Jump to content
dupadupadupadupa

[ZAMKNIĘTY Inwigilacja internetu

Recommended Posts

Jak pewnie wielu z Was słyszało, od teraz będziemy INWIGILOWANI w Internecie (Prezydent Duda podpisał ustawę). Co to oznacza? A no to, że dzięki tej ustawie policja i inne służby mogą nas całkowicie legalnie, bez naszej wiedzy i zgody inwigilować. Od teraz mogą nas podsłuchiwać, wchodzić w naszą kamerkę internetową i patrzeć dlaczego wchodzimy na strony porno, przechwytywać dane z komputerów, smartfonów, tabletów itd. Lepiej uważać co i z jakiej strony się ściąga, ponieważ któregoś dnia mogą zapukać do naszych drzwi funkcjonariusze policji.

 

Polecam tutaj dwa artykuły, w których mowa jak zabezpieczyć nasze urządzenia (chociaż w małym stopniu) przed inwigilacją:

 

 

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-zaszyfrowac-smartfona-i-zabezpieczyc-przed-inwigilacja.html

 

http://www.spidersweb.pl/2016/01/ustawa-inwigilacyjna-szyfrowanie-danych-ochrona-prywatnosci-poradnik.html

 

 

 

Oczywiście nic nie daje stuprocentowego bezpieczeństwa- wszystko można w końcu rozszyfrować. Jednak dzięki tym sposobom możemy chociażby utrudnić działania, które mają na celu nas "prześwietlić", przez co ktoś może po prostu zrezygnować i próbować włamać się na następne urządzenie, zostawiając nas w spokoju.

 

 

 

A jak już o tym piszemy- to do jasnej anielki... jakim prawem PISOWCY wprowadzają w życie taką ustawę? Gdzie tu prywatność i swoboda ruchu w Internecie? Czy jest to całkowicie zgodne z konstytucją? Co o tym sądzicie?

 

 

 

Jedno jest jednak pewne- każdy nasz ruch w internecie jest, był i będzie monitorowany. Wszystkie nasze wiadomości, zdjęcia, filmy zapisywane (nawet jeśli wszystko usuniemy, to w sieci i tak to zostanie). Jednak do tej pory nikt LEGALNIE nie włamywał się do naszych komputerów, nie sprawdzał co ściągamy z torrentów, nie wchodził w naszą kamerkę internetową... i nie miał okazji postawić nas za to przed sąd!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Nie kminię, ta inwigilacja jest od dawna, tylko nikt Ci o niej nie mówił, bo poprzednia władza wolała to raczej ukrywać.

 

Teraz jasno określili się jaka jest sytuacja i nagle każdy się boi?

 

C'mon.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...