Skocz do zawartości
Gość

Runda rozgrzewkowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

 

 

Jako iż w podaniu napisałem, że chciałbym pomóc w rozwoju serwera, to nie chciałbym poprzestać na słowach. A jedyny sposób na to żeby tak się stało, to propozycje zmian na serwerze żeby był on bardziej atrakcyjny i żeby ludzie na nim chętniej grali plus reklamowanie. Reklamowaniem postaram się też zająć, ale na razie podam jakieś propozycje zmian i czekam na opinie. A teraz przedstawię jedną z moich pierwszych propozycji.

 

 

 

Otóż chciałbym zaproponować wgranie pluginu, dzięki któremu po zmianie mapy na początku będzie runda rozgrzewkowa mająca na celu (jak sama nazwa wskazuje) rozgrzanie się przed normalną grą oraz pewnego rodzaju rozrywkę i zabawę, a co ważniejsze w czasie tej rundy do gry będą wchodzić gracze, którym się ładowała mapa troszkę dłużej przez co po restracie każdy będzie zaczynał w tej samej pozycji, a nie tak jak jest teraz, czyli komu szybciej się załaduje mapa ten pierwszy zacznie grać i ma przewagę nad innymi. Runda taka trwa przeważnie około minuty (można ustawić jej czas) i jest rozgrywana na zasadzie DM czyli jeżeli się padnie to zaczyna się grę od razu od nowa z respa. To ile razy się padnie nie ma zupełnego znaczenia w późniejszym etapie po restarcie. Myślę, że większość graczy widywała już takie rozwiązanie na wielu serwerach. Dodam, że ja zawsze bardzo lubiłem pograć dla zabawy przez minutę tą rundę, a tak jak już powiedziałem jest to pewna alternatywa, żeby gracze, którym się szybciej mapa załadowała nie mieli przewagi nad innymi. Wiem, że to szczegóły, ale zawsze to jakaś zmiana (moim zdaniem na lepsze). Do tego przez całą takową rundę może lecieć jakaś fajna muzyczka.

 

 

 

Runda ta może być rozegrana na noże: (ja preferuję taką)

 

http://amxx.pl/topic/1702-auto-restart-by-peref/

 

http://amxx.pl/topic/50694-a-simple-warm-up/

 

 

 

lub

 

 

 

na różne bronie:

 

http://amxx.pl/topic/21541-ultimate-warm-up-17/

 

 

 

Zachęcam do wyrażania swojej opinii na ten temat.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Jak dla mnie to zbędne, to jest przecież serwer FFA, a nie 4Fun.

 

 

 

 

No tak, ale taka runda trwa od 30 sekund do 1 minuty i ma ona na celu głównie to, aby każdemu zdołała się załadować mapa. To jest moment, a przydałoby się coś takiego żeby każdy po zmianie mapy miał równe szanse i mógł grać od pierwszej rundy. Dodatkowo wydaje mi się, że jest to lepsze rozwiązanie niż typowy restart, którego nawet nie ma aktualnie na naszym serwerze ;) Uwierz mi, że chcę jak najlepiej dla tego serwera, a grywałem na wielu FFA i taka runda zdawała bardzo dobrze egzamin. Nawet nie wiedziałeś kiedy i już było po niej, a przy tym każdy był już gotowy do restaru i normalnej gry (to działa na zasadzie grajmy fair i dajmy równe szanse tym, którzy przykładowo mają słabsze łącze poprzez zaczekanie na nich, a w tym czasie mamy chwilkę zabawy itp.). A chciałbym zaznaczyć, że chociażby 45 sekund takiej rundy nie zmieni tego serwera w 4Fun :P

 

 

 

@ down: Sorry chłopaki, ale chcę tylko powiedzieć, żebyście wzięli do ręki stoper i policzyli ile to jest 45 sekund grając sobie na serwie normalnym, albo na DM i powiedzcie czy to was wkurzyło ? To jest bardzo krótki czas biorąc pod uwagę, że mapa też się chwilę ładuje :) Nie spotkałem nikogo kto by się wkurzał przez taką rundę ;) ale jeśli macie obiekcje to proponuję dodać ten plugin na okres próbny, a sam może jeszcze dzisiaj zrobię vote z zapytaniem graczy, czy im się to podoba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teoretycznie coś w tym jest, te 30-45 sekund mija szybko, mozna przygotowac sie do gry na spokojnie, jednak z drugiej strony rowniez wiele osob bedzie sie wkurzac ta rozgrzewka, poniewaz beda uwazali ja za zbyteczną, jesli chodzi o ten pomysl ja jestem na NEUTRAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do waszych obaw ;) zrobiłem vote ;) chciałem zrobić go po zmianie mapy i niestety wcześniej serwer był pełny, a potem zostało 14 osób. Podejrzewam, że wszyscy nie zagłosowali, ale i tak 10 z tych 14 osób było na tak :) Jak widzicie zapytałem się o zdanie graczy i oni są zdecydowanie na tak. A pytanko lekko ucięło, ale co tam :P

 

 

 

runda_rozgrzewkowa_vote

 

 

 

runda_rozgrzwkowa2

 

 

 

Błagam, jak ktoś jest na nie to proszę podawać jakieś sensowne argumenty :)

 

@ down: To proponuję dać okres próbny i po tygodniu/dwóch znów zrobi się vote. :) Ja postaram się na bieżąco robić vote czy to dobry pomysł i wklejać w tym poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


imo nie, bo pomysł jest popierany tylko z początku, potem (jak wcześniej wspomniano) jest już tylko problemem. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Grałem na kilku takich serwach :) Na prawde fajny plugin i można go wgrać :D Mi się osobiście podoba.

 

 

 

NA TAK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...