Skocz do zawartości
Gunia

#230 - Pytanie Dnia.

Rekomendowane odpowiedzi

pd.png.2d635e7efd09bb2d94834a3bae34a4e0.png.2a718672b58c142044c1bceb060b748d.png.3794199d0365fa7b1465b45b80cf45f5.png

Jakie masz zdanie na temat tego, by idąc na wesele wkładać do koperty najmniej 300zł? Czy uważasz, że powinno się tyle wkładać żeby zwróciło się Państwu Młodym? Czy jesteś zdania, że każdy powinien dać tyle na ile go stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak dla mnie na wesele więcej niż 300zł można dać najbliższej rodzinie typu - siostra , brat itp. Idąc do znajomych przeważnie kupuję jakiś prezent lub tak jak uwzględniłaś - 300zł gdy brakuje mi pomysłu lub czasu. 

Wesele nie jest na pokaz ,a jak ktoś je robi na pokaz to nie znaczy , że rownież trzeba robić coś ponad stan. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Według mnie na to ile dajemy w kopercie kasy, działają 2 czynniki. Pierwszy to kim dla nas są Państwo Młodzi, bo na pewno damy inne sumy znajomym rodziny, a inne np. bratu/siostrze. Druga rzecz, to raczej dajemy tyle na ile go stać. Tak jak koledzy wyżej wspomnieli, raczej chodzi tam o balet, dobrą zabawę, a nie o samom kasę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja jestem zdania, że jak sama nazwa PREZENT mówi jest to coś od siebie wielkościowo uzależnione od statusu finansowego :) Lepiej dać cokolwiek młodym małżonkom - niż ze wstydu dać pustą kopertę. Sam mam wesele za 18 miesięcy i muszę przyznać, że ceny takich imprez są kuriozalnie wielkie. Kilka razy zmieniałem już lokal bo po cenie 430 zł/os robiąc wesele dla ponad 300 gości suma robi się taka, ze śmiało można dom budować za te pieniądze zamiast takiej imprezy :P Tyle, że nie ma co liczyć na "pieniądze" od gości tylko trzeba dostosować uroczystość wedle własnych możliwości. Każdy daje ile może i ma się dobrze bawić. Amen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...