Skocz do zawartości
Bad ek`

Masz syf na kompie? Postaram się pomóc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie jestem informatykiem, lecz lubię się bawić w takie rzeczy. Jeżeli masz problem z komputerem (czyt. wolno się włącza, zamula) mogę Ci pomóc żeby szybciej się włączał, a także był nieco dynamiczny, a także pomogę Ci usunąć niechciane aplikacje.

 

 

Co potrzebujesz?

 

1. CCleaner - POBIERZ [Należy pobrać naciskając "linki bezpośrednie" po prawej stronie i wybrać odpowiednią wersje (Najczęściej jest to wersja "stabilna" po twój system bitowy)]

 

 

Dzięki tej bezpłatnej aplikacji będziesz mógł "ogarnąć" programy przy starcie komputera, a także wyczyścić "cookies" z przeglądarki i naprawić rejestr (nie polecam tego, bo można zrypać sobie komputer)

 

 

2. HiJackThis - POBIERZ [Należy pobrać naciskając "linki bezpośrednie" po prawej stronie i wybrać odpowiednią wersje (Najczęściej jest to wersja "stabilna" po twój system bitowy)]

 

"HijackThis rewelacyjny program pozwalający na uporanie się ze złośliwym oprogramowaniem np. podmieniającym stronę startową przeglądarki internetowej.

 

Program umożliwia wyszukanie komponentów takich jak dodatkowe paski narzędzi (toolbars), kontrolki ActiveX, dialery, programy szpiegujące itd" dobreprogramy.pl

 

 

3. Dr.WEB CureIt! (wersja "darmowy skaner) - POBIERZ [Należy pobrać naciskając "linki bezpośrednie" po prawej stronie i wybrać odpowiednią wersje (Najczęściej jest to wersja "stabilna" po twój system bitowy)]

 

 

Bardzo go polecam. Dzięki niemu pozbyłem się syfu z komputera, z którym nie dawały rady następujące programy antywirusowe: EsetSmartSecurity, nod32, avast, avg...

 

 

Podałem wam programy, z których korzystam i nigdy nie miałem z nimi problemów prócz CCleanera (naprawiałem rejestr i tego Wam nie polecam).

 

 

Chcecie abym Wam pomógł? Nie ma sprawy wystarczy:

 

Wysłać mi na PW logi z HIJACKTHIS. Jak to zrobić? Proszę:

 

 

- Po odpaleniu programu wchodzicie w "main menu":

kqy5.jpg

 

- Następnie klikacie w "Do a system scan and save logfile":

324x.JPG

 

- Na końcu wysyłacie mi na PW forum to co wyskoczyło Wam w notatniku:

j573.jpg

 

 

Teraz zajmijmy się drugim programem CCleaner, żeby usunąć "cookies" z przeglądarek należy nacisnąć "uruchom cleaner" (wszystkie przeglądarki internetowe w tym czasie muszą być wyłączone!):

o3fh.jpg

 

 

Drugą rzeczą jest wysłanie mi zdjęcia z Autostartu (w temacie lub na forum PW + napisanie jakie programy chcecie przy włączeniu komputera):

 

-Wchodzimy w narzędzia---> Autostart i robimy screena.

b53d.jpg

 

Proszę o niezamykanie tematu, osoby będą mogli w lepszy sposób skontaktować się, a także podzielić się z opinią. Z góry dziękuję.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

CCleanera używam od dawana i jest bardzo dobry oraz przydatny, dla Ciebie leci plusik za Poradnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Każdy chyba używa CCleanera bo jest dobry i skuteczny :D

 

+ za poradnik.

 

 

 

 

Jest kilka innych bezpłatnych programów, które uporają się z innym syfem niż "cookies", autostart.

 

Dzięki za +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Dzieki za dr.Web 2 trojany :DD leci+

 

 

 

 

Nie ma sprawy, polecam ten program z całego serca. Dużo mi pomógł, jak coś to wal na PW, wyślij logi z Hijackthis, a ja w razie moźliwości pomogę.

 

 

 

ed. będe wieczorem w miare możliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na Twoim miejscu bym odinstalował malwarebytes'a i avasta - nie polecam tych antywirusów.

 

 

 

Ten Dr.Web, który podałem to tylko skaner (więc powinien się nie gryźć z nimi), jest wersja z antywirusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

To nie temat dotyczacy forum.

 

 

 

// Przenosze.

 

 

 

 

Nie znasz chyba regulaminu. To jest poradnik + pomagam ludziom, ale Ty tego nie rozumiesz, bo Twoje poradniki są skopiowane z innych forum. :)

 

+ dzieki za nazwannie mnie dwulicowym, kocham to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

 

To nie temat dotyczacy forum.

 

 

 

// Przenosze.

 

 

 

 

Nie znasz chyba regulaminu. To jest poradnik + pomagam ludziom, ale Ty tego nie rozumiesz, bo Twoje poradniki są skopiowane z innych forum. :)

 

+ dzieki za nazwannie mnie dwulicowym, kocham to.

 

 

Dokladnie pomagasz ludziom a nie Forum :) Tak jak powiedzialem, pogadajmy na Ts, a nie próbujesz sie uwazac za kogos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

 

 

To nie temat dotyczacy forum.

 

 

 

// Przenosze.

 

 

 

 

Nie znasz chyba regulaminu. To jest poradnik + pomagam ludziom, ale Ty tego nie rozumiesz, bo Twoje poradniki są skopiowane z innych forum. :)

 

+ dzieki za nazwannie mnie dwulicowym, kocham to.

 

 

Dokladnie pomagasz ludziom a nie Forum :)Tak jak powiedzialem, pogadajmy na Ts, a nie próbujesz sie uwazac za kogos lepszego.

 

 

 

 

Idź zobacz jakie są proadniki "forum", a później do mnie pisz. A ludzie to nie część forum?

 

Masz funkcje i czujesz się lepszy na forum miejąc range, potem zmieniasz temat. I po co mam niby z tb gadac? żałosne.

 

Proszę o zdanie h@ + usuniecie spamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

Badus, a czy pomógł byś mi z pewnym wirusem? Otóż jest to jakiś wirus policyjny, który każe zapłacić 500 zł za odblokowanie komputera. Są różne wersje tego wirusa. (możesz sb zobaczyć na google jak on wygląda) Jeśli byś wiedział jak się z tym uporać to proszę o kontakt na pw bądź gg (40390792, proszę nie usuwać nr, każdy może go dostać ) Chciałem go dac do serwisu, ale nwm czy mi się opłaca (trzeba było by robić pewnie jakiś reset czy coś, nie opłacalne, gdyż jest to już dziadek (komputer). Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobrze, w takim razie przepraszam, juz cofam. Wcale nie czuje sie lepszy z ta ranga, kazdego uwazam za rówiesnika. Po porstu sie staram jak moge.. Wybacz jezeli Tobie to przeszkadza.

 

 

 

// Przenosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

@ Thegrabaarz :

 

 

 

W razie takiego problemu nie zawsze jest możliwość w normalnych warunkach przywrócić system.

 

Należy wejść w tryb awaryjny (naciskać F8 przy starcie komputera, następnie z listy wybrać tryb awaryjny), system uruchomi się normalnie i dopiero wtedy ze startu (start, akcesoria..) zrobić przywracanie systemu. Można wejść w awaryjny z obsługą sieci, ściągnąć antywirusa, ten z pewnością sobie poradzi z wirusem.

 

 

 

Podstawą do unikania takich i podobnych problemów jest odpowiednie oprogramowanie antywirusowe. Popularne, darmowe programy nie spowalniają komputerów (o nowych sprzętach nie wspominając). 10 minut zabawy w ściągnięcie i zainstalowanie, a możemy zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy (np. na nowy dysk twardy). Sam przy odpowiedniej wiedzy i oprogramowaniu miałem okazję całkiem niedawno uświadczyć kasację danych z mojego dysku, więc zasłanianie się wiedzą czy nieprzechadzanie się po nieznanych częściach sieci internet nie jest żadną wymówką. Ale jak kto woli, lepiej dla producentów, serwisantów

 

 

 

 

 

Skopiowane z mojego starego forum , gdzie mieli ten sam problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Guest

Jeśli Badek pomoże ludziom ratować ich komputery, pomaga też by forum tętniło życiem. Dobry komp, przyjemne surfowanie po naszym forum. Proste i logiczne. Badek masz moje podziękowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Grabarz nie miałem nigdy styczności z takim wiusem, i nie wiem jak mam Ci pomóc. Najlepszym sposobem byłby format lub to:

 

http://usunwirusa.pl/policja-wirus/

 

 

 

Dużo jest sposobów na google. Usuniecie tego wirusa to nie lada wyczyn, toszkę trzeba się namęczyć, lecz ja po drugiej stronie monitora mogę tylko w tej sprawie Ci poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...