Skocz do zawartości
MARCINKSYS

[ZAMKNIĘTY Photoshop | Spotify effect!

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiałeś się zawsze jak zrobić efekt zdjęcia tak jak wygląda to na spotify? Nic trudnego, odpalaj photoshopa i jedziemy!

*Wybaczcie, mam photoshopa po angielsku, ale to chyba nie będzie dla Was utrudnienie?

Do pracy ja użyję tego zdjęcia:

19702670_1336324163071670_10449773022851

1. Zrób nową pracę o wymiarach przypuścmy 676 x 653

2. Przytrzymując Shift zeskaluj odpowiednio zdjęcie, tak jak w tym przypadku - OU8mfl7.jpg

3. Teraz kliknij na ikonkę od filtrów pod warstwami i wybierz "Black & White" ( zdjęcie musi być wciąż zaznaczone!)   - mYHwA80.jpg

4. Okej, pierwszy krok za nami. Co dalej? Ponownie kliknij na ikonkę od filtrów i wybierz "Levels" aby troszkę rozjaśnić zdjęcie. (Tu macie moje ustawienia) -  qlXvV1L.jpg

5. Okej, zabawa z filtrami zakończona, teraz przejdźmy do dobierania kolorów i ich mieszania. Zrób nową warstwę, nadaj kolor #508317 - WYMaTnF.jpg

6. Kolor został ustawiony, teraz kliknij na warstwę i wybierz opcje tak jak jest na screenie. - ntDEhpb.jpg

7.  Pierwsze dobieranie koloru za nami, teraz pora na ostatni kolor i na inną opcję mieszania. Zrób nową warstwę, nałóż na nią kolor #172c5a 

8. Jeśli nałożyłeś już kolor, to nie zostaje nic innego jak pobawić się opcjami mieszania. Ustaw wszystko tak jak na screenie - 2UhKEUt.jpg

9. Gotowe, teraz można dodać kilka fantazji i nasza praca wygląda całkiem spoko!

 

Efekt końcowy - nVlwmfj.png

Pochwalcie się swoimi twórczościami! Nie jestem najlepszy w pisaniu poradników, wybaczcie. Mam nadzieje, że czegoś się nauczyliście :D

 

Zakaz kopiowania na inne fora bez zgody autora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...