Skocz do zawartości
SQNFUN

 zamknięty Konfesjonał

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam do Was pytanie. 

Wiem, że w dzisiejszych czasach nie każdy ma czas aby pójść w niedziele do kościoła, a co dopiero się wyspowiadać, dlatego też aby wyjść na przeciw oczekiwaniom użytkowników naszej sieci wychodzę z inicjatywą dzięki której bez wychodzenia z domu moglibyście się wyspowiadać, skorzystać z porady duchowej czy też uzyskać rozgrzeszenie. Jeżeli zainteresowanie byłoby dość spore to może nawet rozszerzylibyśmy ofertę i doszłyby takie opcje jak chrzest, komunia święta czy też bierzmowanie.
 Wiem, że propozycja może wydawać się bardzo dziwna i pewnie myślicie sobie "co za debil" ale to właśnie użytkownicy naszej sieci skłonili mnie do napisania tej propozycji.
Jak myślicie - ma to sens czy nie bardzo? Zapraszam wszystkich do dyskusji, a ja ze swojej strony oferuje pełne zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest to bardzo dobra propozycja, w dzisiejszych czasach bardzo wielu ludzi potrzebuje porady mentalnej, więc na ts'ie będzie to dość oryginalna opcja. Pod porady duchowe można podciągnąć tzw. żale na temat kogoś z administracji czy forum i osoba w "konfesjonale" trzymałaby te wypowiedzi w sekrecie. Nie owijajmy w bawełnę, ale i tak na ts'ie się nic nie dzieje, tudzież chętnie bym się wyspowiadał.

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


6 minut temu, B2K napisał:

Jest to bardzo dobra propozycja, w dzisiejszych czasach bardzo wielu ludzi potrzebuje porady mentalnej, więc na ts'ie będzie to dość oryginalna opcja. Pod porady duchowe można podciągnąć tzw. żale na temat kogoś z administracji czy forum i osoba w "konfesjonale" trzymałaby te wypowiedzi w sekrecie. Nie owijajmy w bawełnę, ale i tak na ts'ie się nic nie dzieje, tudzież chętnie bym się wyspowiadał.

Pozdrawiam cieplutko

Wiedziałem, że będą zainteresowane osoby tym tematem!
Ze swojej strony mogę obiecać, że wszystkie grzechy czy też problemy omawiane na kanale  "Konfesjonał" zostawałoby tylko między duchownym, a osobą potrzebującą pomocy.
Niech światłość rozświetli Wasze dusze!

Edytowane przez SQNFUN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W naszej parafii nie będzie niestety konfesjonału :(  Jak wiadomo jak jest konfesjonał musi być spowiednik a wśród cech dobrego spowiednika wyróżnia się miedzy innymi: czystość, życie w zgodzie z innymiroztropność, doświadczenie ludzkie, spowiednik powinien wystrzegać się moralizowania i przeceniania postanowień osoby przystępującej do spowiedzi. Nie powinien ograniczać jego samodzielności. Spowiednik nie może żądać wyłączności w prowadzeniu drugiego człowieka ani lekceważyć spostrzeżeń innych spowiedników, które przekazuje mu spowiadający się. Nie może również narzucać się ze swoim kierownictwem komuś, kto o to nie prosi.  A osób które posiadają te cechy to można na próżno szukać u nas na sieci. Smutne ale prawdziwe.

 

 

PS. "co za debil" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


watekzamkniety.png
 

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.
Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

Pozdrawiamy,
Zespół Multi-Head.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...