Skocz do zawartości
pionteczekessa

Chwilo wywiad #1 | Barcelona, Real, Wawrzyniak / Luźna rozmowa z HQ o piłce.

Rekomendowane odpowiedzi

[align=center]Jak wyszła rozmowa osobie, której nawet w najmniejszym stopniu nie interesuje świat piłki nożnej (czyt. mnie)? Zapraszam do czytania. :)

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Witaj, porozmawiajmy sobie troszkę o piłce nożnej. Zacznę od najważniejszej rzeczy: komu kibicujesz?

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Witam, a no porozmawiajmy. Osobiście od wielu lat kibicuje Barcelonie.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Czemu akurat Barcelona?

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Otóż parę lat temu, gdy moje oczy pierwszy raz ujrzały piłkarski świat, pojawił się pewien zawodnik, mianowicie Ronaldinho. Jego gra, podania, strzały i niesamowite dryblingi nakłoniły mnie abym obserwował jego dalsze postępy. Ronaldinho wtedy dołączył do Barcelony i od tamtego czasu kibicuje Blaugranie. Po kilku meczach już nie tylko Ronaldinho ale i cała Barcelona mnie zachwywała, a tak pozostało do dziś.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Moja krew. ;) Skoro już wiem o co mam nie pytać, powiedz czy sam osiągnąłeś coś w świecie piłki nożnej.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Osiągnąłem jedynie kilka dobrych podwórkowych zagrywek. Nigdy nie myślałem nawet o grze w jakimkolwiek klubie. Wiele osób mnie do tego nakłaniało, jednakże ja mam co innego w planach, a piłka nożna? Piłka nożna to coś co dla mnie jest odrzuceniem problemów dnia codziennego, dlatego jako takich osiągnięć specjalnych nie mam.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]W porządku. Co sądzisz o odejściu Alvesa z Barcy po zakończeniu sezonu? Stracili czy może zyskali?

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Jest tutaj jedna komplikacja, Dani Alves został w Barcelonie.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Słyszałem inaczej. Możesz przybliżyć mi tę informację?

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Tu nie ma co przybliżać, Alves w zgodzie z klubem i agentem zdecydował pozostać na następny sezon. Odszedł m.in A.Sanchez, C.Fabregas, C. Tello. Na wypożyczenie natomiast poszedł moim zdaniem wielki talent Barcelony - G. Deulofeu.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Rozumiem. Co według Ciebie posiada Barcelona, czego Real nie posiada?

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Zdecydowanie Blaugrana posiada lepsza szkółkę. Co roku masa młodzieży z akademii Barcelony ma szansę na zostanie gwiazdą światowego kalibru. No i posiada mnie za kibica oczywiście. 8)

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Szkółka szkółką, ale chciałbym się dowiedzieć jakie różnice zauważasz pomiędzy grą tych obydwu zespołów.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Barcelona od kilku lat kreuje swoją grę na podania co do milimetra, gdy przeciwnicy są zdezorientowani to podanie do ataku i ktoś (głównie Messi) leci atakować bramkę. Real natomiast zdecydowanie gra z kontry. Posiadają bardzo dobrych środkowych obrońców, którzy gdy przechwycą piłkę od razu podają ją do przodu. Wracając do Barcelony - Mam nadzieję, że trener Barcelony - Luis Enrique wprowadzi coś bardziej dynamicznego i efektywnego.

[/align]

 

[align=center]

Oby. :) Teraz trochę z innej beczki. Jak wyobrażasz sobie naszą reprezentację za 5-10 lat?

 

 

 

Chciałbym aby polska piłka nożna była w końcu doceniana, a co za tym idzie chciałbym aby szło jej jak najlepiej. Marzy mi się chociaż te 20 miejsce w rankingu FIFA. Liczę, że przez te 5-10 lat tacy zawodnicy jak na przykład Arek Milik czy Paweł Wszołek wiele pokażą.

 

 

 [/align]

 

[align=center]Kibicujesz polskim drużynom?

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Nie interesuje mnie los żadnej z polskich drużyn, chociaż miasto w którym mieszkam (można powiedzieć) jest wręcz zakochane w Arce Gdynii.  :)

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Skoro już mowa o kibicowaniu... Co sądzisz o kibolach, bijatykach i zamieszkach podczas meczów?

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Zamieszek jako tako nie popieram, nie wnoszą one nic dobrego w świat piłki nożnej, a skutki wspomnianych bijatyk czy zamieszek to tylko i wyłącznie kary finansowe czy wykluczające dla klubu. Z "Kibolami" jest inaczej, nie przeszkadzają mi oni.. co więcej - Kibole (Kibice z definicji) są ważną częścią piłki nożnej. Zawsze zjednoczeni, często ze swoimi jasno określonymi zasadami honorowymi, a co najważniejsze.. Nikt inny pierwszy nie pójdzie bronić swoich barw klubowych czy narodowych jak kibol. Oglądając mecze można zauważyć, że kibole na boisku stają się jak jedna rodzina.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Popieram Twoją wypowiedź. Natomiast chciałbym się dowiedzieć nieco o Twoich umiejętnościach.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Rozumiem, że pytasz o umiejętności gry. Dokładnie 2,5 roku temu kupiłem sobie buty do grania i stwierdziłem, że tak będę spędzał wolny czas. Wtedy byłem najsłabszy, lecz gdy inny siedzieli w domu i objadali się frytkami to ja biegałem czy trenowałem strzały, podania, wolne, rożne i można powiedzieć, że przyniosło to efekty. Na tą chwilę osoby, które kiedyś były ode mnie zdecydowanie lepsze są pod wrażeniem tego jak się pod względem gry rozwinąłem. Nie przechwalając się powiem tylko, że lubię urządzić sobie rajdzik skrzydłem czy ewentualnie pobawić się w dryblingi. Potrafię tylko podstawowe tricki jak Ruletka, Rainbow, ATW czy Piętka Wawrzyniaka - dodatkowo kilka randomowych jak efektowne przeniesienia piłki. Mogę się też pochwalić, że mam dobrą kontrolę nad piłką, lecz to chyba tyle. Ciężko samemu siebie oceniać, ponieważ ja wiem, że mogę nauczyć się więcej i lepiej.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Też bym mógł, ale trzeba coś zrobić z dwoma lewymi nogami. :P Może jakieś rady dla takich lowów jak ja? ;p

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Dla ciebie już nie ma ratunku. :D A poważnie, jeśli masz chęci to wyjdź i pograj, a jak ci się spodoba to poćwicz trochę, jak się chce coś zrobić to się to zrobi, proste.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Zmieniłbyś zdanie gdybyś zobaczył jak gram. ^^ Cóż, nie mam więcej pytań, dodam też, że nie mam zielonego pojęcia o piłce nożnej i lepiej się nie tykam. Dzięki za rozmowę, trzymaj się.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Jak wolisz. Również dziękuję, cześć.

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]_________________________________________________________________________________

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]Dla tych co lubią triki urywek rozmowy z poza wywiadu:

[/align]

 

[align=center] [/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: nauczyć cię piętki wawrzyniaka?[/align]

 

[align=center]Freezu: nie wiem jak to wyglada[/align]

 

[align=center]Freezu: ja ku*wa nie umiem prosto podac to co Ty mi o trikach pieprzysz ? [/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: Twoja drużyna wygrywa[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: jesteś blisko swojej bramki[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: stoi koło ciebie dwoch przeciwników[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: kopiesz krzywo piętą[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: przeciwnik przejmuje[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: i strzela[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: niszcząc marzenia[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: o tym, że Polska wygra z Niemcami[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: o tak[/align]

 

[align=center]HardeQ #STL: wawrzyniak ch*ju[/align]

 

[align=center]Freezu: XDDDD[/align]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wywiad bardzo fajny. Co do Barcy i Realu. Barca jest według mnie słabsza jeśli chodzi o kadrę, ale lepsza pod względem szkoleniowym. Luis Enrique jest według mnie 100% lepszym trenerem niż Gerardo Martiono (polecony przez Messiego  :rofl:  :rofl:  ) . A co do Realu Florek Perez po wczorajszym meczu Niemcy:Argentyna pewnie nie ma za ciekawej miny po tym jak sprzedał Di Marię. Dla mnie to jeszcze lepiej  :good:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...