Skocz do zawartości
NeQ

 zamknięty Odwołani od warna za cytowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Data zdarzenia: 21-10-2018
Nick gracza: z.r.a.z
Dowody:

98.B.2.

Gdy tekst cytowany został wyróżniony za pomocą innego rodzaju czcionek, nie musimy stosować cudzysłowu, 

Cudzysłów możemy też pominąć, gdy cytowany fragment występuje po dwukropku, a koniec cytatu da się jednoznacznie wskazać,

Świadkowie:
Uzasadnienie: Proszę o zdjęcie warna który został nałożony niesłusznie gdyż cytowałem tylko i wyłącznie swoją poprzednia wypowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Doprecyzowanie stanowiska słownika:
 

(jasny znak, czcionka- nie kolor,a tu został zastosowany kolor) źródło: https://sjp.pwn.pl/zasady/442-98-B-2-Sytuacja-gdy-tekst-cytowany-zostal-wyrozniony-za-pomoca-innego-rodzaju-czcionek;629873.html

98.B.2.

Gdy tekst cytowany został wyróżniony za pomocą innego rodzaju czcionek, nie musimy stosować cudzysłowu, np.
Sławny artykuł Wasz prezydent — nasz premier ukazał się w Gazecie Wyborczej.
Cudzysłów możemy też pominąć, gdy cytowany fragment występuje po dwukropku, a koniec cytatu da się jednoznacznie wskazać, np.
Autorem słów: Moja nimfa tajemna pono gęsi pasie! jest Adam Mickiewicz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W mojej interpretacji jako to jest tylko wypowiedz na forum a nie praca magisterska, użycie innego koloru zamiast zmiany rodzaju czcionki jest wystarczający by użyć cytatu bez znaku ".

Po co w odwołaniu miał bym pisać to samo za co dostałem warna jeżeli nie po to żeby przytoczyć moją wypowiedź?

 

@z.r.a.z. Gdym zasady języka interpretował wybiórczo to z tego żenującego egzaminu maturalnego nie miał bym 100% ale co ja tam wiem, po co mam zachować wszystkie zasady na FORUM skoro wypowiedzi nie muszą być pisane jak list do Papieża 

Edytowane przez NeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@NeQ

neq nowy av.jpg

Twój nowy av xD

Zamknijcie to zanim się gównoburza rozpęta. "Wypociny" @NeQ to tylko szukanie dziury w całym, bo liczy na to że napiszemy regulamin dostosowany do osób które nie potrafią ruszyć głową. Czego "niestety" nikt nie zrobi.

Edytowane przez SUNN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak ty przypominasz taki drewniany przyrząd do siedzenia...

Wiesz, że zdania budowane są ze słów? Więc jako że mam podkreślać ważne słowa nie wyklucza do podkreślenia całego zdania, co uczyniłem i dostałem warna za nic, co ty mi tu pieprzysz....

Edytowane przez NeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


watekzamkniety.png
 

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.
Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

Pozdrawiamy,
Zespół Multi-Head.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...