Skocz do zawartości
Gunia

#240 - Pytanie Dnia.

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jest to zbyt wcześnie. Po co tak szybko uzależniać swoje dziecko od elektroniki? Wiem po moim kuzynie, że nie wychodzi to na dobre, aktualnie uczęszcza do szkoły podstawowej, nie ma żadnych znajomych poza internetem, jest tak bardzo zapatrzony w telefon, komputer, telewizor, że nie potrafi nawet na chwilę ich odstąpić, wskutek czego zaniedbuje relacje międzyludzkie - nie przychodzi nawet się przywitać, gdy przyjedzie do niego w odwiedziny rodzina. Smutne.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Według mnie jak już rodzice chcą kupić dziecku telefon to przynajmniej w wieku tak 14 lat.

Właśnie przez takich rodziców powstają trzynastoletnie osoby które dla atencji mówią że są lgbt albo mają dość życia. 

Dziecko powinno poznawać świat realny a nie ciągle siedzieć przed ekranem telefonu bądź komputera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może 6 lat to za wcześnie ale według mnie dziecko, które już samo chodzi do szkoły(8-9 lat? W moim przypadku przynajmniej) powinno mieć telefon (nie musi być to iphone) żeby w razie potrzeby skontaktować się z rodzicami. Szybszego sposobu nie ma, a w życiu zdarzają się różne sytuacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czasy są troszkę inne niż kiedyś. Teraz rodzice dzieciom wybierają szkoły A nie jak kiedyś chodziło się do najbliższej. Moim zdaniem nie jest na to za wcześnie ale telefon powinien być typu tych dla seniorów. Z możliwością połączenia czy wysłania wiadomości. Nic więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Patrząc na to,jak ja za swoich czasów, gdy miałem 6-7lat,bawiłem się w piaskownicy, biegaliśmy po blokach, wchodziło się na drzewa,i spędzało przede wszystkim dużo czasu na dworze, a teraz patrząc, na te dzieci to aż jest przykro, że co nie spojrzysz, każdy lata z telefonem, siedzą po klatkach, oglądając jakiegoś [mc], przede wszystkim, to jest słabe rozwiązanie, gdyż taka osóbka jest za młoda,i powinna robić korzystniejsze rzeczy, które wpłyną na jego młodość,którą można wykorzystać w inny sposób,a wiadomo dzieci, szybko się uzależniają od takich rzeczy, a jak dorastają rodzice są oburzeni,że ich dziecko tak może zareagować na zabranie mu komórki, gdy dostanie karę przykładowo za oceny.

Nawet patrząc na te ilość grona osób, które tak jak my się bawiliśmy,to aż miło popatrzeć,powspominać takie chwilę.

Edytowane przez Authism
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...