Skocz do zawartości
! Elader ~ Criistal ~

<span class="ipsBadge ipsBadge_red">ZAMKNIĘTY</span> [UWAGI] W obronie użytkowników - Działy Serwerów.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, piszę ten temat w obronie użytkowników tych którzy grają na jednym serwerze i również wypowiadają się na temat innego serwera, bo zauważyłem, że jeden forumowicz dostał "+1" za wypowiedź w dziale serwera na którym nie gra bądź bywa sporadycznie, a mianowicie chodzi o ten punkt w regulaminie:

 

 

 

lTiTAS1.png

 

 

 

Dział: w którym jeden forumowicz został ukarany.

 

 

 

R7WIg84.png

 

 

 

Według mnie to jest "ograniczenie" i osobiście uważam to za głupotę, każdy gracz ( forumowicz ) powinien mieć prawo dać coś od siebie na temat innych serwerów gdyż na pewno mieli w całej karierze styczność z danym serwerem, i może w jakiś sposób pomóc bądź dać rozsądną propozycję która może być dobra bądź bardzo dobra, a taki punkt, że przez to, że nie gra bądź rzadko gra na danym serwerze odbiera mu szansę na wypowiedź w działach innych serwerów.

 

Rozumiem, że nie mogą się wypowiadać w podaniach na admina bo nie mają styczności z kandydatem na to stanowisko, ale żeby zakazywać całkowicie aktywności w działach serwera, według mnie to trochę śmieszne.

 

Bo nawet gracz innego serwera może coś wnieść w temat serwera na którym nie gra, przypominam, że forum to nie twierdza ani nie jakiś biurokractwo gdzie każdy ma swoje wyznaczone "stanowisko pracy".

 

 

 

Drugą kwestią, jest to, że dany forumowicz nie będzie ciągle czekał aż coś powstanie w dziale serwera na którym przebywa, a nie będzie ciągle pisał w temacie "głosujemy na nasz serwer" według mnie ten punkt powinien zostać zlikwidowany i dać szansę normalnym użytkownikom i tym z rangą na wypowiedzi w innych działach serwerów żeby pokazali, że są, że coś mogą zaproponować dalej niż tylko na jednym serwerze.

 

Chyba, że próbujecie zniżyć aktywność na forum no to inna sprawa : )

 

 

 

To tyle z mojej strony.

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tutaj poprę kolegę. Nie musimy grać często na serwerze, aby zaproponować zmiany. Każdy ma prawo do wypowiedzi tym bardziej jeżeli dotyczy to jakiejś propozycji. Skąd u moderatora pewność, że dany osobnik nie gra na tym serwerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale skoro nie grasz na danym serwerze to skąd możesz wiedzieć co tam się dzieje i co można tam poprawić by grało się lepiej? 

 

Przyjdzie zaproponuje coś dla serwera, a może to już jest wgrane? Pomyślałeś o tym? Po co robić nie potrzebny spam i nie porządek na forum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Ale skoro nie grasz na danym serwerze to skąd możesz wiedzieć co tam się dzieje i co można tam poprawić by grało się lepiej? 

 

Przyjdzie zaproponuje coś dla serwera, a może to już jest wgrane? Pomyślałeś o tym? Po co robić nie potrzebny spam i nie porządek na forum. 

 

 

Z drugiej strony można powiedzieć, że ktoś przyjdzie i może zaproponuje coś czego nie ma, ale nawet jakby zagrał "sporadycznie" to już jest świadomy jak jest na serwerze i co na nim jest.

 

 

 

 

 

 

Wiem o jakiego użytkownika chodzi, spamował praktycznie co chwilę i widać było, że nawet nie był w temacie ;)

 

 

 

 

Tutaj nie chodzi o danego użytkownika, tylko ogólnie o wszystkich chętnych którzy mogliby coś zaproponować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Pamiętaj, że to nie są nasze "widzi misie" tylko taki jest regulamin.

 

 

 

 

Tym postem się ośmieszasz..

 

Przecież właśnie dlatego powstał ten temat, żeby zmienić regulamin. 

 

Moim zdaniem ten punkt regulaminu jest dobry, jednak trzeba by bardziej doprecyzować co to jest "bywamy sporadycznie", ponieważ daje on teraz bardzo duży wachlarz dla Moderatorów o ten punkt i na różne sposoby można je interpretować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale mimo wszystko dla mnie wypowiedzi osób, którzy nie mają pojęcia o serwerze mijają się z celem.

 

 

 

Możecie zaproponować przykładową zmianę tego punktu w regulaminie i razem dojdziemy do porozumienia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja proponuję dopisanie do regulaminu ilość przegranych godzin jaką musi posiadać użytkownik aby móc sugerować swoje propozycje lub wypowiadać się w propozycjach zmian na danym serwerze . Myślę , że godzinę przegrane na serwerze będą najlepszym rozwiązaniem . Napiszcie co o tym myślicie .

 

 

 

Przykład.

 

 

 

To :

 

 

 

XI. Nie wypowiadamy się na tematy z propozycjami bądź problemami dotyczącymi serwerów, na które nie zaglądamy, bądź bywamy sporadycznie. Wypowiedzi takie będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami.

 

 

Zmienić na:

 

 

 

 

 

XI. Wypowiadamy się na tematy z propozycjami bądź problemami dotyczącymi serwerów jeżeli przegraliśmy minimum 20h na serwerze. Osoby ,które nie grają na serwerze, bądź przebywają na nim sporadycznie nie mogą się wypowiadać.  Takie wypowiedzi będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami.

 

 

 

 

 

Poza tym to samo proponuję dopisać do ptk:

 

 

To:

 

 

 

X. Zabrania się wypowiadania w podaniach o adminów graczom, którzy nie zaglądają na serwer, którego podanie dotyczy. Jeśli na danym serwerze nie grywamy nie możemy mieć pojęcia co kandydat na serwer wnosi. Wypowiedzi takie będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami.

 

 

 

 

 

Zmienić na:

 

 

 

X. Zabrania się wypowiadania w podaniach o adminów graczom, którzy nie zaglądają na serwer, którego podanie dotyczy. Jeśli na danym serwerze nie grywamy nie możemy mieć pojęcia co kandydat na serwer wnosi. Wypowiedzi takie będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami.  Wymagane jest posiadanie minimum 30h przegranych na serwerze aby móc wypowiadać się w podaniach o admina .

 

 

Czekam na wasze opinie i ew zamiany w ptk ;) Oczywiście liczbę godzin można zmniejszyć lub zwiększyć wedle uznania ;)

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Richard

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

 

 

 

XI. Wypowiadamy się na tematy z propozycjami bądź problemami dotyczącymi serwerów jeżeli przegraliśmy minimum 20h na serwerze. Osoby ,które nie grają na serwerze, bądź przebywają na nim sporadycznie nie mogą się wypowiadać.  Takie wypowiedzi będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami.

 

 

Jeszcze bym to zmienił.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XI. Nie wypowiadamy się w tematach z propozycjami bądź problemami dotyczącymi serwerów jeżeli nie przegraliśmy minimum 20h na serwerze. Osoby, które nie grają na serwerze, bądź przebywają na nim sporadycznie także nie mogą się wypowiadać. Takie wypowiedzi będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami.

 

 

Tutaj poprawiłem spacje.

 

 

 

 

 

 

 

X. Zabrania się wypowiadania w podaniach o adminów graczom, którzy nie zaglądają na serwer, którego podanie dotyczy. Jeśli na danym serwerze nie grywamy nie możemy mieć pojęcia co kandydat wniesie na serwer. Takie wypowiedzi będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami. Wymagane jest posiadanie minimum 30h przegranych na serwerze aby móc wypowiadać się w podaniach o admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Richard czyli proponujesz, że pogram sobie 20 godzin w tym miesiącu to za dwa miesiące bez gry na danym serwerze wypowiem się w podaniu na Admina nie znając gracza i dam mu Tak by dobić sobie pięć setny post, bo nie mam gdzie. 

 

 

 

To samo tyczy się propozycji serwera. Pogram 20 godzin za dwa miesiące przyjdę na forum napiszę, że chciałbym aby na serwerze były 2 granaty do kupienia, a powiedzmy, że to zostało dodane miesiąc temu. I takim czymś nie potrzebnie zaśmiecamy forum. 

 

 

 

Dla mnie aktualnie te dwa punkty w regulaminie są zrobione bardzo dobrze i nie wymagają zmiany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

@Richard czyli proponujesz, że pogram sobie 20 godzin w tym miesiącu to za dwa miesiące bez gry na danym serwerze wypowiem się w podaniu na Admina nie znając gracza i dam mu Tak by dobić sobie pięć setny post, bo nie mam gdzie. 

 

 

 

To samo tyczy się propozycji serwera. Pogram 20 godzin za dwa miesiące przyjdę na forum napiszę, że chciałbym aby na serwerze były 2 granaty do kupienia, a powiedzmy, że to zostało dodane miesiąc temu. I takim czymś nie potrzebnie zaśmiecamy forum. 

 

 

 

Dla mnie aktualnie te dwa punkty w regulaminie są zrobione bardzo dobrze i nie wymagają zmiany. 

 

 

 

 

Można przecież też dopisać jeden ptk . Aby móc wypowiadać się w podaniach i spraw dotyczących zmian oraz propozycji na serwerze musi utrzymywać on stosunkowo dobrą aktywność . Punty te są do dopracowania i można nad nimi pomyśleć .

 

 

 

 

 

EDIT;

 

 

 

Przecież to jasne , jeżeli ktoś wróci po 2 msc to jest oczywiste że nie zna ludzi na serwerze . Ja np Eladera znam dosyć długo utrzymuje z nim kontakt przegrałem z nim na serwerze  dd#1 prawie 30h + jeszcze na serwerze dd2#2 też sporo czasu , a mimo to po czasie kiedy nie grałem na serwerze dd2#1 otrzymałem warna bo nie grałem sporo czasu  a przecież znam kandydata doskonale i dla mnie jest to niezrozumiałe . Rozmawiałem temat ptk z S@ @NumberOne a on z @aquax i sami przyznali , że każdy może inaczej zinterpretować ptk regulaminu i miał ten ptk jakoś zostać zmieniony . Więc ja już tutaj kompletnie zgłupiałem :P

 

 

 

 

 

EDIT #2:

 

 

 

 

 

 

X. Zabrania się wypowiadania w podaniach o adminów graczom, którzy nie zaglądają na serwer, którego podanie dotyczy. Jeśli na danym serwerze nie grywamy nie możemy mieć pojęcia co kandydat na serwer wnosi. Wypowiedzi takie będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami.

 

 

 

 

-->>

 

 

 

X. Zabrania się wypowiadania w podaniach o adminów graczom, którzy nie zaglądają na serwer, którego podanie dotyczy. Jeśli na danym serwerze nie grywamy nie możemy mieć pojęcia co kandydat na serwer wnosi. Wypowiedzi takie będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami. Wyjątkiem jest, gdy przegraliśmy minimum 15 godzin w ciągu ostatniego miesiąca. 

 

 

 

 

Może taka opcja wam bardziej pasuje? ;))

 

 

 

 

Myślę , że możesz jeszcze zwiększyć o te 5h i będzie ok ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


X. Zabrania się wypowiadania w podaniach o adminów graczom, którzy nie zaglądają na serwer, którego podanie dotyczy. Jeśli na danym serwerze nie grywamy nie możemy mieć pojęcia co kandydat na serwer wnosi. Wypowiedzi takie będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami.

 

 

 

 

-->>

 

 

 

X. Zabrania się wypowiadania w podaniach o adminów graczom, którzy nie zaglądają na serwer, którego podanie dotyczy. Jeśli na danym serwerze nie grywamy nie możemy mieć pojęcia co kandydat na serwer wnosi. Wypowiedzi takie będą uważane za spam i nagradzane ostrzeżeniami. Wyjątkiem jest, gdy przegraliśmy minimum 15 godzin w ciągu ostatniego miesiąca. 

 

 

 

 

Może taka opcja wam bardziej pasuje? ;))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Więcej zakazów i punktów regulaminu! Jestem jak najbardziej za! Zróbmy tak aby na każde pierdnięcie i potknięcie użytkownika był punkt w regulaminie za który można go upierd%^#ć. :) 

 

 

 

Niedługo czeka nas regulamin jak w MON

.. ;0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przecież jeśli ktoś rzuci sensowną propozycją/sugestią, to nie powinien raczej obawiać się o ostrzeżenie bez względu na to czy gra na serwerze, czy nie. Regulamin regulaminem, ale na pierwszym miejscu postawiłbym mimo wszystko na ludzki odruch i rozsądek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napisałem "zwracać uwagę" a nie "zakazać im wypowiedzi". Więcej punktów w regulaminie sprawia że wszystkie warny i upomnienia lecą z automatu. Zamiast napisać posta, wyjaśnić, porozumieć się, dojść do złotego środka. To walicie Notatki, do których nie można się odnieść. Tobie też tak ciężko było napisać normalnego posta? 

 

 

 

I jak teraz moderatorzy zareagują. Dostane warna tak jak jest napisane w regulaminie forum "zakaz pisania post pod postem", czy co?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przecież jeśli ktoś rzuci sensowną propozycją/sugestią, to nie powinien raczej obawiać się o ostrzeżenie bez względu na to czy gra na serwerze, czy nie. Regulamin regulaminem, ale na pierwszym miejscu postawiłbym mimo wszystko na ludzki odruch i rozsądek.

 

 

Tu nawet sensowne wypowiedzi są karane. Przykład - mój ostatni Warn. Nwm czy temat został usunięty, przeniesiony, może masz do niego dostęp. Tam masz istną "wisienkę na torcie" tego jak bardzo jest kwestionowany regulamin na forum.

 

 

 

 

Co do samego tematu to tutaj poprę autora i dodam coś od siebie. Gracze, którzy przegrali nawet tą 1h mają większe pojęcie co się dzieje na serwerze niż moderator, który walnie tam posta (samemu tam nie grając, który przeważnie nic nowego nie wnosi), rozda prezenty i będzie zadowolony.

 

 

 

20h przegranych na serwerze aby móc się wypowiadać - czyli co - nowym graczą zamykacie usta? "Dzieci i ryby głosu nie mają" czy jak?

 

 

Niekiedy po godzinie gry można zauważyć problem ale trzeba pograć jeszcze przez te 10-15 dni aby móc go zgłosić - debilizm.

 

 

 

 

Róbcie tak dalej a daleko zajdziecie.

 

 

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Denerwuje mnie to wyjątkowo sztywne trzymanie się regulaminu. On ma wyznaczać normy, lecz nie oznacza to, że jest jedynym takim wyznacznikiem.

 

Jeżeli czyiś post wniesie jakiś nowy może ważny, a nawet może mniej ważny wniosek to post jest istotny, wtedy też taka osoba zasłużyła na ostrzeżenie?

 

Ludzie potem płaczą, że ktoś warunków nie spełnia, że nie ma postów, a jak ma je nabić skoro nigdzie nie może pisać? Poza tym jak ktoś może pomóc, pokazać się, udowodnić, że zna się na temacie i, że chociażby będzie się nadawał na funkcję jeżeli nie może po prostu wyrazić swojej opinii w jakimś poście. Musi pisać do moderatora albo do kogoś tego rodzaju, moderator bądź ktoś inny z uprawnieniami przeniesie treść z pw do posta i chwała na wysokości, moderator na własną rękę rozwiązał sprawę.

 

 

 

Richard - dodanie godzin do regulaminu, a szczególnie w pkt. X to beznadziejny pomysł. Tylko odstraszycie takim czymś graczy, a przecież "każdy jest równy". Nie każdy może ładować chociażby nawet tą godzinę dziennie, ale jeżeli tyle ile gra wystarczy mu na swoją własną* (do tego wrócę niżej) i poprawną opinię to ma dostać warna, zabronicie mu tego?

 

 

 

Co do tego co napisał - bardzo dużo osób powiela wcześniejsze wypowiedzi właściwie nie rozumiejąc tematu. Nie zwracam się z prośbą o poprawę regulaminu do moderatorów, lecz zwracam się z prośbą do każdego kto to przeczyta o rozważniejsze i bardziej kreatywne (niż walnę posta - będzie jeden więcej) wyrażanie swojej opinii, ponieważ ta moda na kopiuj -> zamień słowa na synonimy -> wyślij - zaczyna się robić męcząca i żenująca.

 

 

 

Popieram zdanie . Wyluzujcie z tymi warnami i przypomnijcie sobie jak zapewne was denerwowały te same sytuacje, które nas doprowadzają do "złości" (jeżeli tak to mogę ująć bo w moim przypadku to już zażenowanie po prostu).

 

 

 

Jeżeli tak usilnie mamy trzymać się tego (wręcz) rygoru, który obecnie zapanował to na cholere nam tyle moderatorów, skoro z taką śladową ilością roboty poradziłoby sobie dwóch. Kiedyś na forum każdy mógł pisać wszędzie i nic nikomu z tego powodu nie było. Było dwóch moderatorów (Ja i Procentowy) oraz jeden sM (Jupik - który w sumie nic nie robił) i każdy dawał sobie ze wszystkim radę. Czasami wsparł nas jakimś przeniesieniem tematów jeden z opiekunów servera i było w porządku. Nawet jeżeli teraz jest więcej użytkowników, to jest mniej użytkowników stałych, którzy codziennie zaglądają na forum, teraz jest wręcz 1/3 tego co kiedyś z nami się śmiało i dyskutowało na shoutboxie czy ogólnie na forum.

 

Pozdrawiam serdecznie, miłego wieczoru. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Temat dotyczył czego innego końcu zaczęliście prawić swoje morały. Regulamin jest po to by się do niego stosować tak jak do kodeksu karnego, czy taryfikatora wykroczeń. Nie znajomość nie zwalnia Cię z jego przestrzegania. Po jesteśmy my Moderatorzy by się tego trzymać i utrzymywać porządek. Jeżeli macie naprawdę taki problem by się dostosować do tego by nie pisać postu tam gdzie jest to zabronione dla waszej osoby tj. dział do podań na adminów danego serwera to omijacie go łukiem i niech was nie "Kordzi" pisać postu, że jesteście za przyjęciem skoro go nie znacie. Jeżeli tak bardzo chcesz już napisać tam tego posta to poprzyj go porządnym argumentem, bo my w puste słowa też wierzyć nie możemy. Nie rozumiem także tych ostatnich problemów, że niby za bardzo trzymamy się regulaminu. Od kiedy jestem Moderatorem nie było czegoś takiego jak ciągły "płacz" o każdy otrzymany warn. Każdy użytkownik, który otrzymał od mojej osoby ostrzeżenie w postaci jednego, czy kilku punktów nie strzelał głupich fochów i nie żalił się każdemu, że niby nie słusznie otrzymał ostrzeżenie, a teraz? Jeden napisze, że regulamin jest zbyt wymagający i zakazuje zbyt wiele i każdy jeden popiera go, bo otrzymał warna za to samo co poprzednik, który próbuje w sposób darmowy wycofać sobie ostrzeżenie. Jeżeli waszym zdaniem zostaliście nie słusznie ostrzeżeni to czemu żalicie się każdemu pierwszemu zamiast napisać do mnie i to wszystko wyjaśnić? Jestem od tego by wam pomóc przy forum. Super Moderator to nie tylko Panel Administracyjny i sprawowanie rządów Moderatorów. Super Moderator to bardziej doświadczony moderator, który w każdy możliwy sposób może pomóc każdemu użytkowników przy forum tym bardziej jeżeli otrzymaliście ostrzeżenie to ja mogę wam wyjaśnić dokładniej o co w nim chodziło ewentualnie porozmawiać razem z danym moderatorem o danej sytuacji. Czyż nie łatwiej byłoby stosować się to tego regulaminu? 

 

 

 

EnZo twoje ostatnie zdanie... Ręce opadają... Gdzie jest napisane, że nie możesz zgłosić błędu na serwerze? Zanim coś napiszesz i zanim nam coś nie miłego zarzucisz przemyśl to proszę, bo takimi postami robisz głupie i nie potrzebne zamieszanie. 

 

 

 

Jeżeli chodzi o propozycję na serwerze, które wymagają czas przegrany na serwerze. Panowie i Panie. To jest propozycja, a wy spinacie nie potrzebnie. Zaproponowano czas żeby dodać? Zaproponowano. Po został napisany ten wątek by wszystko wyjaśnić w możliwy sposób, by ułatwić wam te jakże ciężkie życie na forum, ale jak widać dogadać się nie idzie bo od razu zaczynacie stawiać na swoim i krytykujecie pierwszą lepszą propozycję i dodatkowo zbaczacie z tematu. 

 

 

 

Przechodzą do poruszonego tematu odnośnie wypowiedzi użytkowników w podaniach. Jeżeli waszym zdaniem użytkownik powtarza wypowiedź poprzednika popierając ciut innymi argumentami to co w takim razie jest nie tak. Ma wymyślać argumenty mądrzejsze? Słowa mają równomierne znaczenie, lecz nie zawsze brzmią tak samo wymawiając, czy pisząc. Słowa mądrzejsze nie zrobią argumentu mocniejszego. Użytkownicy jeżeli uważają, że kandydat się nadaje to wyrażają swoje zdanie. My również nie jesteśmy w stanie się domyślić, czy użytkownik go lubi bardziej, czy też znają się z rzeczywistości. Zabronione zostały wypowiedzi typu "powody up" to teraz wyrażają swoje wypowiedzi własnymi argumentami nie ich wina, że po prostu mają takie same zdanie. 

 

 

 

Wystarczy tych życiowych refleksji. Na dniach zmienię ten punkt w regulaminie na bardziej wyjaśniający sytuacje przy wypowiedziach. 

 

 

 

Dziękuję i pozdrawiam, @Procentowy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


***Wiadomość wygenerowana automatycznie***

watekzamkniety.png

Wątek został zamknięty przez moderatora forum.

 

Jeśli się z tym nie zgadzasz skontaktuj się z moderatorem lub administratorem, w celu ponownego otworzenia tematu.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Multi-Head.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...