rozgzrewka zawsze sie przyda :D 
za 3 to chyba reset jest co miesiąc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. Nie, to serwer tylko i wyłącznie DD2.

2. Nie zmieniałbym nic chyba że dodatkowy reset po np. 3-5 sekundach tak aby wszyscy równo wyszli z respa zwłaszcza ci którzy trochę później dołączyli.

3. Reset co miesiąc jak najbardziej pasuję, nie ruszałbym tego.

Jest dobrze a na siłę zmieniając wszystko i wszędzie jest bezsensu i nie wyniknie z tego nic dobrego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W dniu 1.07.2018 o 11:51, Kraszer napisał:

Pierwszą z nich będzie mapa de_inferno, która by włączała się dopiero w godzinach nocnych (powiedzmy tak jak darmowy VIP dla wszystkich).

OnlyDD2 to OnlyDD2. Dla spragnionych urozmaicenia stworzono DD2/INF.

W dniu 1.07.2018 o 11:51, Kraszer napisał:

Drugą sugestią będzie rozgrzewka na początku rundy najzwyklejsza na kosy albo taka gdzie gracz będzie otrzymywał zestaw broni do wyboru tak jak posiada VIP z tym, że do tego można by dodać jeszcze 2 inne bronie do wyboru np. krowa, gail i pistolety usp, deagle, glock (w zależności kto co woli). Kolejną z opcji jest zrobienia losowego zestawu broni (tutaj już pojawiają się aż trzy opcje do wyboru i przemyślenia).

Temat bumerang :D

W dniu 1.07.2018 o 11:51, Kraszer napisał:

Trzecią i już ostatnią rzeczą są statystyki top15, które się resetują zbyt często moim zdaniem. W ciągu miesiąca chyba to już 2 albo 3 ich reset. Czy ten reset wykonuje Opiekun za pomocą cvaru tego nie wiem, ale jeśli tak dobrze by było ich nie resetować co chwila tylko minimum raz w miesiącu. Możliwe, że serwer ma ustawiony tzw. limit fragów i po jego przekroczeniu statystyki top15 się resetują to w tym przypadku można zwiększyć ten limit do niemożliwego i po prostu Opiekun by je resetował kiedy by uznał to za konieczne.

Reset TOP15 następuje o godzinie 23:59 ostatniego dnia miesiąca (ze względu na zmianę mapy raz robi się równo o północy, ale najczęściej trochę po). Jest robiony automatycznie wraz ze zrzutem do pliku statystyk najlepszych 20-30 graczy w danym miesiącu. :) 

top.png

Zapraszam do wypowiedzi :) również w poniższym temacie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


21 godzin temu, SUNN. napisał:

OnlyDD2 to OnlyDD2. Dla spragnionych urozmaicenia stworzono DD2/INF.

To oczywiście zrozumiałe jak bardziej z tym, że chodzi mi tutaj o coś, co będzie raz na jakiś czas. Zupełnie taka odskocznia do innego świata poza standardem. Może co jeden albo dwa weekendy? Co o tym sądzisz? Jeśli chodzi o DD2/INF to szczerze mówiąc ten serwer na tej sieci stoi praktycznie całymi dniami pusty z niewiadomych mi przyczyn. Dobrze by było wziąć się za ten serwer i zrobić odpowiednie kroki w celu zwiększenia graczy. Wystarczy dobra konfiguracja, reklama oraz zainteresowanie się nim, ale wydaje mi się, że nie ma kto jak nawet nie ma on opiekuna.

21 godzin temu, SUNN. napisał:

Temat bumerang :D

Być może, nie sprawdzałem starych sugestii, ale jak tzw. bumerang wcześniej nie przeszedł to pewnie tym razem też nie będzie inaczej.

21 godzin temu, SUNN. napisał:

Reset TOP15 następuje o godzinie 23:59 ostatniego dnia miesiąca (ze względu na zmianę mapy raz robi się równo o północy, ale najczęściej trochę po). Jest robiony automatycznie wraz ze zrzutem do pliku statystyk najlepszych 20-30 graczy w danym miesiącu. :) 

Myślałem, że reset następuje po ok. dwóch tygodniach skoro już drugi raz mi się on przytrafił. Nie wydawało mi się, że gram aż tyle, ale może ten czas tak szybko płynie. W każdym bądź razie dzięki za doinformowanie i tą propozycję można uznać za nieaktualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


10 godzin temu, Kraszer napisał:

To oczywiście zrozumiałe jak bardziej z tym, że chodzi mi tutaj o coś, co będzie raz na jakiś czas. Zupełnie taka odskocznia do innego świata poza standardem. Może co jeden albo dwa weekendy? Co o tym sądzisz? Jeśli chodzi o DD2/INF to szczerze mówiąc ten serwer na tej sieci stoi praktycznie całymi dniami pusty z niewiadomych mi przyczyn. Dobrze by było wziąć się za ten serwer i zrobić odpowiednie kroki w celu zwiększenia graczy. Wystarczy dobra konfiguracja, reklama oraz zainteresowanie się nim, ale wydaje mi się, że nie ma kto jak nawet nie ma on opiekuna.

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś dlaczego nie będzie dodatkowej mapy nawet raz w miesiącu ;) 1. Mamy DD2/INF. 2. DD2 + Inferno jak widać jest sezonowe. 3. Wymaga o wiele większych nakładów a i tak pozostawia wiele do życzenia. 4. DD2/INF to dobry przykład co się dzieje z serwerem jak się zaczyna mieszać z mapami xd

Jeśli ktoś gra na OnlyDD2 to raczej nie dlatego że oczekuje różnorodności map ;) Nawet dd2_long nie dodaliśmy (i nie dodamy). OnlyDD2 to OnlyDD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napisano (edytowane)

Mieszanie map według mnie nie jest powodem upadku serwera DD2/INF. Wiele jest serwerów z mieszanymi mapami i do dnia dzisiejszego są grywalne, np. jakiś 4 MAPS napotkałem niedawno. Najczęściej serwery upadają przez zaniedbanie opiekunów, nie interesowanie się nim bądź braku adminów gdzie wszyscy robią co sobie tylko zechcą to normalnych graczy zniechęca dlatego poszukują czegoś lepszego i bardziej grywalnego. Taką wiedzę mam z własnego doświadczenia gdzie przejąłem serwer, który nie miał opiekuna z 2-3 miesiące, grało ledwie 10 osób na co dzień i raczej to dzięki jakiejś tam słabszej reklamie jaka była. Trochę czasu po moim wkładzie finansowym i zmian od strony technicznej serwer zdobywał coraz więcej graczy i udało mi się go uratować mimo, że to był ODD2. Moją sugestią odnośnie DD2/INF jest znaleźć opiekuna, odpowiednio skonfigurować serwer, zrobić zbiórkę bądź wyłożyć z budżetu zarobkowego sieci na start i dalej po prostu robić co należy. Wierzę, że ten serwer można jeszcze uratować i szkoda 50 zł na jego utrzymanie w błoto wyrzucać jak ma stać pusty to lepiej zróbmy coś z tym pożytecznego.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kraszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Kraszer

5 godzin temu, Kraszer napisał:

Mieszanie map według mnie nie jest powodem upadku serwera DD2/INF. Wiele jest serwerów z mieszanymi mapami i do dnia dzisiejszego są grywalne, np. jakiś 4 MAPS napotkałem niedawno.

Mylisz się, a serwery mieszane, 4MAPS nie mają nic do tego, w ogóle nie o to się rozchodzi i nie to jest sednem sprawy (bo nie są złe). Ale nie będę się w to zagłębiał, bo jesteśmy w dziale serwera OnlyDD2 i omawiamy tutaj propozycje dotyczące serwera OnlyDD2, a nie przemyśleniami na temat DD2/INF :) 

Wracamy do dd2 i zapraszam do wypowiedzi. Może ktoś jeszcze zechciałby coś dodać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szczerze mówiąc nie zmieniałbym nic na tym serwerze, najlepiej będzie jak zostanie tak jak teraz.

Po co mieszać w czymś do czego przyzwyczaili się gracze? Na siłę nic dobrego z tego nie wyjdzie, tak jak pisałem to troszkę wyżej.

Najlepiej by było dodać parę botów gdy rano nikogo z 'żywych' graczy nie ma aby wychodzili podczas dołączania przez innych, bo ze startem porannym żeby ruszyło jest trochę słabo a tak wchodzący na serwer będzie widział że ktoś na nim już jest.

Reklama, reklama i jeszcze raz reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Vemiz nie wiem czy zauważyłeś ale podwójny skok był dodany kosztem czegoś innego ;) VIP musi się czymś wyróżniać więc skoro przeszkadzają Ci np. granaty i hp to trzeba znaleźć coś innego. VIP musi być atrakcyjny, bo inaczej nikt go nie kupi. A jak go nikt nie kupi to reklamy i serwer będziemy opłacać chyba waszymi łzami :D
Ja wiem, że Ty byś się najlepiej czuł grając na pustym serwerze ale nic Ci na to nie poradzę. Dla jednej osoby nikt nie będzie kastrował serwera.

2 godziny temu, Vemiz napisał:

Nie warto udzielać się na forum bo to tylko strata czasu

Może według Ciebie, skoro nadal masz problemy ze zrozumieniem że nie możemy wszystkiego usunąć.

2 godziny temu, Vemiz napisał:

beton serwerowy wie lepiej

Ten beton zalałby wszystko najlepiej tak dokładnie żeby na serwerze można było tylko biegać po bsach i strzelać do przeciwników, bez żadnych urozmaiceń i VIPów :) Nikt nie mówi NIE zmianom, opór jest tylko przed wywracaniem serwera do góry nogami. 

A jeśli już chcesz rozmawiać o betonie, to proponuję najpierw przestać ignorować czat i prywatne wiadomości na serwerze, bo nie dało się od Ciebie uzyskać żadnej informacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak juz dodaliscie 2 jump do VIpa to mysle ze pluglin na anty rasz by sie przydal.(ogólnie pomysl z 2jump mi sie podoba^^ )

Druga sprawa czemu wymuszacie rate, cl_updaterate cl_cmdrate? według mnie rate powinien gracz sobie sam ustawic bo to zalezy od wlasnego internetu.(tak mi sie wydaje^^)

mi sie najlepiej gra na 25000 a tu ustawia tak ze famas kurde sie tnie a nie strzela w moim przypadku.

3 sprawa mozna dodac leczenie ale tutaj to juz bedzie pewnie ból du*y.:), a zobaczcie ze top1 serwer w Polsce only dd2 ma takie cos i ludziom sie podoba.:D

Edytowane przez Blackwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


6 godzin temu, Blackwood napisał:

Druga sprawa czemu wymuszacie rate, cl_updaterate cl_cmdrate? według mnie rate powinien gracz sobie sam ustawic bo to zalezy od wlasnego internetu.(tak mi sie wydaje^^)

Bo jak nie byłoby z góry narzuconych rate to byłby bajzel ;) Rozbieżności w tych ustawieniach mogą spowodować klatkowanie modeli no i spore różnice w hmm "trafialności" graczy (jednego zabijesz dwiema kulkami, natomiast w identycznej sytuacji innego gracza nawet nie draśniesz) - w skrócie płacz w stylu "włącz ciało" i tym podobne ;) Można powiedzieć że każdy dostaje po równo w pewnym sensie xd

6 godzin temu, Blackwood napisał:

mi sie najlepiej gra na 25000 a tu ustawia tak ze famas kurde sie tnie a nie strzela w moim przypadku.

Grając na steam masz zakres 25000-100000 z tego co pamiętam :D  Sprawdzę to jak będę miał kompa bo ustawiałem to chyba w lutym.

6 godzin temu, Blackwood napisał:

3 sprawa mozna dodac leczenie ale tutaj to juz bedzie pewnie ból du*y.:), a zobaczcie ze top1 serwer w Polsce only dd2 ma takie cos i ludziom sie podoba.:D

To że tam się podoba nie znaczy że gdzie indziej też się spodoba ;) Inni gracze, inne źródło graczy, inny target :P Nie ma na to reguły. A kopiować serwera nie zamierzamy, poza tym to jest bez sensu ;) Pojawił się pomysł leczenia ale nie spotkało się to z ciepłym przyjęciem. No i jeśli chodzi o leczenie to VIP ma +hp za fraga i hsa :D Osobiście wolałbym nawet przeciwne rozwiązanie ale no cóż xd :D

6 godzin temu, Blackwood napisał:

Jak juz dodaliscie 2 jump do VIpa to mysle ze pluglin na anty rasz by sie przydal.(ogólnie pomysl z 2jump mi sie podoba^^ )

Właśnie kurde do antyraszu nie chciałbym się posuwać, nigdy nie przepadałem za takim rozwiązaniem hamowania rozgrywki. Z tego co słyszałem (przynajmniej póki co) na samym podwójnym skoku gracze nie są jeszcze ZA szybcy. Ale zobaczymy jak będzie, może jakoś to ograniczymy jeśli się okaże że występują nadużycia tzn. sytuacje kiedy ciężko cokolwiek zrobić bo przeciwnik już jest za rogiem. Gorzej by było gdyby z podwójnym skokiem można było stosować jeszcze inne hocki klocki ale myślę że do tego nie dojdzie, bo póki co pluginy dzielnie walczą z częścią skryptów :D Pożyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1 godzinę temu, Vemiz napisał:

Zgadzam się ale nie kosztem całkowitego niszczenia rozgrywki. Niedługo dojdzie do sytuacji, w której bez VIPA nie będzie dało się rywalizować na zbliżonym poziomie (już jest ciężko). Idziecie coraz bardziej w stronę pay to win zamiast skusić ludzi czymś co będzie atrakcyjne ale jednocześnie nie wpłynie tak mocno na rozgrywkę. Co następne? Szybsze chodzenie? Szybsze strzelanie? 15% większy DMG z broni?

Przecież podwójny skok to chyba jedna z najmniejszych "krzywd" dla graczy bez VIPa ze wszystkich dostępnych rzeczy. Poza tym do VIPa już nie dodajemy, tylko ujmujemy.

1 godzinę temu, Vemiz napisał:

Wszystkiego? W moim poście pisałem jedynie o usunięcie hełmu na pistoletówkach dla VIPów!

Celowo wyolbrzymiłem. Hełmu już nie ma ale za wiele to to chyba nie zmieniło xd

1 godzinę temu, Vemiz napisał:

Równocześnie zaproponowałem coś w zamian czyli zmiany w ilości granatów z korzyścią dla VIPów.

Ograniczenie granatów całkiem spoko, zwłaszcza smoke bo większość graczy rzuca je gdzie popadnie i 90% z nich przeszkadza kolegom z teamu, a przeciwnikom ułatwia grę.

1 godzinę temu, Vemiz napisał:

Nie powiesz mi, że zmanipulowana tabela wyników z 2 fragami za HS czy asystami (w sytuacji gdy interfejs gry nie obsługuje czegoś takiego) jest czymś co przyciągnie ludzi na serwer?

Myślisz że wszyscy grają dla samodoskonalenia? Większość graczy gra dla rozrywki, kolejna część z nich dla cyferek. "Kosmetyka" :)

1 godzinę temu, Vemiz napisał:

Po co mi tabela, z której nie dowiem się nawet ile mam fragów i muszę wpisywać dodatkowe komendy?

No to sam widzisz, że te cyferki jednak mogą być ważne ;) A przy okazji cyferek... Możliwe że znajdę coś również dla Ciebie w tej kwestii ale to się okaże w najbliższej (mam nadzieję) przyszłości. Niestety w tej kwestii jestem zależny od osób trzecich (autora wtyczki).

1 godzinę temu, Vemiz napisał:

Beton zawsze pozostanie betonem i nie ma o czym rozmawiać

Tu się mylisz i sam jesteś dobrym przykładem odbetonowania :P 

1 godzinę temu, Vemiz napisał:

Lubię czasami wyłączyć czat i komunikację głosową bo niestety blokowanie pojedynczych jednostek nie działa (czat można wyłączyć jedynie dla wszystkich).

Jak nie działa jak działa :) Komenda /mute znajduje się nawet w reklamowanych komendach na serwerze :) Owszem, przyznam, długo tego nie było ale jest i działa (żadnego błędu nie widzę). Wpisujesz na czacie /mute i wybierasz sobie graczy których nie chcesz słyszeć ;) Na wszelki wypadek poprosiłem kogoś o sprawdzenie działania pluginu. Błędów nie pokazuje ale nigdy nic nie wiadomo.

1 godzinę temu, Vemiz napisał:

Beton lubi stabilność, lubi kampić w tych samych miejscach mając w dłoni te same granaty i bronie.

Akurat na styl niektórych graczy wpływu nie mamy ;) Zawsze się znajdzie jakiś kamper, który w końcu podpadnie pod cele mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


7 godzin temu, Vemiz napisał:

Chodziło mi o czat tekstowy. Hud_saytext 0 w konsoli to jedyna opcja

A no chyba że tak, myślałem że mówisz o mikro.

7 godzin temu, Vemiz napisał:

Z mojej perspektywy zmiana tabeli na standardową to zmiana kosmetyczna ale rozumiem, że wielu osobom odechciałoby się grać gdyby zdali sobie sprawę, że jednak nie robią 60 fragów tylko 20.

Nie nie, nie chodzi o to że komukolwiek odechciałoby się grać. Po prostu jest... przyjemniej widzieć większe liczby ;)

7 godzin temu, Vemiz napisał:

Problem tkwi w tym, że te z tabeli nie odzwierciedlają prawdy.

Fakt, trochę się to rozmywa. Dlatego pracuję nad statystykami, które tę prawdę pokażą. A przy okazji, mam nadzieję, że co nieco zweryfikują ;) Pożyjemy zobaczymy, ciężko mi teraz gdybać bo tak jak wspominałem wcześniej - nie jest to zależne tylko ode mnie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też uważam, że rate każdy indywidualnie powinien sobie ustawiać. Wszystko zależy od internetu, nie każdemu będzie służył taki wysoki rate jaki jest w tej chwili. Według mnie jak już ma być wymuszany niech będzie to standard (25000) albo pozwólcie niech każdy sobie ustawia według swojego internetu. Jak dobrze pamiętam gracz z netem 1024kb powinien mieć ustawiony na 20000, a z netem 2042kb na 25000.

Jeśli chodzi o podwójne skoki na serwerze są podzielne zdania i nie unikniemy co byśmy nie zrobili nigdy nie będzie idealnie. W tym temacie jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to dodać funkcję zapytania czy gracz z VIP'em chce posiadać dodatkowy skok czy zostać przy standardzie. Wiele to na pewno nie zmieni jak niektórzy by pozostali przy 2 skokach ułatwiając sobie grę przemieszczając się w znacznie szybszym tempie w dane miejsce niż ten bez dodatkowego skoku albo w miejsce gdzie bez podsadzenia się nie dostanie. Opcja wydaje się dość ciekawa i gracz VIP mógłby dokonywać wyboru czy chce sobie ułatwić grę czy też utrudnić.

Edytowane przez Kraszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1 godzinę temu, Kraszer napisał:

Też uważam, że rate każdy indywidualnie powinien sobie ustawiać. W

Nie nie, była dowolność - był płacz i nierówna rozgrywka, byli nawet gracze tego nadużywało i celowo ustawiało sobie rate nie po to żeby się lepiej grało tylko po to żeby spieprzyć rozgrywkę. Potem przerabialiśmy masę ustawień ale komfort rozgrywki pozostawiał wiele do życzenia. Teraz każdy wymuszany dla swojego protokołu, co przy naszym obecnym pingbooście mocno zniwelowało różnice w strzelaniu pomiędzy graczami.

1 godzinę temu, Kraszer napisał:

Według mnie jak już ma być wymuszany niech będzie to standard (25000)

No i tak przecież jest - gracze non-steam mają 25000, gracze steam mają max ustawiony na 100000. Ustawienia ciągniemy w górę i takie pozostaną, inaczej wrócimy do czasów sajgonu i losowego fragowania na lagach.

1 godzinę temu, Kraszer napisał:

Jeśli chodzi o podwójne skoki na serwerze są podzielne zdania i nie unikniemy co byśmy nie zrobili nigdy nie będzie idealnie.

Podwójny skok jest póki co na próbę. Nawet nie został jeszcze dopisany do listy rzeczy, które posiada VIP. A zasadniczy problem jest taki, że jedyny feedback mam z serwera i to nie bezpośrednio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...