Skocz do zawartości
Gość

[ZAMKNIĘTY]Poomysł

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło mi coś do głowy, i chciałbym się tym z Wami podzielić, a mianowicie.... Audio wywiad, co Wy na to? Wywiady pisemne są nawet ok, lecz ciągle te same pytania, robi się to z deka monotonne, audio wywiad mógłby być czymś ciekawym, moim zdaniem :).

 

PS. Troszkę się rypnąłem, późna godzina, miał to być dział propozycje MH. Proszę o przeniesienie.

 

Zapewniam Was, że chętnych nie zabraknie :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Naturalnie, dobry pomysł, jednak nie pomyślałeś o jednym. Nie każdy potrafi takie coś wykonać - nagrać, przerobić, usunąć szumy i tego typu rzeczy. 

 

Najpierw trzeba byłoby go napisać (1.30-2h). Następnie płynnie nauczyć się go czytać (10-15 min). 

 

Nagranie całego tekstu (w razie pomyłki - lecimy od początku). Przeróbka (Doświadczony - 30 min, początkujący - kilka dni). Oglądanie/Czytanie poradników na temat tego wszystkiego (kilka godzin).

 

Łatwo sobie postawić cel, a trudno jest go osiągnąć. Dlatego nie jestem przekonany, że takie coś by się udało. 

 

Kwestia mikrofonu też jest ważna, bo pewnie każdy by na fabrycznym leciał ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tezi i tutaj się z Tobą nie zgadzam. Wywiad powinien być przeprowadzony bez żadnych prób, po co to komu? Właśnie po to ma być wywiad audio, by nas czymś zaskoczyć. Nie ma być on wyrecytowany. tylko normalnie przeprowadzony, to jest właśnie esencja takowego wywiadu. Na spontanie.

 

Wiadomo, że musi te wywiady przeprowadzać odpowiednia osoba, z odpowiednim sprzętem. Co do tego żadne z nas nie ma wątpliwości. Dobrze byłoby, gdyby ta osoba też trochę się na tym znała. Po prostu chodzi mi o to, by na bieżąco odpowiadać na pytania, a nie lecieć z kartki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja osobiście bym w tym udziału nie brała :).

 

 

 

Niby pomysł dobry, ale trzeba byłoby mieć do tego nerwy (tak jak TeeZ napisał "nagranie całego wywiadu/przeróbka/usunięcie szumu"), a jak wiadomo ludzie chodzą do pracy, a zaraz zaczyna się szkoła, więc będzie trzeba się uczyć - kto będzie miał czas (szczególnie początkujący, który nie zna się np na usunięciu szumu) na zrobienie takiego wywiadu audio? Każdy ma swoje życie prywatne.

 

 

 

 

 

Hatysz, teraz to, co napisałeś... Gdyby było bez prób to na pewno byłoby w nim sporo pomyłek + do tego dochodzą SZUMY, które trzeba byłoby usunąć, co wiąże się z CZASEM, o czym wspomniałam wyżej (nie każdy ma na to czas).

 

 

 

 

 

Jeśli chcecie takie coś zrobić oraz jeśli macie na tyle czasu, to zgadzam się z EvO - otwórzcie, ale OSOBNĄ rekrutacje na REDAKTORA WYWIADU AUDIO i po sprawie :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gadacie o szumach jakbyście przynajmniej jakaś piosenkę chcieli nagrywać.. jakoś Karaoke na TS, Chudego wkręt na zlocie.. Aż tak szumiało? Tak bardzo szumiało ze nie mogliście tego słuchać ? Każdy tego słuchał, a na karaoke każdy się dobrze bawił. Nie chcecie mieć szumu, to zamknijcie okna, nie róbcie wywiadu na dachu lub plaży..

 

 

 

A co do szumu.. zaznaczasz całą ścieżkę np. w Camtasia Studio i dajesz redukcja szumu, gdzie można to wypoziomować. Każdy kto potrafi ruszać suwakami już jest pro audio editor. 1min roboty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla mnie to obojętne. Ale myślę,że na dłuższą metę niepraktyczne. Mało kto będzie się do tego zgłaszał mówię wam. Tezi wszystko ładnie wykalkulował co do nie przyjęcia się tego pomysłu. Przy dobrym redaktorze i osobie z która jest wywiad zajęło by to pół dnia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...