Skocz do zawartości
leeeeebo?

[ZAMKNI??TY]Propozycja co do przyj??c admin??w.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zauważyłem że niektórzy admini, mimo swojego ogaru na serwerze za nim dostali rangi, nie mają kompletnego pojęcia na temat funkcji admina. Mam tutaj na myśli np dawanie ub, osobom które nie powinny dostać tego ub, banowanie bez podstaw, tzn nie według regulaminu, słaba znajomość amxmodmenu/ a przede wszystkim komend amx'a.

 

Wedlug mnie każdy nowy admin, powinien mieć krótki teścik z regulaminu danego serwera, oraz amx'a.

 

Tzn podstawy , pytanie "Jak napisać na sayu do gracza, żeby tylko on to widział" albo na jaki okres dajemy bana za obelgi, kiedy może być łagodny ban. Czas odpowiedzi 5 sekund. Może to niektórym się zdać mało przydatne, ale gdy czytam na steamie od admina X, jak się daję ub, to ręce opadają po kostki, bądź bardzo słaba ocena ssów.

 

Według mnie takie zasady powinny się tyczyć każdego przyszlego admina, obojętnie jakiego serwera. To tylko moja propozycja.

 

A taki teścik to maksymalnie 3 minuty, więc dla opiekunów, osob odpowiedzialnych za dodawanie adminów na serwer to nie problem powinno stanowić. Sieć jest bardzo dobrze rozwinięta, lecz może się jeszcze bardziej rozwinąć, robi to. A kadra powinna być ogarnięta nie tylko pod względem zachowania, czy pomocy adminom w np. łapaniu czitów. Mam też prośbę, aby każdy nowy admin nie robił każdemu na którego dostanie ssy, nie ogladajac podejrzanego nawet minuty. To bezsens, po co wtedy sie starac o admina? Jesli zrobi sie ssy, i ma sie w nosie resztę. Admin to funkcja, ale rowniez umiejetnosc odroznienia czitera od osoby grajacej clar, admin również powinien posiadać duzo cierpliwości, a czesto sie to zmienia gdy zwykly gracz awansuje na range admina.

 

 

 

pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem za oraz mam taki pomysł 

 

Znajomość amx:

 

1-Nie wiem co to 

 

2-Słyszałem ale nie używałem

 

3-Słyszałem i raz/dwa razy użyłem

 

4.Słyszałem i używałem przez kilka tygodni

 

5- Słyszałem i miałem admina dłużej niż miesiąc ale krócej niż 3 miesiące

 

6.Słyszałem i miałem admina dłużej niż miesiąc ale krócej niż 3 miesiące.Oraz umiem posługiwać się Consolą.

 

7.Słyszałem i miałem admina wiem co to amx mod menu ,consola, i znam komendy.

 

8.Słyszałem i miałem admina wiem co to amx mod menu ,consola, i znam komendy.Umiem wrzucić coś na serwer

 

9.Słyszałem i miałem admina wiem co to amx mod menu ,consola, i znam komendy.Umiem wrzucić i zainstalować coś na serwerze.

 

10.Słyszałem i miałem admina wiem co to amx mod menu ,consola, i znam komendy.Umiem wrzucić i zainstalować coś na serwerze.Pisze pluginy i je wgrywam.

 

1/10 to skala oczywiście.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pozdro, to juz jest, tzn ta skala. Jesli ktoś wali 9/10 amx'a to powinien umieć pisać pluginy itp już.

 

Ale ja tutaj miałem bardziej na mysli to żeby każdy nowy admin znał regulamin serwera gdzie składa podanie, znał podstawy amx'a tzn komendy bo nic innego sie nie wymaga od niego, oraz jak dobrze ocenić ssy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Test ze znajomości regulaminu na COD MOD 200 był więc to żadna nowość. Nie wiem jak się ma rzecz na innych serwerach.Według mnie również graczy czy koledzy z administracji szybko zorientują się że ktoś nie ogarnia i gubi się. A ludziska z administracji zawsze są skorzy do pomocy, więc nie widzę problemu. Do sprawdzania SS powołany jest UNban team i nie wieże że nie wykryją jakiś nieprawidłowości. SS zazwyczaj ogląda parę osób, wystarczy sprawdzić sobie liczbę pobrań, tyle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiesz, nie jesteś adminem to pierwsza sprawa, więc raczej nie widzisz co się dzieje w kuluarach. Ub team, według mnie ma dobry skład, oprócz jednej osoby i to żadna nowość, poza tym oni też nie mają zawsze czas, nie są ciągle online.

 

Według mnie test z podstaw komend amx'a powinien być. I co z tego że admini są skorzy do pomocy? Tzn, że ja mógłbym np skladac podanie o moderatora z iloscia 20 postów, bo gdy dostanę range do nadrobie do tych 100? No chyba nie : ) Po prostu ja zawuażyłem bany bez podstaw, ssy od "dupy" strony. I tak dalej i tak dalej.. 

 

Nie wprowadzanie takich zasad, będzie rodziło syf. I wtedy skorzy admini nic nie pomogą, bo problem będzie do h@.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pierwsza sprawa to że jestem tutaj prawie od początku tej sieci i nawet miałem tutaj admina, więc wiem co się dziele w kuluarach. Nie rozumie Twojego toku myślenia, mogę spełniać wszystkie wymagania i mieć nawet 100h na serwerze, ale żeby ogarnąć admina trzeba być bystrym i bardzo szybkim a nawet spostrzegawczym. Tego według mnie kolego nie da się nauczyć i tyle...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ta, właśnie widać że wiesz co się dzieje.

 

Nie chce tutaj zbędnego spamu, o opinie prosze innych.

 

A co do Ciebie, to naucz się czytać ze zrozumieniem, bo widać piszesz zupełnie o czyms innym, niz w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Proponuję zapoznać się z definicją spamu.

 

Tak na przyszłość, jeżeli piszesz temat to przemyśl czy warto pisać o rzeczach które mają miejsce bądź są bardzo rozwinięte. Tematu nie umiesz obronić, więc o czym tutaj dyskutować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Jestem za oraz mam taki pomysł 

 

Znajomość amx:

 

1-Nie wiem co to 

 

2-Słyszałem ale nie używałem

 

3-Słyszałem i raz/dwa razy użyłem

 

4.Słyszałem i używałem przez kilka tygodni

 

5- Słyszałem i miałem admina dłużej niż miesiąc ale krócej niż 3 miesiące

 

6.Słyszałem i miałem admina dłużej niż miesiąc ale krócej niż 3 miesiące.Oraz umiem posługiwać się Consolą.

 

7.Słyszałem i miałem admina wiem co to amx mod menu ,consola, i znam komendy.

 

8.Słyszałem i miałem admina wiem co to amx mod menu ,consola, i znam komendy.Umiem wrzucić coś na serwer

 

9.Słyszałem i miałem admina wiem co to amx mod menu ,consola, i znam komendy.Umiem wrzucić i zainstalować coś na serwerze.

 

10.Słyszałem i miałem admina wiem co to amx mod menu ,consola, i znam komendy.Umiem wrzucić i zainstalować coś na serwerze.Pisze pluginy i je wgrywam.

 

1/10 to skala oczywiście.

 

 

Opcja kopiuj / wklej? :) 

 

A co do pomysłu jestem za. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Opcja kopiuj / wklej? :)

 

A co do pomysłu jestem za. :)

 

 

Nie sam tego pisałem ale kopiowałem niektóre rzeczy bo poco mam 2 raz to samo pisać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Otóż zwykle adminów dostają osoby, który aktywnie wskazują na u@ oszustów. To czy dana osoba ogarnie funkcję okazuje się w praniu. Test na znajomość komend amxx moim zdaniem jest kompletnie zbędny. Po co komu komendy jeśli mamy menu, które jest zupełnie wystarczające do pełnienia funkcji admina. Sami opiniujecie kandydatury więc może zacząć Was sprawdzać czy potraficie rozpoznać w graczu admina. Jeśli kandydat nie sprawdzi się na stanowisku traci go w trybie natchmiastowym.

 

 

 

Edytowane

 

http://multi-head.pl/topic/17505-skarga-czorny-dd2/#entry105209 może najpierw kompetencje pomysłodawcy sprawdzimy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Narkoman, sam kiedyś byłem początkującym i takie same pytanie zadawałem kolegą "adminą" więc ty jako obeznany w tym całym "amx" oraz amxx" to powinieneś pomóc tym młodym, początkującym.

 

Pojęcie znajomość amx każdy inaczej interpretuje, ponieważ dla jednego jest to robienie ss, dawanie bana, czy zrobienie fotek, a dla drugiego to pisanie pluginów, edycja, etc.

 

Jak dla mnie jest to kiepski pomysł, bo czemu ma być ktoś skreślony tylko dlatego, że nie wie jak się daje UB. Czasami tak jest, że ktoś się tym nie zajmował, bo od tego byli moderatorzy, albo ub team, a czemu tak pisze, ponieważ sam to wszystko kiedyś przerabiałem, ale nie myślcie sobie, że nie potrafie tego.. ja tylko sobie gdybam :)

 

2 rzecz jest taka, że komend nam nie potrzeb, gdyż mamy menu admina o czym juz wspominał "Kąsek" i tam jest wszystko czarno na białym nawet gdyby było po Angielsku to sobie wpisujemy amx_langmenu "pl" i już po kłopocie

 

I tyle w tym temacie. Jeżeli dręczą cię na steam takimi pytaniami to załóż temat w kanciapie, albo odsyłaj do opiekuna :) Od tego jest, aby pomógł, wytłumaczył :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Old widać że się nie rozumiemy. Owszem byłem, podkreślając słowo byłem początkującym adminem. Poza tym, ja nie napisałem tylko o samych komendach amx'a, lecz o znaniu zasad na serwerze rownież, a z tym sa problemy.

 

Konsku, na każdym serwerze się korzysta z amxmodmenu, to oczywiste. Jednak ja mam na myśli komendy pośrednie, czyli takie jak np. pisanie do gracza za pomocą chatu, i kilka innych. A tylko po to aby sprawdzić czy rzeczywiście mamy do czynienia z osobą która jak to pisze w podaniu posiada ogarniętego amx'a na 7, czy nie kłamie.

 

Rozumiem, ze nowym trzeba pomoc, lecz odpowiadania na błahe pytania typu jak dajemy ub, albo jak robimy ssy to chyba tragedia :)

 

Chciałem tylko poruszyć aby przed dodaniem admina sprawdzić jego bystrość itp. A że ludzie dają "Tak" pod kogoś podaniem to już inna sprawa, bo może być ogarem fakt, i kulturalnym człowiekiem, ale jako admin może działać w panice i sobie nie poradzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To może psychotesty? Lub świadectwo przynależności do elity superinteligentnych? Oczywiście koloryzuję ale jest to nietrafiony pomysł. Od dawanie ub jest przede wszystkim odpowiednia grupa na forum, admini mogą lecz nie muszą jej pomagać. To, że ktoś Cię pyta raczej dobrze o nim świadczy gdyż pokazuje w ten sposób chęć poznania czegoś nowego, nie skreślaj nikogo na starcie, bo nie zna komendy na zmianę nicku graczowi. Sam jej nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 Okej Konsku.

 

Głównie mi chodziło  o to aby admini przykładali więcej serca do posady. Czyli oceniali dłużej niż minutę gracza, oraz żeby banowali zgodnie z zasadami sieci.

 

 

 

ps. Przez takie osoby jak ty staję wredny dla innych, mam na myśli tą koloryzacje :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Admini, którzy olewają swoje obowiązki bądź wykonują je niesumiennie tracą swoją posadę. Na tym polega selekcja. Słabe ogniwa są eliminowane na miejsce których przyjmowani są nowi kandydaci. Zawsze tak było, jest i będzie. Nie tylko zresztą u nas. W ten sposób wyłania się elita spośród adminów będąca godna swojego stanowiska. Jeśli nie dasz szansy nowej osobie nie dowiesz się jak dobrym byłaby adminem i żaden test tego nie pokaże. Tylko praktyka.

 

 

PS. Ty stajesz się wredny? A niby czemu? Wrednym się jest a nie się staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czorny weź człowieku nie bądź żałosny i nie udawaj tutaj GURU forum bo nim nie jesteś ...  Nie potrafisz nawet Powiedzieć o kogo ci chodzi ale skapłem się że to chodzi o mnie.

 

Nigdy nie dawałem ub na forum i nie potrafiłem tego robić ale chciałem się nauczyć .. widziałem że wcześniej dawałeś ub graczą więc poprosiłem cię o pomoc a Ty mnie wyśmiałeś to wiele o tobie świadczy.

 

Sam Nie panujesz nad swoimi emocjami dajesz bana za kulture na tydzień itp,  a oceniasz pracę innych adminów że niby oceniamy gracza po minucie jak jest gracz podejrzany to robimy mu ss-y to przecież nic strasznego a według ciebie mamy czekać 10 minut aż gracz wyjdzie z serwera?

 

 

 

Chcesz sprawdzić kogoś ( BYSTROŚĆ)???? A kim ty jesteś żeby sprawdzać kogoś bystrość? psychologiem? Mierzy się nas nową miarą nie tylko według tego, jacy jesteśmy bystrzy, jakie mamy przygotowanie czy wiedzę,tylko jak dajemy sobie radę ze sobą i innymi.

 

 

 

Nic do ciebie nie mam ale po niektórych postach które piszesz widzę że trochę przesadzasz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


***Wiadomo?? wygenerowana automatycznie***

 

mxwk.png

 

Wtek zosta?? zamknity przez moderatora forum.

 

Je??li si z tym nie zgadzasz raportuj ten post u moderator??w lub administrator??w.

 

Pozdrawiamy

Zesp???? Multi-Head.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...