Skocz do zawartości
SQNFUN

Poradnik COD MOD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem napisać krótki poradnik w jaki sposób najlepiej rozpocząć grę na serwerach COD.

Co prawda wszystko co zamieściłem W tym 'poradniku' jest oczywiste dla stałych graczy ale mam nadzieje że komuś się przyda.

 

Na początku przedstawię kilka prostych komend z których warto korzystać podczas gry.

Poniższe komendy wpisujemy na czacie :

 

--- KOMENDY ---

 

/questy - menu do wyboru zadań (więcej o questach za chwilę)

/wymien - menu dotyczące wymiany perków pomiędzy graczami (więcej o wymianie perków za chwilę)

/ks     - menu dotyczące killstreak'ów (więcej o killstreakach za chwilę)

/daj    - menu do oddania perku innemu graczowi

/klasa  - menu do wyboru klasy którą chcemy grać / każda klasa posiada unikalne umiejętności i statystyki

/klasy  - menu w którym mamy opis wszystkich klas możliwych do wyboru

/sklep  - menu sklepu w którym możemy kupić perk czy odrobine xpa za $

/reset  - resetujemy statystyki (życie, kondycja itd.) do ponownego podziału

/sell   - sprzedaje nasz aktualny perk za 3000$ (musimy być żywi)

/drop   - wyrzuca nasz aktualny perk (możemy być nieżywi)

/pomoc  - informacja dotycząca komend podanych poniżej

 

--- WYMIANA/ULEPSZEANIE PERKÓW ---

 

Niektóre z perków można ulepszyć poprzez wymiane (/wymien).

Wygląda to tak że wymieniamy swój perk z jakimś innym graczem i dzięki temu nasz perk(oraz tego gracza) ma szanse się ulepszyć lub osłabić.

Oczywiście gdy wymieniamy się z jakimś graczem lepiej się wcześniej dogadać czy zgadza się on na ulepszenie perku i czy go nam później odda.

 

--- KILLSTREAK ---

 

/ks - menu "KillStreaku" / jeżeli zabijemy przykładowo 3,4,5 osób z rzędu bez zginięcia możemy skorzystać z dodatkowych możliwości :

 

UAV(3)              - Widzimy przeciwników na radarze

Counter UAV(4)*     - wyłącza UAV przeciwników

Care Packed(4)*    - zrzuca 1 skrzynkę wyposażenia z której otrzymamy losowy "KillStreak"

Predator Missle(5)*  - odpalamy zdalnie sterowany pocisk

Sentry Gun(5)*       - stawiamy działko które strzela w przeciwników

Airstrike(6)        - zrzucamy salwę pocisków z nieba w kierunku naszego celownika

Emergency Airdrop(9)- zrzucamy 5-6 skrzynek wyposażenia z których otrzymamy losowe "KillStreaki"

EMP(15)             - drużynie przeciwnej znika celownik, radar, wyłącza  /ks (można używać /sklep'u lecz nie widać menu)

Nuke(20)            - wszyscy gracze giną oraz jest zmiana mapy na nextmap

 

*Counter UAV/Care Packed oraz Predator Missle/Sentry Gun aktywują się losowo

 

--- BINDY ---

 

Polecam wszystkim zbindować w konsoli te 4 klawisze, pokaże jak to wygląda u mnie :

 

bind f "say /sell"   - przyciskiem f będziemy sprzedawać perk który nie jest nam potrzebny

bind v "say /perk"   - przyciskiem v będziemy sprawdzać jaki perk aktualnie posiadamy

bind [ "say /sklep"  - przyciskiem [ będziemy otwierać sklep

bind ] "say /ks"     - przyciskiem ] będziemy otwierać menu KillStreak'a

 

--- QUESTY ---

 

Kiedy już zbindujemy klawisze i wybierzemy odpowiednią dla nas klasę przechodzimy do zadań.

Kiedy wpiszemy /questy lub /zadania otworzy nam się menu zadań (w 4rech rozdziałach).

Najlepiej i najbardziej korzystnie będzie jak zaczniemy wykonywać zadania w takiej kolejności :

- Questy w których musimy odebrać daną ilość obrażeń

- Questy w których musimy zabić określoną ilość osób

- Questy w których musimy ustrzelić określoną liczbę headshotów

- Questy w których musimy podłożyć/rozbroić pakę oraz uratować zakładników

 

--- DOBRE RADY ---

 

To chyba na tyle, a na koniec kilka dobrych rad ode mnie :D

1. Starajcie się poznać wszystkie perki dostępne na serwerze aby wybrać kilka ulubionych które dobrze współgrają

z klasą którą zamierzacie grać.

2. Kiedy trafi się Wam perk który oddziałowuje z inteligencją (np. naboje pułkownika), a aktualnie macie dobrane inne statystyki to warto

użyć komendy /reset i na szybkiego wrzucić wszystko w inteligencje, a reszte według uznania.

 

Poradnik napisałem na podstawie serwera COD 400 ale sądzę że przy większości COD'modów jest podobnie.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub uwagi proszę pisać PW, a Ja postaram się to zaktualizować w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...