Skocz do zawartości
Clueey

#440 - Pytanie Dnia

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, LuckyLoser napisał:

Bitwa pod Kurskiem i Stalingradem nie chce mi się wierzyć, że Niemcy to aż tak zj****i

To uwierz, niemieckie dowództwo sp*********o te 2 bitwy bo Hitler na nich naciskał. Zdobycie Stalingrada przez Niemców miało 3 charaktery: militarny, strategiczny i propagandowy.
Bitwa pod Kurskiem, według OKO (Oberkommando Osten) miało zatrzymać impet armii czerwonej i zdobyć na nowo przewagę na froncie wschodnim, a prawdą jest taka, że ta bitwa mimo że miała potencjał to była tak naprawdę nie potrzebna, bo Niemcy rzucili praktycznie cały sprzęt pancerny i zmechanizowany w tą bitwę. 
Zgubiła ich duma, zbytnia pewność w niemiecki przemysł zbrojeniowy i manię Hitlera na szybkie podbicie Związku Radzieckiego.

Co do pytania, chętnie zobaczyłbym:
Bitwę o Waterloo
Upadek Konstantynopola [*]
Upadek Kartaginy (Jebać kartagine solą)
Lądowanie w Normandii (Desant spadochronowy oraz lądowanie na plażach
Bitwa o el-Alamein

Wszystko to co wymieniłem, według mnie jest dosyć ciekawie opisane, jednak zobaczenie tych bitew/wydarzeń na własne oczy byłoby dla mnie czymś niesamowitym.

Edytowane przez senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie powiem bardzo ciekawe pytanie. Gdybym mógł się cofnąć w czasie to chciałbym zobaczyć niezliczoną ilość wydarzeń ale najbardziej ciekawą mnie takie wydarzenia jak np. upadek Konstantynopola, bitwa pod Grunwaldem czy wszystkie większe wydarzenia stricte związane z I-II Wojną Światową. Nie wspomnę już, że chciałbym zobaczyć owiany legendą "IX" legion Rzymski podczas potyczki. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...