Skocz do zawartości
aquax

Pluginy na serwerze COD (ZMIANY!)

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zacząć zmiany na serwerze tym tematem dotyczącym pluginów. Przedstawię wam listę najważniejszych pluginów dzięki którym jest taka gra na cod modzie, jak nie inna.

 

 

 

 

 

1. Exp o godzinach.

 

2. Sklep.

 

3. VIP.

 

4. Questy.

 

5. Kill streak z wyzwaniami.

 

6. Death Strike.

 

7. Paczki z nagrodami.

 

 

 

 

 

Są to najważniejsze pluginy, oprócz klas które odpowiadają za to co się dzieje na serwerze. Parę miesięcy temu nasz cod mod był w czołówce serwerów w Polsce pod względem tej modyfikacji do cs-a. Dziś nie jest już tak jak kiedyś i jest to spowodowane bynajmniej zmianą co poniektórych pluginów które przez te ostatnie miesiące są u nas na serwerze.

 

Poniżej przedstawię wam, co ja bym zmienił w tych modyfikacjach i co nowego bym dodał, lub usunął aby nasz COD MOD odzyskał swoje miejsce wśród serwerów.

 

 

 

1. Exp o godzinach. Jest to dobry plugin ponieważ zachęca graczy do grania po nocach, jednak ja bym zmienił tutaj taką rzecz aby exp który zdobywamy nocą nie był potrójny, tylko podwójny. Myślę tak dlatego że było kilka przypadków że graczy grający przez cała noc nabili większy lvl niż gracze którzy w normalnej porze dnia musieli by grać co najmniej kilka dni. Spowodowane jest to tym że w nocy gra mniej graczy co za tym idzie są szybsze rundy i łatwiej nabić sobie expa.

 

Co zmienić - obniżyć z potrójnego na podwójny exp.

 

 

 

 

 

2. Sklep. Tutaj za wiele nie można zarzucić temu pluginowi. Był taki sam od początku istnienia naszego serwera i jest do dzisiaj więc tutaj zmian nie potrzeba , lecz można zmniejszyć koszt zakupu perku i innych rzeczy do 8 tysięcy , ponieważ gdy mamy maksymalną ilość pieniędzy (16 tysięcy) można by było kupić podwójnie perk lub coś innego.

 

Co zmienić - obniżyć cenę zakupu (głownie perku) do 8 tysięcy.

 

 

 

 

 

3. VIP. Ten plugin jak dla mnie jest jednym z tych który szkodzi najbardziej tym graczom , którzy dopiero co zaczęli u nas grę , nie mają pieniędzy lub nie zamierzają inwestować w swoje konto u nas na serwerze, lub tym którzy słabiej grają w cs-a. Przypuścmy że gracz , który ma klasę premium , wysoki lvl , pewne umiejętności gry w cs-a, kupi tego vipa , stanie się jeszcze silniejszy niż był i ci gracze którzy go nie mają lub dopiero co zaczęli u nas grę wyjdą jak najszybciej z serwera bo stwierdzą że nie ma na tym serwerze gry. Dzisiaj Wszedłem na serwer pod innym nickiem z 1 poziomem i napotkałem parę razy gracza który posiadał vipa, plus inne bonusy. Po paru rundach w których to zabijali mnie głownie gracze z vipami i przeważnie z klasą Cybersuit (przejdziemy do niej jak napisze temat o balansie klas) odechciało mi się grać. Proponuję usunąć vipowi statystyki , które dodają mu po 20 wszystkich umiejętności i również zmniejszyć troszkę hp , które otrzymujemy za zabójstwo i head shota.Taki rozwój sprawy myślę że wyjdzie jak najlepiej serwerowni bo widać to w ostatnich miesiącach że nowych graczy zamiast przybywać to ubywa.

 

Co zmienić - Zmienić takie bonusy jak : dodanie 20 statystyk i zmniejszyć dostawane hp za zabójstwo i strzał w "HS".

 

 

 

 

 

4. Questy. Czekaliśmy na ten plugin 2 miesiące. Niestety nie dogadałem się z autorem tego pluginu tak jak chciałem. Zamiast dobrego pluginu , dodającego nowe możliwości , które umiliły by gre graczom wyszła modyfikacja której nikt nie używa. Jeżeli mi się uda ,to znajdę innego człowieka który poprawi mi te Questy i w 1 rozdziale który jest tam zamieszczony zrobimy tak , że gdy wpiszesz /questy , to automatycznie będą się dodawać fragi nie z jednego questa w tym rozdziale , tylko ze wszystkich od razu bo jak na tą chwile to musicie sobie wybrać jaka klasę musicie zabić i jest to bardzo uciążliwe.

 

Co zmienić - Dodanie automatyzacji w questach.

 

 

 

 

 

5. Kill streak z wyzwaniami. Jest to plugin , który cieszy się ogromna popularnością wśród COD MOD-ów. Mnie osobiście się podoba lecz proponuję zmiany dotyczące ilości fragów za które zdobywamy dany bonus.Wyzwania są jak najbardziej poprawnie zrobione , więc tutaj nie będę się rozpisywał i powiem że to może zostać tak jak jest bez żadnych balansów.

 

Co zmienić - Zwiększyć ilość fragów do poszczególnych bonusów i jeżeli gracz będzie miał "nuke" to żeby nie zmieniało mapki.

 

 

 

 

 

6. Death Strike. Plugin ten jest

 

przeciwieństwem Kill Strika. Wgrany jest na serwer z myślą o graczach którzy nie mają zbytnio umiejętności gry lub dopiero co są u nas na serwerze. Myślę ze tutaj tez przy tym pluginie nic dodać nic ująć.

 

Co zmienić - Zostawić tak jak jest.

 

 

 

 

 

7. Paczki z nagrodami. Jest on u nas od niedawna i cieszy się zainteresowaniem. Jedyne narzekanie na tą modyfikacje to częsty pech gracza i trafianie na truciznę zawartą w paczce. Jak dla mnie jest to plugin który umila grę i zasługuje na pozostanie u nas na serwerze.

 

Co zmienić - Zostawić tak jak jest.

 

 

 

 

 

 

 

Teraz przedstawię wam kilka pluginów i edycji , które jak dla mnie umiliły by grę i pomogły na odzyskanie dużej ilości graczy na serwerze.

 

 

 

1. Dodawanie fałszywego gracza którzy widzą go ci , którzy mają hacki

 

2. Exp za miejsca na koniec rundy.

 

3. Wybieranie czy chcesz grać na zwykłych modelach czy podmienionych.

 

4. Edycja silnika COD

 

 

 

Poniżej opiszę pluginy co wprowadziły by do naszego serwera.

 

 

 

1. Dodawanie fałszywego gracza którzy widzą go ci , którzy mają hacki. Jest to plugin który bardzo ułatwił by adminom rozróżnienie czy dany gracz ma cheaty czy nie. Nie jest łatwe obsługiwanie się tym pluginem , ponieważ admin musi wiedzieć kiedy użyć "sztucznego gracza".Od pewnego czasu coraz więcej graczy wrzuca screeny i w nielicznych przypadkach jest tak , że gracz grał nie czysto. Dawniej nie było aż tak dużo tematów składanych ze screenami , choć graczy było więcej. Administracja troszkę się zmieniła i w dużo przypadkach nie ma racji że gracz grał nie czysto. Nie winię ich tutaj że tak często robią screeny , ale ten plugin na pewno zapobiegł by wielu pomyłkom dotyczący graczy , ponieważ są tacy gracze którzy grają czysto i jak dostaną bana to im nie zależy żeby wstawić ss-y na forum , tylko idą szukać innego serwera.

 

 

 

 

 

2. Exp za miejsca na koniec rundy. Plugin ten był też niemal od samego początku serwera , ale z niewyjaśnionych przyczyn przestał działać i nie dało się go przywrócić. Postaram się poszukać odpowiedniej wersji i wgrać go na serwer ,bo ta modyfikacja to pewna motywacja , aby być jak najlepszym na serwerze i zbierać za to nagrody w postaci expa.

 

 

 

 

 

3. Wybieranie czy chcesz grać na zwykłych modelach czy podmienionych. Wiele graczy rezygnuje z gry na naszym serwerze tylko dlatego , że są na nim modele. Ostatnio znalazłem plugin który pogodzi graczy tych którzy lubią nasze modele i tych którzy za nimi nie przepadają. Ostatnio mieliśmy problemy z wgrywaniem modeli, ale na dniach przetestuje czy wszystko działa sprawnie.

 

 

 

 

 

4. Edycja silnika COD. Jeżeli mamy przypuśćmy parę tygodni po resecie , to niektórzy gracze mają już ponad 100 lvl. Gracz który ma 1 lvl nie ma zbytnio szansy zabić nikogo z takim poziomem więc wpadłem na pomysł aby nie zaczynał od 1 poziomu tylko np od 20. Wszystkie klasy którymi by chciał zagrać zaczynały by się właśnie od tego poziomu. Dotyczyło by to każdego gracza na serwerze. Taki obrót sprawy nie zniechęcał by graczy na szybkie opuszczenie serwerowni tylko wręcz przeciwnie pozostaniu na niej , ponieważ dawało by to większą szansę na zabicie kogoś.

 

 

 

 

 

 

 

Proszę wyrazić swoje opinie poprzez dodawania komentarzy pod tym tematem. Przedstawiajcie to przytaczając jakiś punkt np : Plugin "2. Sklep" zgadzam się z tobą, ponieważ .... lub nie zgadzam się, ponieważ ....

 

 

 

Mam nadzieję że wszystko jasno wyjaśniłem i zgodzicie się ze mną w większości.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

aquax.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Exp - o godzinach zmniejszyć do 2x.

 

 

 

Sklep - mi jest obojętny ( nie kupuje perków tylko expa i chyba większość graczy też )

 

 

 

Vip - osłabić go i zmniejszyć cenę jego zakupu

 

 

 

Questy - nie mam zdania, nie wykonuje ich

 

 

 

Nuke - Zostawić zmianę mapy, zwiększyć ilość fragów do 25, inne bonusy według tego jak było

 

 

 

Death strike -

 

 

 

Paczki z nagrodami - Moim zdaniem raczej mało przydatne. Nie powinno się zapychać serwera czymś co

 

praktycznie nie ma znaczenia w grze ( moje zdanie )

 

 

 

Fałszywy gracz - Zdecydowanie tak. Ułatwi to adminom sprawdzanie czy gracz ma wh :)

 

 

 

Exp za miejsca - Również na tak. Ten plugin motywował do grania i powinien zostać przywrócony.

 

 

 

Modele - Można wgrać, może więcej ludzi zacznie grać na serwerze

 

 

 

Edycja silnika COD - Czy ja wiem, jestem neutralny co do tego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie będę się tu rozpisywał ponieważ wszystko to co napisałeś o zmianach to ja na wszystkie się zgadzam i nie mam żadnych przeciwwskazań.

 

Zmiany dobrze przemyślane i odpowiednie do sytuacji.

 

Chociaż mam jeszcze jedną propozycje co do regulaminu.

 

Nowi gracze nie znają regulaminu bo rejestrują się dopiero jak wyłapią bana i wtedy coś w ogóle zaczynają czytać.

 

Rozwiązanie :

 

Wgrać plugin na serwer z akceptacją regulaminu.

 

Może wtedy nie będzie płaczu że gracze są banowani bez ostrzeżenia bo nie widzą jak Admin im pisze ostrzeżenia.

 

Tyle ode mnie.

 

Dla mnie możesz zmiany wszystkie wprowadzić. :P :P :*:*:*:*:*

 

W sumie te Qesty i Dedstrike ją nie potrzebne w ogóle bo gracz i tak tego nie używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Exp o godzinach : Zgadzam się z Tobą w 100% z pomniejszeniem expa po godzinie 23+. Osobiście sam lubiłem grać wieczorami i wbijać sobie większy lvl. Denerwowało mnie to zawsze gdy ja się męczyłem pół dnia żeby wbić dajmy 50lvl a ktoś np w godzinę albo trzy wbijał taki lvl jak ja w cały dzień. Pomysł bardzo dobry.

 

Sklep : Można by było pomniejszyć cenę za perki oczywiście.

 

Vip : Szczerze mówiąc VIP nie podobał mi się gdy go nie miałem. Zawsze miałem problem z tym że ktoś ma nawet te 20hp więcej. Każdy by chciał być dobrym ale nie za to że zapłacił więcej pieniędzy od kogoś innego tylko z własnych umiejętności. Dużo osób też narzeka że w VIPa trzeba uderzyć 2 razy nożem czasami nawet 3 gdy się gra NINJa. Mam sam kilku kolegów którym to nie pasowało a dziś mogę powiedzieć co o tym sądzę.

 

Qwesty : Zgadzam się z Twoim propozycją zmiany. Sam nie lubiłem wybieranie jaką klasę teraz muszę zabić.

 

Kill streak z wyzwaniami : Tutaj jestem jak najbardziej za żeby NUKE nie zmieniało mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teraz ja.

 

 

 

Exp - Można ewentualnie zmniejszyć do 2x. Surowo zakazać expienia po nocach. Pozwolić adminom na to, aby banowali za expienie. Albo, jeżeli tak da radę. 2x exp włącza się przy minimum 5 graczach na serwerze w godzinach 22:00-07:00.

 

 

 

Sklep - Zmniejszyć cenę perku, nic więcej. Ewentualnie dodać opcję : Kup granat wybuchowy 16000. Dlaczego tak drogo? Dajmy na to Klasę Morderca, lub full int + tajemnica generała. Resztę sobie dopowiedzcie.

 

 

 

Vip - Osłabienie. Zabrać mu połowę statystyk, 20 HP za zabicie TYLKO I WYŁĄCZNIE przez HS. Nie zmniejszać ceny zakupu.

 

 

 

Questy - Zrobić tak, aby były tak samo robione jak /wyzwania. Ewentualnie usunąć.

 

 

 

/ks - Podnieść próg o 1, do EMP o 3, Do nuke o 5.

 

 

 

/dh- usunąć dwa ostatnie punkty, bo one przeszkadzają. Ponadto. Ninje mogą zrobić coś takiego, że zginą sobie 4 czy 5 razy, i mogą skopiować eq, dajmy na to M4 + AK. Do modyfikacji to bym dał, aby skopiowane eq było przez 1 - 3 rundy.

 

 

 

Paczki z Nagrodami - Bardzo dobry plugin, zostawić proszę :) Zdobywamy w nim exp, pieniążki i HP. Nie przeszkadza nikomu w grze. :)

 

 

 

Fałszywy gracz - Jak najbardziej wprowadzić na nasz serwer.

 

 

 

Modele - Jak wyżej.

 

 

 

Exp za mapę - Jak wyżej

 

 

 

Edycja silnika COD - również Neutralny jestem.

 

 

 

Ponadto proponuję wgrać inny wygląd dla graczy którzy mają VIP'a, Można zwiekszyć max lvl do 300, do tego dodać statystyki do regeneracji hp i bloku strzałów. Na razie to tyle. Jak coś sobie wymyślę to dopiszę ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mateuszku się wypowiem, bo na steam mi siędo ciebie nie chce pisac :D... Wgl dobry wszystkim.

 

1.Exp - można dac do x2.

 

 

 

2.Sklep - Daj za Perk 5k, bardziej będzie funkcjonalny.

 

 

 

Vip - Tak jak pisałem ci na steamie lecz powtórzę: Zmniejszyc staty dodatkowe do 5(tak optymalnie), zlikwidowac hp za killa(tylko z hedów), kasa per kill 800(optymalnie).

 

 

 

Questy - Zmienic na losowy wybieranie(1 skończysz, możesz wziąśc następny po np:1min).

 

Losowe zabicie x klasy/frakcji - Ilośc zadanego DM - Podłóż/Rozbrój pake,

 

Uratuj Hosty - Ilośc HS'ów.

 

 

 

Nuke - Wgl usunąc bo to jedynie niszczy rozgrywke, pamiętam jak ciągle ją miałem, brak gry dla innych.

 

 

 

Death strike - Nigdy nie używałem, więc nie wypowiem się.

 

 

 

Paczki z nagrodami - Ja bym to wywalił. Dla mnie zbędny plugin.

 

 

 

Fałszywy gracz - Lepiej dobierac adminów(nowych). Dobrze jak są aktywni, ale żeby mieli rezultaty.

 

 

 

Exp za miejsca - Jest ok, lecz odpowiednio dobrac ilośc expa(max 50)

 

 

 

Modele - Ja i tak używam własnych, więc się nie wypowiadam.

 

 

 

Edycja silnika COD - LvL dla nowych... ok może wypali, a może nie ja bym to dopracował i pomyślał nad tym dobrze, ponieważ może to byc strzał w kolano. Wgl wypierdolił bym wiekszośc pluginów bo to tylko zamula i zaśmieca serwer bo mam te dziadowe lagi i osobiście myślę jak ci pokazywałem to przez jakiś plug lub ich ilośc. NP na Fast EXP nie mam tego, aż tak bardzo, slow exp sam wiesz... Wgl zajął bym się balansem klas, oraz wypierdzieleniem niepotrzebnych oraz znerfieniem obecnych, żeby niebyły takie overpower. To zniechęca.

 

 

 

 

 

Tyle miałem do powiedzenia jak coś aqa pisz na steam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak najbardziej jestem za przywróceniem expa za miejsca na koniec rundy, jak i za fałszywym graczem, dzięki któremu admini bd mieli ułatwione sprawdzenie czy ktoś cheatuje. Jeśli o mnie chodzi to kiedy nie było tych paczek z nagrodami lepiej mi się grało. Nawet kiedy komuś zostanie 40 hp i wpadnie przypadkiem w paczkę z trucizna to zgon, a kiedy znajdzie przykładowo 3 paczki koło siebie to mogą się trafić 3 perki co jak dla mnie jest zbyt dużym ułatwieniem gry. Reszta propozycji do zmiany są dobre, ale niech sie jeszcze inni wypowiedzą na ich temat. To wszystko z mojej strony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszystko jest okej.. ale po nuke, żeby mapa została i dopiero po 25 fragach było..modele normalnee i te co są mają być.. tzn mozliwość wybrania to co komu pasuje.. exp potrójny. A tak wszystko okej. Nie chce mi się więcej rozpisywać jest spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobry pomysł Bounder. Takie mapy byłyby grane najcześciej rano i w nocy kiedy nie ma zbyt dużo ludzi, a na większych mapach trzeba się szukać pół godziny. Ja dałbym jeszcze awp_indie jak coś:D.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a no.. to przez to, że lubię po prostu tą mapę.. :D sorki

 

Jeśli można dodać coś takiego jak przerwy miedzy zamiana perkami to bym był za, ponieważ kiedy ktoś jest w środku akcji i inny gracz mu cały czas spamuje /zamień to może przypadkowo wcisnąć tą 1 i się zamienić wbrew swej woli. To jest jakby co tylko propozycja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Apro po pomysłów Aquaxa to tak exp w nocy może nawet zniósł bym do półtorej ale może być 2x ;d

 

 

 

sklep: nie mam zdania na ten temat nie narzekam tak jak jest

 

 

 

vip: fakt jest za dobry ale biorąc drugą sprawę jeżeli zmniejszysz mu staty i zabierzesz hp za zabójstwo itd to nie wiem kto go kupi... niemniej jednak ja bym po pierwsze zabrał mu inteligencję gdyż to jest przyczyną wszelkich problemów bo z vip+ mózg generała bodajże i wali cyber jakoś po 207 rakietą jakoś tak więc kpina i z półkami wali po 70 parę ja np zostawił bym mu np kondycję bo ona wpływa bardziej na dynamikę gry a nie na zabijanie i hp a hp za fraga no cóż chyba powinno się zostawić tak mi się wydaję poza tym jeżeli chcemy graczy zachęcać to tego rodzaju usług można zrobić np promocję tydzień vipa gratis.

 

 

 

Questy: wiesz że z tobą je testowałem i te to jest porażka albo trzeba skądś zerżnąć albo tak jak mówisz edytować stare.

 

 

 

Ks. zostawiłbym może poza usunięciem zmiany mapy po nukę a resztę bym zostawił tak jak jest.

 

 

 

Ds jak najbardziej nie ruszać sam czasami używam ;d

 

 

 

Paczki: przyznam się że moją najczęstszą "nagrodą" jest -40 hp ale mi to nie przeszkadza w sumie kwestia przyzwyczajenia bo są i dobre paczuszki... a ten fałszywy gracz po pierwsze nie mogę oprzeć się w rażeniu że jest wh na bank które już tego nie pokazuje po 2 z tego co widziałem to ten "fałszywy gracz wygląda jakby ktoś "logo" na sprejował niemniej jednak może działać na zasadzie odruchów bezwarunkowych jest przeciwnik to się do niego strzela więc mam 2 odmienne zdania w stosunku do tego.

 

 

 

Na koniec śmieszna (z tego co pamiętam kolejna) wypowiedz naszego najmłodszego stażem admina (zawszę czytam dokładnie opinie innych więc nie szło mi tego przeoczyć ;d) Wiernie cytuję " Dużo osób też narzeka że w VIPa trzeba uderzyć 2 razy nożem czasami nawet 3 gdy się gra NINJa" także widzę że znasz bardzo ciekawych ludzi ale ninja ma z kosy 1 na 1 więc żeby nawet koleś miał super turbo vipa= 40 vipów w jednym i tak zginął by po jednym machnięciu (pomijając perki oczywiście)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do wprowadzenia małych map:

 

Widziałem bodajże na jakimś diablo-modzie plugin, który powodował, że małą mapę można nominować tylko wtedy, jeżeli na serwerze gra do 10 osób. Bądź co bądź to jest dobre rozwiązanie, szczególnie jak to powiedzieli na grę: "rano i w nocy".

 

Na tym samym diablo-modzie widziałem też plugin: zasady który znakomicie współgrał z wyżej wymienionym perkiem.

 

Mianowicie były tam opisane wcześniej ustalone zasady gry na małych i dużych mapach (przykładowo na małych mapach nie można raszowac przed 8sec, nie można skanowac itp.).

 

Byłoby to na pewno fajne rozwiązanie, ale niestety dość skomplikowane do wykonania ;)


 

Nie perkiem tylko pluginem* :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeszcze można by było wgrać :D wymuszany interp.. !! bo niektórzy nie wiedzą co to jest i dobrze by było jakby się sam ustawiał co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...