Skocz do zawartości
HoT H3arT

Poradnik dla UnBanTeam'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie z tej strony HoT H3arT , a dzisiaj mam dla was kolejny poradnik, ale teraz związany z UnBanTeam. UWAGA : Poradnik mojego autorstwa oraz napisałem go nie w celu przemądrzenia się tylko w celu pokazania wam mojej wiedzy na temat tej rangi i może nie których z was czegoś nauczę.

Spis Treści :

1. ss'y ( wszystko co powinniście o nich wiedzieć )

2. Demko  ( od podstaw do mistrza )

3. AmxBans ( podstawowe funkcje )

1. Zaczniemy od bardzo łatwej kwestii, czyli od ss'ow. Co to są te ss'y ogólnie ? Już wam piszę. Ss'y w skrócie, to zdjęcie danego gracza, na którym można szybko zobaczyć, czy używał tzw " wspomagaczy", czy jednak nie.  Ss'y można również przerabiać, ale nie warto, ponieważ nie dostaniecie UB. Osoby, które przerabiają ss'y mają po prostu coś do ukrycia i myślą, że osoba sprawdzająca się nie skapnie. Jak sprawdzić ss'y ? Czy to jest trudne ?. Sprawdzanie ss'ow nie jest trudne tylko wystarczy skupienia nad tym, żeby je sprawdzić musimy zwrócić uwagę na 7 rzeczy, które ułatwią wam życie :

1. Ilość :

Chodzi tu głównie o ilość robienia screenów przez admina. Admin ma obowiązek zawsze robić 5 screenów, ale jeżeli gracz da mniej niż 5, to albo admin nie zrobił tyle ile musiał, co się zdaża każdemu i wtedy admin jest pytany o tą kwestię, ale jeżeli admin napiszę, że dał 5 screenów i to udowodni, to znaczy że gracz skłamał i ma coś do ukrycia. 

2. Nazwa :

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest nazwa screenów.Prawidłowa nazwa screenów ma wzór "nazwa mapy" "0001" itd np.: De_Dust 0001, De_Dust 0002, jeżeli nazwa występuje w innej kolejności, albo piszę Snapshot 0001, to znaczy że gracz przerabiał ss'y i nie dostaje UB. 

3. Rozszerzenie :

Screeny najczęściej mają rozszerzenie .bmp lub .tga, jeżeli ss'y mają inne rozszerzenie niż te, to znaczy, że gracz przerabiał ss'y. 

4. Grafika :

W cs'ie dozwolona jest tylko jedna grafika i jest nią OpenGL.pl jeżeli jest to inna grafika gracz ciśnął na wspomagaczach.

W tym punkcie można też powiedzieć o modelach i TXT. Modele dozwolone to takie, które właściciel wgrał na serwer inne modele np. Kolorowe lub jaskrawe są zabronione. TXT muszą być normalne jak na każdym innym serwerze jeżeli są inne to znaczy, że gracz grał na cheatach. 

5. Rozmiar :

Hmm teraz jesteśmy w temacie rozmiarów. Każdy screen musi mieć ten sam rozmiar. Jak będzie screen, który ma inny rozmiar, to znaczy, że gracz przerabiał screeny. 

6. Czas modyfikacji :

Teraz jest zabawa. Mamy 5 screenów. Każdy screen powinien różnic się o 1 sekundę robienia ich. Np.: 

23 lipca 2017 13.23

23 lipca 2017 13.24

23 lipca 2017 13.25

23 lipca 2017 13:26

23 lipca 2017 13:27

Tak powinno to wyglądać, jeżeli nie różni się o 1s, to znaczy że gracz coś robił przy screenach ;)

7. Kod CRC32

Teraz jest ważny punkt czyli kod crc32. Każdy screen ma inny kod crc32. Nie możliwe jest, żeby dwa screeny byłyby jednym, dlatego jeżeli tak jest, to znaczy, że gracz coś robił przy screenach. 

Jeżeli chodzi o ss'y, to wszystko. Teraz lecimy na demka :D

2.Demka 

Teraz przedstawię wam sprawę z demkami. Co to jest demko ? W skrócie filmik, który pokazuję nam grę podejrzanego gracza, a my na jego podstawię możemy te demko rozpisać. Przedstawię wam teraz wszystko co powinniście wiedzieć o tym.

1. Jak nagrać demko ?

Wchodzimy w konsolę podczas gry i wpisujemy record "nazwa demka" polecam wam, żeby ta nazwa demka jednak była by nazwą nicku oskarżonego, bo wtedy łatwo będzie demko znaleźć i odpalić. 

2. Jak ściągnąć demko ?

Wchodzimy na forum i szukamy z listy serwerów, serwer, na którym gracz zrobił demko. Kiedy znajdziemy serwer klikamy HLTV i szukamy demko. Jak je znaleźć ? Musimy mieć info na jakiej mapie demko było robione i o której się zaczęło i skończyło. Kiedy znajdziemy klikamy "download". Kiedy demko się ściągnie, musimy je przenieść do folderu i je rozpakować, a na końcu zmienić nazwę np.: Kropka Cheater i kiedy to zrobimy przenosimy demko do folderu z cs'em i włączamy cs'a. W konsoli piszemy viewdemo "nazwa demka" i oglądamy. 

3. Jak rozpisać ? 

To jest już trudniejsza kwestia. Co musimy przygotować ? Kartkę i długopis oraz słuchawki. Oglądamy demko i przewijamy do przodu do tyłu lub pauzujemy. Przy dziwnych akcjach dajemy stop i piszemy na kartce "czas" "akcja"   Np.: 5:20 Gracz dziwnie strzela do przeciwnika i w zależności czy to jest czysta akcja czy nie musimy pisać + lub -. 

3. AmxBans

Najłatwiejsza sprawa dla rangi UnBanteam. Co to jest ogólnie ? AMXBans jest to zaawansowany system banów, który każdy może posiadać na swoim serwerze oraz serwerowni, z poziomu AMXBans można m.in dodać admina, zbanować gracza, wyszukać swojego bana, lub bana innych graczy, o szukaniu banów właśnie jest ten poradni.  Jak te rzeczy robić ? Już mówię :

1. Jak zbanować :

W chodzimy w strefę adminów. Wchodzimy w zakładkę dodaj bana i wypełniamy poszczególne opcje. Kiedy to zrobimy klikamy dodaj.

2. Jak odbanować :

Szukamy bana, który nas interesuje. Później klikamy pokaż szczegóły. Następnie klikamy edytuj i pokazuję się nam okienko i tam klikamy odbanuj i zapisujemy nasze zmiany. 

To tyle. Poradnik w 100 procentach mój. Zakaz kopiowania. Poradnik pisałem kiedyś na innym forum i przyjął się dobrze. Poradnik jest mój ! Wszelkie błędy proszę zgłaszać tutaj ! :)

Edytowane przez HoT H3arT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Poradnik dobry, ale nie na naszą sieć. 

1 godzinę temu, HoT H3arT napisał:

Chodzi tu głównie o ilość robienia screenów przez admina. Admin ma obowiązek zawsze robić 5 screenów, ale jeżeli gracz da mniej niż 5, to albo admin nie zrobił tyle ile musiał, co się zdaża każdemu i wtedy admin jest pytany o tą kwestię, ale jeżeli admin napiszę, że dał 5 screenów i to udowodni, to znaczy że gracz skłamał i ma coś do ukrycia. 

Ilość ss jest robiona AUTOMATYCZNIE, admin nie robi ich przez konsole, a przez amxmodmenu. 

1 godzinę temu, HoT H3arT napisał:

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest nazwa screenów.Prawidłowa nazwa screenów ma wzór "nazwa mapy" "0001" itd np.: De_Dust 0001, De_Dust 0002, jeżeli nazwa występuje w innej kolejności, albo piszę Snapshot 0001, to znaczy że gracz przerabiał ss'y i nie dostaje UB. 

Nazwa ss to HalfLife00 01 02 itd.

1 godzinę temu, HoT H3arT napisał:

Teraz jest zabawa. Mamy 5 screenów. Każdy screen powinien różnic się o 1 sekundę robienia ich. Np.: 

23 lipca 2017 13.23

23 lipca 2017 13.24

23 lipca 2017 13.25

23 lipca 2017 13:26

23 lipca 2017 13:27

Tak powinno to wyglądać, jeżeli nie różni się o 1s, to znaczy że gracz coś robił przy screenach ;)

Nie prawda. Dużo zależy od serwera, lagów itp.

Dalej nie czytałem skupiłem się na tym. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...