Skocz do zawartości
elo elo 350

Wywiad z 3-krotnym opiekunem COD'a 400, Vixenkiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam was do wywiadu z opiekunem serwera COD 400 @Vix33nek! :D Vixen,  elo elo 350

Tak więc witam Cię Vixen w moim wywiadzie, może opowiesz nowym użytkownikom coś o sobie?

Również witam i dziękuję za zaproszenie do wywiadu.
Mam na imię Marek, niedawno skończyłem 21 lat. Mieszkam w malutkim mieście na Górnym Śląsku a dokładnie w Miasteczku Śląskim. Ogólnie mówiąc o sobie, powiedziałbym że jestem dość zakręconą osobą z ciężkim charakterem.

Rozumiem, wiem, że jesteś zagorzałym kibicem/fanem swojej drużyny, może coś o niej opowiesz?

O klubie możnaby pisać dość sporo z racji tego że jest to 14-krotny Mistrz Polski, czyli Zabrzański Górnik z dużą i długą, bo 70-letnia historią, ale nie będe tutaj aż tak długo wam przynudzać. Powiem szczerze że jest to moja "miłość" na dobre i na złe, na całe życie nie sezon, co tak naprawdę zrozumie niewielu. 
Myślę że najtrafniej można to nazwać fanatyzmem. ;)

Myślę, że to co napisałeś da trochę światła na Twój klub :P Zmieńmy trochę temat. Wróciłeś na forum i dostałeś kilka dni temu opiekuna COD'a 400 jak myślisz, czy Twoja kadencja, już trzecia będzie udana?

Oczywiście mam nadzieję, że będzie udana ale wszystko się okaże z czasem. Pewne jest, że mam zamiar ogarniać wszystko tak żeby graczom było na serwerze jak najlepiej, w końcu to dla nich serwer jest, a nie dla zarobku szefa Aquaxa, on i tak już miliony ma.. ? za poprzednich kadencji było łatwiej, ponieważ pierwszym razem wiele pomagała i podpowiadała mi Danke, za co wypadałoby podziękować mimo wszystko, a kolejnym razem z każdym pytaniem i prośba zgłaszałem się do Anki, która również mi wiele pomogła i odpowiadała na sporą ilość pytań, za co również dziękuję. 
Aktualnie już tych osób tutaj nie ma, więc postaram się jakiś sobie poradzić samemu, choć gdy nie będę czegoś wiedział lub miał jakieś wątpliwości wiem do kogo się z tym zwrócić.

No to życzę powodzonka :D co sądzisz o obecnej administracji COD'a 400?

Właściwie to tylko dwie osoby są dla mnie nowymi adminami, z resztą miałem już okazję pracować poprzednim razem i na nikogo z nich raczej nie narzekałem więc i teraz nie będę, choć trochę kultury gdzieniegdzie brakuje, myślę, że ekipa jest całkiem dobra, chociaż brakuje mi tutaj kilku osób, a konkretnie mówiąc Malutkiej, Monte, Nodiego i kilku osób które z pewnością wiedzą, że mowa o nich.
Patrząc na całokształt pracy to myślę że dają sobie chłopaki radę.

Cieszę się, że masz dobre zdanie o swoich "dzieciątkach" :D Co byś najbardziej zmienił na codzie?

Nie wątpię, że Cię to cieszy skoro jestem jednym z nich. ;)
Chętnie bym powrócił do starego tempa zdobywanego doświadczenia, ale podobno po zmianie tego jest aktualnie lepiej niż było niedawno, więc niech tak zostanie aktualnie. Zmian, które nastąpią trochę będzie ale to wszystko z czasem, nic nie da się zrobić od razu, ani wszystkiego na raz i na ten temat na razie więcej nie powiem.

Rozumiem, wróćmy może na chwilkę do stref prywatnych, masz z forum kogoś bliższego w życiu prywatnym?

Jakiegoś konkretnie bliskiego kontaktu aktualnie nie ma, chociaż z kimś konwersuję na FB można powiedzieć codziennie i cieszy mnie ten kontakt oraz zaufanie i prawdziwość drugiej osoby.
Poza nim w planie jest piwko zapoznawcze z inną osobą ale cóż z tego wyjdzie to się okaże wkrótce, mimo że zależałoby mi aby wyszło i chciałbym trochę kontaktu załapać nie patrząc na jakiekolwiek korzyści dla siebie w tym wypadku, ale któż to taki nie zostanie przeze mnie podane.

Zawsze jakiś kontakt jest, czy to fb, czy forum albo inne komunikatory. Dobrze ze sfer prywatnych to na razie tyle. Jak to jest być opiekunem serwera, co musisz robić jako taka osoba?

Całkiem fajna sprawa być opiekunem mimo iż właśnie równa się to z pewnymi obowiązkami i odpowiedzialnością. Co do obowiązków, to też zależy od tego czy posiada się dostęp do FTP,  bo jeśli tak to do zrobienia może być troszkę więcej. Ja aktualnie nie posiadam takiego dostępu, więc moje główne zadania, to pilnowanie adminów, czyli między innymi liczenie godzin na serwerze, rozpatrywania skarg na adminów, czy też podań, zajmowanie się działami danego serwera i ogólnie mówiąc trzeba się po prostu serwerem zająć i starać go rozwijać. Do tego dochodzi pomoc graczom chociażby w postaci odpowiadania na różne pytania i tu mogę zaznaczyć że jeśli ktoś jakieś ma odnośnie serwera i spraw z nim związanych, zapraszam do rozmowy, a chętnie wszystko, o czym mam pojęcie wyjaśnie.

Opiekun serwera to poważna ranga, lecz Ty już do tego przywykłeś, co powiesz na start "młodym" opiekunom?

Mogę doradzić tyle aby jako opiekun być osobą obiektywną a nie patrzeć żeby robić wszystko pod siebie. Na tym stanowisku nie ma również miejsca na kolesiostwo, ponieważ każdego trzeba traktować tak samo.
Według mnie trzeba mieć również twardą rękę żeby wszystko funkcjonowało poprawienie.
I taka rada która otrzymałem od Anki, że nie trzeba się zgadzać z wszystkim czego pragnie większość trzeba mieć też swoje zdanie które może być akurat słuszniejsze, chociaż warto wysłuchać każdej osoby która ma coś do powiedzenia.

Bardzo mądre rady, masz duży staż na serwerze, co byś zamienił na serwerze na lepszą rzecz? Perk, klasę, a może coś innego?

Zamienił bym rzecz niemożliwą, czyli czas. Chciałbym aby serwer funkcjonował tak jak za starych dobrych czasów kilka lat do tyłu gdy, to jeszcze Ania była opiekunką serwera. Grało wtedy wielu ciekawych ludzi, a co najważniejsze serwer nigdy nie świecił pustkami i w godzinach szczytu czekało się nawet i całą mapę żeby zrobiło się jakieś miejsce na serwerze. 
Co do perków i klas, to nie mam jeszcze jakichś szczególnie wielkich planów więc nie będę się o tym wypowiadać tymczasowo.

Zgadzam się z Tobą, teraz serwer cieszy się mniejszym zainteresowaniem, myślisz, że z czasem zmieni się to na lepsze?

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak to będzie. Chciałbym aby na serwerze grało jak najwięcej osób, ale nie każdy akurat u nas znajdzie coś co mu przypadnie do gustu, serwery cod mod bardzo różnią się od siebie i każdy musi znaleźć coś dla siebie aby na takowym pozostać. Dużo też robi klimat na serwerze, a u nas myślę że jest całkiem okej, ludzie dość przyjaźni są więc nie możemy narzekać na jakiś zły klimat.Ogólnie wielu graczy odeszło na globala i to też jest powodem zmniejszenia się ilości graczy.

To prawda, część graczy też zrezygnowała z gry przez okres wakacyjny. Może kilka luźniejszych pytań, słuchasz muzyki? Jeśli tak to jakiej?

Owszem słucham. Głównie w moim guście jest rap, ale ogólnie zatrzymałem się na rapie z mojego dzieciństwa czyli przykładowo na firmie czy też Peji. Aktualne nowości słabo do mnie przemawiają, chociaż są piosenki które mi się podobają. Poza rapem dam rade słuchać wszystkiego poza metalem i rockiem, bo to nie dla moich uszu xD

Haha, rock i metal faktycznie nie dla każdego. Masz jakieś hobby/zajęcia poza serwerem?

Ogólnie moim największym zainteresowaniem jest właśnie jeżdżenie na mecze i staram się jeździć na każdy mecz Górnika. 
Poza tym oczywiście lubię imprezować ale to w gronie znajomych, nie przepadam za dyskotekami. A tak to pracuje i nie mam zbyt wiele czasu czy też siły na inne rzeczy.

Rozumiem, oglądasz może sporty walki, jeśli masz na to czas?

Czasem rzucę okiem jeżeli jest coś ciekawego, lecz niezbyt często. Najczęściej jest to KSW chociaż w wielu przypadkach wygląda to bardziej jak cyrk niż jakaś ciekawa walka.

Zgodzam się z Tobą :D wolisz gry fps, czy może inne? Multi, czy solo?

Jedyną grą w którą gram jest cs. Nie posiadam czasu na inne gry, ale jak byłem młodszy grywałem jeszcze w Metina dość dużo, ale ten czas już minął. Tak więc ogólnie wychodzi że wolę gry multi.

Mamy podobne zainteresowania :D chodzisz często do kina?

Niezbyt często, zazwyczaj wolę poczekać, aż film, który mnie zainteresuje trafi do internetu.

Rozumiem, masz jakiś film, który zapadł Ci w pamięć?

Szczerze mówiąc, jest wiele ciekawych filmów, do których wracam niejednokrotnie, najwięcej razy z pewnością oglądałem każdą część Harrego Pottera i to chyb jest mój ulubiony film. Poza tym filmy typu "Hooligans" oraz dobre komedie i horrory są w moim guście.

Całkiem Ciekawie, dobrze to na tyle tego wywiadu, chciałbyś coś dopowiedzieć i pozdrowić kogoś na koniec?

Do dodania nie mam raczej nic, a pozdrowić bym chciał wszystkich graczy 4-setki i wszystkich szczerych nie fałszywych ludzi.. :D

 

A tu łapcie zdjęcie Vixenka :D

 


 

67504459_2258794150855043_6806470308761960448_n.jpg

Edytowane przez elo elo 350
Kazali kolorki zmienić :V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fajny ten wywiadzik, sporo się dowiedziałem o tej parówce Vixenku :D

ps. ,,..ekipa jest całkiem dobra, chociaż brakuje mi tutaj kilku osób, a konkretnie mówiąc Malutkiej, Monte, Nodiego i kilku osób które z pewnością wiedzą, że mowa o nich.
Patrząc na całokształt pracy to myślę że dają sobie chłopaki radę. "

Skoro ci kogoś w administracji brakuje to przyjmij mnie na admina :kappa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...